Má někdo nějaké info ohledně tohoto letiště? Myslím osobní zkušenost - oficiální stránky jsou zde: http://www.guangzhouairportonline.com/ Mezinárodní letiště Baiyun leží v čínském městě Kanton (Guangzhou). Svoji hlavní základnu na něm má letecká společnost China Southern Airlines. Je reálné z tohoto letiště vyrazit na dejme tomu 5-6 hod. rychloprohlídku města? Jsou odtud a nazpět nějaké levné busy do centra města? Marně hledám nějaké info. Taky dotaz, jak je to s vízem? Vím, že vízum do Číny musí být, jedná se mi o to, zda se dá na místě vyřídit nějaké jednodenní na tu případnou rychloprohlídku Kantonu  .

Kanton Guangzhou (CAN)

Založil ve fóru Letiště

Tak jsem se právě vrátil z konzulátu a výsledek je takový, že Konzulka absolutně o ničem netuší. Nebyli jsme tam sami s touto informací.

Pořád nás přesvědčovali, že pokud o tom neví konzulát, tak nic takového neexistuje a ať letíme. Já jsem vehementně trval na tom, že chci mít jistotu. Tak závěr byl takový, že konzulka řekla, že když nám nevadí vyhazovat peníze zbytečně, tak nám do zítra vydá tranzitní víza za 95eur. 60eur vízum + 35eur expresní poplatek.

0 Citovat

Jak to vlastně proběhlo na letišti?

0 Citovat

Ahoj,

jsem z těch přestupů v Číně celá zmatená. Máme koupené letenky z Frankfurtu na Bali a máme jednu zastávku označenou jako technický stop a to v Changsha (asi na hodinu a půl) a pak další zastávka je na letišti Baiyun kde máme 9 a půl hodiny čas. Budeme potřebovat nějaké vízum?

0 Citovat

Obávám se, že vízum je nutné. Changsha CSX + Guangzhou CAN je dvojitá zástávka v Číně a nevyhovuje podmínkám pro udělení 24-hodinového víza po příletu (TWOV).

Zkuste kontaktovat prodejce, zda Vám změní routing bez poplatku. Pokud ne, tak nezbývá než požádat o vízum na velvyslanectví Číny.

0 Citovat

Tu asi platí staré známe - je to síce dlhší a menej pohodlný let, ale aspoň je drahší :)) Trmácať sa z Česka do Frankfurtu a späť (minimálne 100 euro so všetkými viac-nákladmi), 60 eur za čínske víza, 2x cesta na čínske veľvyslanectvo a späť, dva prestupy na biednych čínskych letiskách s nutnosťou imigračného konania bez možnosti počas tých prestupov čokoľvek rozumné vidieť (v Kantone nič dokopy nie je a Hong Kong za 9 hodín nestíhate) + letový čas 30+ hodín s jednou z najhorších long haul aeroliniek - to sa naozaj oplatí.

Ja si na komfort letov inak vôbec nepotrpím, ak by sa letelo z nejakého zaujímavého mesta a prestupovalo by sa celý deň v Pekingu/Shanghai/Hong Kongu/Xi-Ane... tak pohodička, ale toto je fakt dokonalý prípad toho, čo sa tvári výhodne ale nakoniec je to úplne desná ponuka.

Mohol by som len tak zo zaujímavosti vedieť, koľko stála takáto letenka?

0 Citovat

Dekuji za radu. Myslela jsem si to. Jinak jo je to let totalne na pi*u. Je to nase prvni takova dovolena,kterou si zarizujeme sami a vybrala jsem uplne ten nejhorsi let! Ale ted uz s tim neudelam. Takze pouceni pro priste!

0 Citovat

Áno, naprd to je, ale aspoň ste našťastie informovaná o potrebe víz... Horšie by bolo prísť do Frankfurtu a byť na checkine otočení

0 Citovat

https://www.flyertalk.com/forum/...hread.html

Co takhle ověřit si to přímo u aerolinky?

0 Citovat

Dobrá rada pre všetky ostatné svetové aerolinky, ale nie tie čínske. Ani oni sami netušia a pravidelne poskytujú absolútne odporujúce si vyjadrenia a často pri check-ine prídu s nejakým "pravidlom" ktoré v skutočnosti neexistuje a odmietnu nástup.

A okrem toho sa aj tie pravidlá samotné menia každú chvíľu.

0 Citovat

Že se divím... Včera v Šanghaji se mi i celníci zdáli nějací zmatení z našeho (ne)mezinárodního letu do Prahy přes Xi'an, ale dobře to dopadlo, až na jednu zbytečně vystátou frontu, dokonce i zavazadla přiletěla do Prahy s námi. :)

0 Citovat

MoonEclipse má pravdu, dvakrát jsem žádal China Southern Airlines o oficiální vyjádření a v rozmezí pár hodin mi přišli zcela rozdílné odpovědi (mail tvrdil, že vízum ano, FB tvrdil, že vízum ne). Každopádně Timatic praví, že vízum ano, internetem pak kolují zvěsti od cestujících, že jedni vpuštěni bez víza nebyli, druzí byli. Takže vyřízené vízum = jistota.

