Ahoj, vím, že nikdo nemáme křišťálovou kouli ale přesto, chtěl bych slyšet Váš názor/zamyšlení kam se vydat v létě 2016 k moři. Díky přílivu uprchlíků, který se dá opět předpovídat a celkové geopolitické situaci bude výběr dost zúžený. Osobně si myslím, že destinace jako Turecko, Egypt, Tunis jsou z bezpečnostního hlediska a subjektivního pocitu pasé. (Naštěstí mě arabské země nikdy netáhly No celkově si myslím, že se na trhu vzhledem k tomu, že mnoho známých a lidí z diskuzí plánují dovolenou zase pro jednou v ČR (taky o tom uvažuji, přece jen je tu v létě taky krásně), otevřou dvířka a lze čekat zajímavé LM. Chci být případně připraven a vědět - tady ne a tady případně jo  .

Léto 2016

Založil(a) ve fóru Tipy na ubytování

11 reakcí

Ahoj,
vím, že nikdo nemáme křišťálovou kouli ale přesto, chtěl bych slyšet Váš názor/zamyšlení kam se vydat v létě 2016 k moři. Díky přílivu uprchlíků, který se dá opět předpovídat a celkové geopolitické situaci bude výběr dost zúžený.

Osobně si myslím, že destinace jako Turecko, Egypt, Tunis jsou z bezpečnostního hlediska a subjektivního pocitu pasé. (Naštěstí mě arabské země nikdy netáhly smiley ) Jasně, ta šance, že se něco odehraje je myslím celkem nízká, je to asi spíš můj subjektivní pocit, kdy nechci být v blízkosti/podporovat/procházet památky těchto etnik.

Kam jezdím pravidelně je Řecko. Nyní opravdu nevím, zdali se do Řecka vydat i v tomto roce. Co si myslíte o nadcházející situaci v Řecku? Podle mě se z Řecka, bohužel může vyklubat Černý Petr a situace na některých místech může být horší než někde v arábii...
Domnívám se Jónské ostrovy by tohoto dění mohli být ušetřeny, co myslíte? Jeví se mi jako ideální letovisko - na okraji...
Nevím co Kréta? Ta by vzhledem ke své velikosti mohla být také bezpečná.
Nejvíce průserové se mi jeví ostrovy Kos, Lesbos a myslím, že se k nim přidá i Rhodos.

Pak již pro mě méně zajímavé letoviska (tím nechci říct, že špatné to určitě ne!)
Itálie?
Francie?
Španělsko?
Portugalsko? - Tam bude asi taky dost klid ne? smiley

No celkově si myslím, že se na trhu vzhledem k tomu, že mnoho známých a lidí z diskuzí plánují dovolenou zase pro jednou v ČR (taky o tom uvažuji, přece jen je tu v létě taky krásně), otevřou dvířka a lze čekat zajímavé LM. Chci být případně připraven a vědět - tady ne a tady případně jo smiley

Také chci znát Vaše názory! Víc hlav víc ví.. smiley

0

Tak ja mam na jul vikend v Gdansku, takze ak sa pocasie zadari, bude sa kupat tam smiley
A planujeme vlakom do Odessy, tam som bol uz 2x, naposledy minule leto a more velmi fajn.

0 Citovat

A co takhle vystoupit ze sve komfortni zony a vycestovat taky jednou mimo Evropu? smiley

0 Citovat

Ahoj,

všichni tady řešíme vzdálené lokality vč. mě.
Kde najít dobrý zdroj informací o lokalitách a doporučených ubytováních v rámci ČR, SR, popř. Rakouska?
Občas je také potřeba objevit krásy blízkých destinací.

