Zdravím všechny nadšence! Byla bych moc ráda, kdyby mi někdo pomohl - chtěli bychom se tak na půl roku přestěhovat k moři kvůli zdraví.  Máme několik podmínek, nevím jestli splnitelných.Pod pojmem - ráj, si představuju samozřejmě teplé moře, tropický ostrov atd. :-) ..., ale vpodstatě stačí teplejší moře, bezpečí, zdravotně bezpečné prostředí (třeba jako kanárské ostrovy), dostupnost nákupu čerstvých potravin. Ceny letenek nehrají roli .... 1) Na živobytí včetně nájmu máme tak 25 tis. na měsíc (vím, je to strašně málo :-()2) Musíme být v dosahu alespoň základní zdravotní péče, cestujeme s dítětem3) Chtěli bychom bydlet téměř u moře, stačí skromě, ale se základním EU vybavením, anglicky se domluvíme.Myslíte že má smysl uvažovat nad Asií, nebo si máme rezervovat apartmán v Podhájské na slovensku a nikam raději nejezdit? :-) ... díky moc za tip!!!!!Ocením nápad do které země se vydat a i případný odkaz na konkrétní ubytko.Jedeme 2 dospělí, 1 dítě 3 roky .... máme právě zdravotní problémy s autoimunitou, nedoporučeno žádné očkování ... Moc všem děkuji za tipy: Nároční jinak moc nejsme, třeba bychom si tam pořídili nějaký skůtr, pojištění máme zvlášť, jinak opravdu jenom internet, aby se dalo dělat něco na dálku, jinak opravdu jenom jako půlroční lázně - dovolená, bez práce a klid. .

Chceme se přestěhovat na půl roku k moři – kam?

Založil(a) ve fóru Tipy na ubytování

cizy napsal(a):

Zas z toho Albanska netreba robit predmestie Accry :)

Asi nejsem dost alternativní, abych testoval na vlastních dětech úroveň albánských špitálů.  

Je to jako u všech debat na toto téma, dospělí ať si jedou třeba do ruského kriminálu a nakazí se tam vším možným - je to jejich svobodná volba. Tady jde ale o dítě, které musí dělat to co si vymyslí rodiče. Navíc cílem  má být zlepšení zdravotního stavu, což tak nějak z logiky věci předpokládá, že ho nebudu vystavovat rizikům v podobě mizerné zdravotní péče. Spíše než řešit to, jestli budu bydlet na pláži nebo 500m od ní, bych jako prioritu viděl právě to jak je na tom v dané lokalitě zdravotnictví.

To co dotyčná hledá je Havaj nebo Okinawa, ale za 25,000 měsíčně je to bohužel mimo veškerou úvahu. 

Nejsem ani pojišťovák ani lékař, ale u cestovního pojištění může být potíž v tom, že když je onemocnění chronické, tak pak spadá pod "preexisting conditions" a pojišťovna se bude snažit vyvléknout z plnění.  

I proto bych neuvažoval o ničem mimo EU. 

0 Citovat

Cali, zde si dovolím nesouhlasit. Sice ne jako malé dítě, ale jako dítě jsem byla opravdu hodně nemocná, imunita v háji a když jsem měla možnost být aspoň 4 týdny někdy na podzim u moře - nebylo nutno jezdit někam do super tepla, ani zdaleka jsem pak nezameškala tolik hodin jako bez pobytu u moře.

Osobně bych byla za ty Kanáry, kldině i Baleáry (ty bych tedy v hlaví sezoně vynechala, jednak je tam moc vedro a jednak moc lidí), nebo jih Španělska, pokud jde o imunitu, jde hlavně o čerstvý a čistý vzduch, plus vitamín D, což by měly tyto destinace poskytnout.
0 Citovat

Přesně tak, to pojištění... To je další věc, žádná pojišťovna na světě nechce platit za "předvídatelné" pojistné události. Tedy pak EU, kde budou mít nárok na úplně stejné služby jako místní. Když už bych o tom čistě hypoteticky uvažoval sám - viděl bych to asi na Kanáry.

0 Citovat

@michal cestovní pojištění můžeš mít jaký chceš, ale v těchto zemích to nefunguje tak, že ukážeš kartičku a postarají se o Tebe. Tady zaplatíš cash a potom řešíš s pojišťovnou zpětně proplacení a v tom je ten zásadní rozdíl. Prostě potřebuješ mít prachy v ruce. Mám trochu pocit, že jsme tady trochu zblblí tím luxusní bezplatným zdravotnictvím co tu v ČR máme.

0 Citovat

@Andula - moje osobní zkušenost. Samozřejmě subjektivní. Věř a víra tvá tě uzdraví, to může platit i v tomto případě.

0 Citovat

Nevim o jaky problem se jedna...jestli je mineno more jako "koupat se", protoze zdravotni hledisko. Ale nevymyslel bych ameriku. Spanelsko, Malta atp zkratka EU zeme....pokud vse v dojezdove vzdalenosti auta, tak od dubna do rijna Chorvatsko.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Asi nejsem dost alternativní, abych testoval na vlastních dětech úroveň albánských špitálů.  

Je to jako u všech debat na toto téma, dospělí ať si jedou třeba do ruského kriminálu a nakazí se tam vším možným - je to jejich svobodná volba. Tady jde ale o dítě, které musí dělat to co si vymyslí rodiče. Navíc cílem  má být zlepšení zdravotního stavu, což tak nějak z logiky věci předpokládá, že ho nebudu vystavovat rizikům v podobě mizerné zdravotní péče. Spíše než řešit to, jestli budu bydlet na pláži nebo 500m od ní, bych jako prioritu viděl právě to jak je na tom v dané lokalitě zdravotnictví.

To co dotyčná hledá je Havaj nebo Okinawa, ale za 25,000 měsíčně je to bohužel mimo veškerou úvahu. 

Nejsem ani pojišťovák ani lékař, ale u cestovního pojištění může být potíž v tom, že když je onemocnění chronické, tak pak spadá pod "preexisting conditions" a pojišťovna se bude snažit vyvléknout z plnění.  

I proto bych neuvažoval o ničem mimo EU. 


Aaaaaaaaano, přesně tohle máme všechno na mysli,  i ta pojistka je také problém, nicméně se nás netýká nic "akutního" :-), takže z toho pohledu se dá vždy odjet zpátky. Taky jsme rozhodnutí pro Kanáry nebo jih Evropy, jen jsem zkoušela jestli nemá někdo tip na oblasti dále ve světě, které moc neznám :-) ... mám třeba kamarády v Malajsii, takže tam bych si taky troufla, ale je to už daleko :-)
0