0 Citovat

Moc dekuji za info, viza si urcite zaridime. Uz pro nas klid na dusi :-)

0 Citovat

Jakmile máte mezipřistání v jiném čínském městě a potom letíte do Guangzhou. Musíte udělat vízum. Definitivní !!! Jsme nazpátek z Guangzhou. Je to změna, dříve to tak nebylo. Čtyři návštěvy za poslední dva roky. Něco jiného je přímý let do Guangzhou z Evropy, tam je to pořád stejný.

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Jak to vlastně proběhlo na letišti?

Díky vízům to na letišti proběhlo naprosto hladce, úředník vždy nalistoval stranu s vízem, dal razítko a šli jsme dál. Je pravda, že to vízum vzhledem k domestic flight byla naprosto jediná věc co je zajímala. Už při vstupu na let Amsterdam - Chengdu bylo vízum jediné co si v pase nalistovali. My měli z Prahy zpoždění přes 2,5hodiny a dobíhali jsme v Amsteru let na Final Call, tak jsem přesvědčen, že bez víza bych je tam během té chviličky nepřesvědčil, aby nás do letadla pustili.

Týden po mém letu za mnou přilétali 3 kamarádi, kteří měli přímý let Paříž - Kanton a následně pokračovali Kanton - Kuala - Langkawi. Měli na přestup 3 hodiny a dobíhali také let do Malaysie na poslední chvíli, protože je tam tahali od jednoho okénka ke druhému, fotili si jejich pasy, posílali si to přes nějakou Čínskou obdobu whatsapp (nejspiš Line :D). Chtěli po nich spoustu doplňujících info, zda mají booknuté hotely mimo Čínu, zda mají seating v letadle (to byla prý hlavní věc co chtěli). Hlavně mějte u sebe vše vytištěné, v mobilu je to nezajímalo a na wi-fi se jen tak bez Čínské sim nepřipojíte. Nakonec ještě prý chtěli něco a to měl kamarád jen v mailu, tak ho pustili k PC, kde čekal snad prý 20min než se vůbec načte mail. Dalším bodem byla prý bídná úroveň EN, kdy bylo opravdu složité něco vysvětlit. No každopádně nakonec víza dostali, takže pokud letíte přímý let Zahraničí - Kanton - zahraničí jste v poho. Pokud domestic flight, vízum 100% zařiďte. Možná bych to risknul v případě, že bych měl třeba min. 10hodin na přestup a měl to tam čas řešit, protože oni sami jsou zmatení a nikdy nevíte na jakého člověka za přepážkou narazíte, takže mít vízum typu G = 100% jistota bezproblémového přestupu v řádu minutek.

0 Citovat

super, tak som rad, ze to dobre dopadlo. Najsmutnejsie na tom ale je, ze si dobre spravil a polsuchol rady anonymov na internete a nie oficialne zastupenie Cinskej ludovej republiky v Prahe :D

0 Citovat

zdravím všechny, mám dotaz ohledně přestupu v Kantonu. Koupil jsem si letenky s China Southern Airlines do Manily z Vídně, přestup jen Kanton, ale mezipřistání v Urumči (Urumqui).

Chci se zeptat, jestli je nutné zavazadla vyzvedávat a pak dělat check-in znovu, nebo zda letí samy. Mám na přestup cestou zpět pouze 1 hodinu 20 minut a bohužel jsem počítal s něčím jako "garantovaným přestupem"jako samozřejmostí, ale to asi není. Takže teď mám trochu strach z toho, jestli se to dá vůbec stihnout, když nebude zpoždění. Jak se postupuje v případě nestihnutí navazujícího ? Letenky jsem kupoval přes agenturu flugladen.de, ale zatím mi nebyli schopní říci kloudnou informaci mimo přehození na aerolinku.

0 Citovat

Mám stejnou letenku, logicky by mělo odbavené zavazadlo jít z Vídně až do Manily a taktéž bude i check-in (ve Vídni ho provedou i na let Can-Mnl). Analogicky zpět, v Manile udělají check in na všechny legy a zavazadla pošlou až do vídně. garantovaný přestup to samozřejmě je, pokud by letadlo uletělo, tak tě zřejmě pošlou letem do Amsterdamu, Paříže nebo kam to lítá...

0 Citovat

@Micky - moc děkuju za odpověď, spadl mi trochu kámen ze srdce. Z aerolinky mi psali dost lamanou angličtinou, že si nemám vyzvedávat zavazadla, že je pošlou až do Vídně, tak budu doufat, že to vše klapne :-)

A kdy letis ty tam a kdy zpět? 

0 Citovat

bmajkl napsal(a):

@Micky - moc děkuju za odpověď, spadl mi trochu kámen ze srdce. Z aerolinky mi psali dost lamanou angličtinou, že si nemám vyzvedávat zavazadla, že je pošlou až do Vídně, tak budu doufat, že to vše klapne :-)

A kdy letis ty tam a kdy zpět? 


7. - 24. 3. 

0 Citovat

Proč by přestup neměl být garantovaný, když to máš na jedné letence?

0