Zdravím ve spolek,mám koupené letenky Ženeva - Jeddah - Mauritius. Při cestě tam máme stop cca 7 hod a zpět 11:40. Dočetl jsem se, že když budeme na letišti přes 12 hod, tak je problém. Mohu poprosit o info:a) jak je to s tímto časovým limitem, kdybychom přiletěli náhodou dříve a přesáhli 12 hodb) našel jsem jediný hotel na letišti (Crom Airport Hotel).  Lze se k němu dostat nebo je mimo přestup. prostor? Případně dá se připlatit nějaký lounge, kde by se ten delší čas dal přetrpět?Předem díky za jakékoliv info .

Přestup na letišti Jeddah (Saudská Arábie)

Založil ve fóru Letiště

20 reakcí

Zdravím ve spolek,mám koupené letenky Ženeva - Jeddah - Mauritius. Při cestě tam máme stop cca 7 hod a zpět 11:40. Dočetl jsem se, že když budeme na letišti přes 12 hod, tak je problém. Mohu poprosit o info:a) jak je to s tímto časovým limitem, kdybychom přiletěli náhodou dříve a přesáhli 12 hodb) našel jsem jediný hotel na letišti (Crom Airport Hotel).  Lze se k němu dostat nebo je mimo přestup. prostor? Případně dá se připlatit nějaký lounge, kde by se ten delší čas dal přetrpět?Předem díky za jakékoliv info

0

Ahoj, 

1) čas pro bezvízový přestup se počítá podle pravidelného příletu/odletu, je tedy jedno, jaký bude ten aktuální.

2) O 5 hodin dříve určitě nepřiletíte, přesáhnout byste mohli snad jen zpožděním návazného letu, ale opět platí - je to jedno, důležitý je čas psaný na letence, ne aktuální ;)

3) Hotel je venku, takže bez šance se k němu dostat. Není možné se dostat ven z tranzitní zóny, Saúdská Arábie na své území nikoho bez pracovního víza nepustí (běžná turistická nebo tranzitní se zatím vůbec nevydávají).

0 Citovat

Hlavně je tam sucho jak v sedumačtyřicátém... Tedy smutná noc:-)

0 Citovat

Tvle, na zpatecni ceste skoro 12 hodin cekacka v transitu na Jeddah, to bych na ten Mauritius jel radsi autobusem. ;-) 

Jinak ohledne alkoholu, da se resit malyma flastickama (obvykle 0,04l) v max. poctu 10 ks do prirucaku. Na letisti si koupis petku s colou a alkohol do ni dolejes. Teda za predpokladu, ze samotna konzumace alkoholu neni v SA nelegalni, to nevim.

0 Citovat

Díky za info, to nás čeká velká paráda :) Čekačka se dá přežít, sjedu pár serošů na mobilu, ale ten chlast je pain. Jsi si jistý, že mi vezmou na palubu 10 ks flaštiček? Jsem myslel, že limit je 1 dcl + letíme se Saudi Arabia Airlines, kde se neprodává chlast ani na palubě. Co čtu tak držení alkoholu je tresné, takže na to prdím.

0 Citovat

hanz123 napsal(a):

Co čtu tak držení alkoholu je tresné, takže na to prdím.

To je jasné, ještě aby jim tak mudžahedíni začali chlastat a vykašlali se na terorismu. Nepřípustné :)

0 Citovat

inak k tym flastickam alkoholu... nie je tam smerom do tranzitu kontrola bagaze? 

0 Citovat

To chce lihové kapky proti kašli :D

0 Citovat

teoreticky pre najvyssi level alkoholikov to mozu byt alkoholom napustene kusky vaty, ktore potom treba aplikovat do ....

0 Citovat

Dozadu, někdo i dopředu.

0 Citovat

hanz123 napsal(a):

Díky za info, to nás čeká velká paráda :) Čekačka se dá přežít, sjedu pár serošů na mobilu, ale ten chlast je pain. Jsi si jistý, že mi vezmou na palubu 10 ks flaštiček? Jsem myslel, že limit je 1 dcl + letíme se Saudi Arabia Airlines, kde se neprodává chlast ani na palubě. Co čtu tak držení alkoholu je tresné, takže na to prdím.

Kdyz jsme leteli z Manily do Saudske Arabie se Saudia, tak vsem lidem co si kupovali alkohol v duty free alkohol zabavili v tubuse tesne pred nastupem do letadla. Na levo a na pravo byli letusky a vsem kontrolovali prirucaky a igelitky s nakupy. Lidi se vztekali, ale bylo jim to prd platne. Nekteri dali i flasku tvrdeho ve dvou lidech behem par minut-)
0 Citovat

byly letusky a kontrolovaly, pardon.

0 Citovat

chech, středověk. Takže v Ženevě dát o žejdlík víc, ať zůstane něco v žíle až do cíle ;)

0 Citovat

Jen pro info, kolik stojí taková letenka, že jste ochotni do takového marastu jít ?

0 Citovat

Vláďa napsal(a):

Jen pro info, kolik stojí taková letenka, že jste ochotni do takového marastu jít ?

Taky jsem se chtěl zeptat, ale nechtěl jsem rýpat. Pro mě by to nebylo ani zadarmo, ale třeba hanz123 bere ten pobyt na letišti v Jeddahu jako zážitkový.  :). Někdo za podobné kratochvíle je schopný i zaplatit a tady je to v ceně letenky :))))
0 Citovat

Dalo se lehce pod 300, ale tohle by muselo být tak za 100, abych na to měl pajšl. Noc by šla strávit s ST statusem v Alfursan lounge a napájet se nealko Budweiserem, ale dokola kolem tohle prostě není dobrý deal.  

0 Citovat

Vláďa napsal(a):

Jen pro info, kolik stojí taková letenka, že jste ochotni do takového marastu jít ?

Cca 7.700,- CZK. S přískokem z Prahy cca 10.700,- CZK. Byl to ukvapený nákup, až pak jsem zjistil některé zápory, ale co už. Dovedu si představit horší životní okamžiky :)

0 Citovat

Tak zase ušetříš svoje játra a poznáš vliv učení Abd al-Wahhaba na turistický ruch:-)

0 Citovat

cali napsal(a):

Dalo se lehce pod 300, ale tohle by muselo být tak za 100, abych na to měl pajšl. Noc by šla strávit s ST statusem v Alfursan lounge a napájet se nealko Budweiserem, ale dokola kolem tohle prostě není dobrý deal.  

Co čtu, tak lze i zaplatit cca 660 CZK pro economy class, ale mám tušení, že my přilétneme na SEVER letiště a lounge je na JIHU.

https://www.saudia.com/TRAVEL-IN...nformation

0 Citovat

Zdravim, otazka trochu mimo ale na jak dlouho letite? A v kolika lidech? 😊

0 Citovat

Deny napsal(a):

Zdravim, otazka trochu mimo ale na jak dlouho letite? A v kolika lidech? 😊

Letíme na 12 dní v počtu 2 kusy ;)

0
20 reakcí