0 Citovat

Já osobně byl na Krétě v době kdy už bylo Řecko plné uprchlíků a neviděl jsem tam jediný náznak toho, že by něco museli řešit..i místní mi říkali, že jich se ty problémy naštěstí netýkají smiley Prostě Kréta je od toho všeho celkem daleko a celkově tam mají ''vlastní svět''...plánuji se tam letos vrátit smiley

Sardinie či Korsika by také nemusela být špatná volba smiley Jónské ostrovy by měly být taky v pohodě díky celkem dobré poloze...
Portugalsko bude taky dobrý ale díky oceánu je tam už studenější voda a občas tam dost fouká no...stejně tak Kanáry smiley Ještě mě napadla Madeira ale tam není zase moc pláží... smiley

0 Citovat

RumCZajs
Co mas proti Turecku - co je pase - ja tam nevidim problem

0 Citovat

pastroman
Muslimská země přes kterou proudí davy imigrantů, v případě nějaké eskalace tohoto problému a války v Syrii, případně s nárůstém problémů s imigranty (kdyby je Řecko potápělo nebo vracelo) si nejsem jist postojem Turecké vlády v čele s Receptem a postojem tureckého lidu. Ataturk se musí v hrobě obracet, když vidí dnešní vládu. Netřeba připomínat staré křivdy proti Kurdům a např. Arménskou genocidu. Vím, je to mnoho let ALE. Národní identitu to poznamená => ani si to nepřiznají plus jejich víra.. Tyto všechny faktory, ať již méně či více objektivní mi na Turecku nepřijdou atraktivní, takže pro léto 2016 Turecko u mě ne. (i přes to, že se dají očekávat zajímavé LM)

0 Citovat

Řecké ostrovy určitě ne tam to bude všelijaké
Turecka bych se vůbec nebál jižní plážová letoviska žijí svůj vlastní klidný život navrch výborný poměr cena/výkon u 4-5* hotelů
Portugalsko jako plážová destinace určitě ne,vítr a studený oceán
Španělsko spíš ostrovy Menorca,Ibiza
a nebo taková Malta ..

0 Citovat

No ja bych si letos nelajsnul asi zadnou vychodni zemi - jsem velky priznivce Turecka ale nakonec jsem po dlouhe uvaze zamitl ty libove letenky s Pegasem.. Zatim mam v planu autem do Aten - pucit auto - a vyrazim smer ostrovy na zapadni strane Recka smiley - urcite bych si nedal ty vychodni (souhlas ze tam to bude vselijake, pres leto to bude urcite masakr) - nicmene takove Korfu / Lefkada doufam bude ok.. smiley

Uprimne uz vzhledem k dnesnimu pecka ubytku (a bezpecnostni situaci v Evrope) uz u nas doma probehl navrh, ze letni dovcu budeme letos travit v NYC smiley - akorat me na posledni chvili odradila cena letenek (19k / os fakt za economy nedam) smiley

0 Citovat

Tak to vidíme dost podobně... smiley V plánu mám právě taky Lefkádu - na motorce.. Vypadá to, že tam bude větší přetlak lidí, než je obvyklé..
Jako zadní vrátka vidím pobřeží Bulharska, pobřeží a vnitrozemí Ukrajiny - spojit Karpaty, Banát, s pobytem u moře. To by také nemuselo být špatné smiley

0 Citovat

já to mám (zatím) vymyšlený jinak: Užiju si léto doma na zahradě u piva a grilovaček a někdy začátkem zimy vytáhneme děti na týden ze školy a zaletíme prohřát kosti do Dubaje.

0 Citovat

Jestli chcete zažít naprostou oázu klidu, jeďte na ostrov Hydra, poblíž i velice pěkný Spetses.
Hydra je jediný ostrov, kde doposud nefunguje motorizovaná doprava, jezdí se jen na oslech smiley Je to romantika největší, věř te mi smiley

Z Atén stačí zajet do Pirea, hupsnout na přímý trajekt a za 2,5 hodiny jste tam https://hellenicseaways.gr/en/
Když vezmu v úvahu, že jsou z Bratislavy do Athén pořád šměšně levné letenky, tak máte základ krásné dovolené.

0
11 reakcí