Zdravím, mám takový klasický dotaz (fórum jsem prohledal, ale zajímají mě čerstvé zkušenosti). V únoru letíme z Barcelony do Dominikánské republiky, původně jsme měli asi 3 hodiny na přestup, což byla slušná rezerva, ale teď nám bylo oznámeno, že se posouvá doba letu a tím pádem nám zbyla na přestup hodina a půl (let z Prahy přistává ve 12:15, odlet z Barcelony je ve 13:45). Zavazadlo budeme mít jen příruční a provedeme online check-in. Je důvod se bát? A pokud by náhodou došlo ke zpoždění na letu Praha - Barcelona (který je od jiné společnosti), máme právo vyžadovat proplacení nové letenky do DR nebo se bude společnost ohánět tím, že jsme měli mít větší časovou rezervu?  .

Přestup v Barceloně

Založil(a) ve fóru Letiště

9 reakcí

Zdravím, mám takový klasický dotaz (fórum jsem prohledal, ale zajímají mě čerstvé zkušenosti). V únoru letíme z Barcelony do Dominikánské republiky, původně jsme měli asi 3 hodiny na přestup, což byla slušná rezerva, ale teď nám bylo oznámeno, že se posouvá doba letu a tím pádem nám zbyla na přestup hodina a půl (let z Prahy přistává ve 12:15, odlet z Barcelony je ve 13:45). Zavazadlo budeme mít jen příruční a provedeme online check-in. Je důvod se bát? A pokud by náhodou došlo ke zpoždění na letu Praha - Barcelona (který je od jiné společnosti), máme právo vyžadovat proplacení nové letenky do DR nebo se bude společnost ohánět tím, že jsme měli mít větší časovou rezervu?

0

P. S.: Omlouvám se za to, že se otázka zveřejnila 4x, objevila se informace o tom, že se dotaz posílá, trvalo to několik minut (stránku jsem neobnovoval) a pak se dotaz zveřejnil 4x a nedaří se mi ho smazat :D.

0 Citovat

Hodina a půl je dost málo v případě zpoždění. Předpokládám, že let Praha - Barcelona je kupovaný zvlášť, tedy když bude zpoždění, právo na proplacení letenky do DR nebo náhradní dopravu nemáte. Z Prahy letíte s Ryanairem? Pokud ano, čeká vás navíc přesun mezi terminály, který není úplně nejkratší.

0 Citovat

Ano, dvě různé společnosti, takže bude lepší letět o den dříve v noci a přenocovat v Barceloně, co :).

0 Citovat

urcite, najma ked letite do DR a hrozi v pripade zmeskania skoda za stovky eur :)

0 Citovat

Máme to úplně stejně, také únor Barcelona-DR a dnes přišla zmiňovaná změna letu z Barcelony... říkal jsem si, že hodina a půl by ještě mohla stačit... no uvidíme, třeba ten odlet ještě nějak změní...

0 Citovat

Zdravím, letiště v Barci je naprosto v pohodě, takže si myslím že ta hodina a půl je naprosto v klidu, gate se stejně otvírá 40 min před nebo 30 teď už přesně nevím, takže na oznamovací TV budete bez tak čekat kde se vám to otevře. Ale zase na druhou stranu Barca je krasný město tak by byla škoda se tam o den dřív nepodívat :-)

0 Citovat

Radek Maloň napsal(a):

Zdravím, letiště v Barci je naprosto v pohodě, takže si myslím že ta hodina a půl je naprosto v klidu, gate se stejně otvírá 40 min před nebo 30 teď už přesně nevím, takže na oznamovací TV budete bez tak čekat kde se vám to otevře. Ale zase na druhou stranu Barca je krasný město tak by byla škoda se tam o den dřív nepodívat :-)

Hodina a půl je v klidu, pokud se nemusí přestupovat mezi terminály. Pokud ano, je to tak akorát bez zpoždění, v případě zpoždění už pak moc rezervy nebude...

0 Citovat

Dostat se z T2 ven - 10 minut, 5 minut mozne cekani na bus mezi terminaly, 10 minut cesta mezi T2 a T1, dostat se k gate na T1 10-15 minut minimum....tak si to preberte sami...

0 Citovat

V tomto som asi posera, ale riskovat dovolenku v Karibiku pre krátky prestup by sa mi nechcelo. A Barcelona fakt nie je zlá na dlhší prestup :)

0
9 reakcí