Ahoj, mám dotaz. Chytráci ze SmartWings nám zrušili (přesunuli) letenku a už jsme měli koupený spoj s Gatwick Express. Zaboha nemůžu najít na stránkách Gatwick Express, jak tu jízdenku zrušit/přesunout. Napsala jsem jim na nějaký e-mail, který na webu uvádějí, a odepsali mi, že se ozvou zpět do 10 dnů :-/ vzhledem k tomu, že tím pádem musím přebookovat i hotel bych to potřebovala dořešit dřív a ty jízdenky s GE nejsou úplně nejlevnější. Z toho původně low-costowýho výletu do Londýna se najednou díky debilitě SmartWings stává trochu high-cost výlet.. nedokázal byste někdo prosím poradit? .

Gatwick Express

Založila ve fóru Letiště

10 reakcí
Ahoj, mám dotaz. Chytráci ze SmartWings nám zrušili (přesunuli) letenku a už jsme měli koupený spoj s Gatwick Express. Zaboha nemůžu najít na stránkách Gatwick Express, jak tu jízdenku zrušit/přesunout. Napsala jsem jim na nějaký e-mail, který na webu uvádějí, a odepsali mi, že se ozvou zpět do 10 dnů :-/ vzhledem k tomu, že tím pádem musím přebookovat i hotel bych to potřebovala dořešit dřív a ty jízdenky s GE nejsou úplně nejlevnější. Z toho původně low-costowýho výletu do Londýna se najednou díky debilitě SmartWings stává trochu high-cost výlet.. nedokázal byste někdo prosím poradit?
0

Všetko info k tomu je tu: http://www.gatwickexpress.com/en/tickets-and-fares/refunds/purchased-online/ Pre refund vyzerá, že budete musieť vytlačiť a poslať tlačivo do UK. A narýchlo som nenašiel že koľko z ceny lístka vám vrátia.

Posunuli vám let na úplne iný deň? Pretože lístok platí na celý deň, nie na konkrétny spoj.

0 Citovat
MoonEclipse napsal(a):

Všetko info k tomu je tu: http://www.gatwickexpress.com/en/tickets-and-fares/refunds/purchased-online/ Pre refund vyzerá, že budete musieť vytlačiť a poslať tlačivo do UK. A narýchlo som nenašiel že koľko z ceny lístka vám vrátia.

Posunuli vám let na úplne iný deň? Pretože lístok platí na celý deň, nie na konkrétny spoj.

Tohle jsem našla taky, a nechápu z toho, jestli se to dá udělat ještě před cestou, nebo až po ní. Let posunuli v rámci stejného dne, ale jízdenku budeme muset využít na jiný den (je to trochu zašmodrchané, a nechci tu tím zbytečně plevelit).

0 Citovat
yogigirl napsal(a):

Tohle jsem našla taky, a nechápu z toho, jestli se to dá udělat ještě před cestou, nebo až po ní. Let posunuli v rámci stejného dne, ale jízdenku budeme muset využít na jiný den (je to trochu zašmodrchané, a nechci tu tím zbytečně plevelit).

Podľa mňa určite aj pred cestou, aj ked to majú dosť zmätene napísané.

Každopádne je to poriadne desná procedúra... posielať poštou do anglicka tlačivo aby ti vrátili peniaze za elektronický lístok...

Poučenie do budúcna - dlabať na predražený Gatwick express a radšej zobrať Easybus alebo National Express za 2, max. 5 libier. Pretože lowcost výlet do Londýna a one way ticket za 18 libier mi fakt nejdú dohromady ;)

0 Citovat
MoonEclipse napsal(a):

Podľa mňa určite aj pred cestou, aj ked to majú dosť zmätene napísané.

Každopádne je to poriadne desná procedúra... posielať poštou do anglicka tlačivo aby ti vrátili peniaze za elektronický lístok...

Poučenie do budúcna - dlabať na predražený Gatwick express a radšej zobrať Easybus alebo National Express za 2, max. 5 libier. Pretože lowcost výlet do Londýna a one way ticket za 18 libier mi fakt nejdú dohromady ;)

To je taky jediný drahý, co na tom máme (nebo měli jsme), ale měla jsem obavu z Londýnský dopravy a nechtěla riskovat že uvízneme na cestě v buse a ten vlak je přece jen trochu jistější. Jedem tam fakt jen na otočku (na pár hodin) kvůli něčemu konkrétnímu a jsme závislí na přesném čase.

Díky za pomoc :)

0 Citovat

Mám v Londýně zmáknutá všechna low-cost letiště a do centra autobusem už nikdy. Je to sice levnější, to ano, ale většinou to trvá tak 2x déle, ve špičce klidně i 3x.

Vyplatí se mrknout na nějaké rychlíky, které na Gatwicku také staví - budou nejspíš levnější, než Gatwick Express a pojedou více méně stejně rychle (možná +15 minut). Společnosti Southern, Thameslink.

0 Citovat
LukasK napsal(a):

Mám v Londýně zmáknutá všechna low-cost letiště a do centra autobusem už nikdy. Je to sice levnější, to ano, ale většinou to trvá tak 2x déle, ve špičce klidně i 3x.

Vyplatí se mrknout na nějaké rychlíky, které na Gatwicku také staví - budou nejspíš levnější, než Gatwick Express a pojedou více méně stejně rychle (možná +15 minut). Společnosti Southern, Thameslink.

Děkuju, to samé mi říkala i kamarádka, co tam pár let pracovala, že busem jen kdybych tam jela třeba na týden. Na ty další vlaky kouknu, děkuju.

0 Citovat

Měla bych dotaz - omylem jsem si koupila jednosměrnou jízdenku Londýn- Gatwick na zítřek, ale zítra letím na Stansted. Na lístku je že se dá použít 30 dní od zakoupení .. nemáte někdo zkušenost?

0 Citovat

skusenost s cim, s nakupom listku na zle letisko? :) to ste kupili online, alebo na mieste, prip. aka spolocnost

Ak gatwick express, nekupili ste spiatocny? ten plati 30 dni

https://www.gatwickexpress.com/t...time 

0 Citovat

Betka, ak sa nedá lístok vrátiť, zisti si, či je prenosný, a ak ano, skús ho predať. Ak by sa nedal použiť 30 dní od zakúpenia, tak by to na ňom predsa nebolo napísané. Skúsenosť s podobným lístkom na letisko platiacim 3 mesiace mám, použil som ho na siedmy deň po kúpe. To si chcela počuť?

0 Citovat

Koupila jsem ho přes tickmate.com a bohužel to je prý na dané datum a nejde to změnit ani vrátit =/ zkusím ho tady nabídnout..

0
10 reakcí