Ahoj .,,pres booking .com rezervuju radu let k naproste spokojenosti a jiny vyhledavac na ubytovani nepouzivam ,, vcera jsem se setkal ale s takovou zvlastni veci ,,,, Potreboval jsem rezervovat ubytovani v Bergamu ,,nekolikrat uz jsem v tomto meste bydlel ,,takze zadny problem ale odlet dal mam v 6 rano tak jsem chtel neco u letiste ..bohuzel na me datum je to tam docela obsazene ale v 1 km vzdalednosti je nekolik moznosti ..vybral jsem jednu udelal rezervaci ale az pak jsem si vsimnul ze ,, Ubytovatel vyzaduje platbu 5 dnu pred prijezdem ,,a zaroven muze blokovat urcitou castku na karte ,,, jako overeni ze je karta platebne vporadku... S timhle jsem se jeste nikdy u booking,com nesetkal... ano platba predem za zvyhodnenou cenu to beru ..nebo stazeni castky v den prijezdu s karty ,,i kdyz na booking,com je volba na me jak chci platit Nejak mi nesedi to zaplaceni 5 dnu pred prijezdem ani to blokovani penez ,,druha vec je jak to chteji praktikovat kdyz nebylo pozadovano zadani bezpecnostniho kodu karty...nehlede k tomu ze rezervaci mohu provest i platnou kartou na ktere ovsem nebudou zadne financni prostredky nebo tam nebude dostatecna castka na zaplaceni... reference ma ubytovani 8,5 Jakou mate zkusenost s timto ? .

Bergamo - Booking.com

Založil ve fóru Tipy na ubytování

17 reakcí

Ahoj .,,pres booking .com rezervuju radu let k naproste spokojenosti a jiny vyhledavac na ubytovani nepouzivam ,,
vcera jsem se setkal ale s takovou zvlastni veci ,,,,
Potreboval jsem rezervovat ubytovani v Bergamu ,,nekolikrat uz jsem v tomto meste bydlel ,,takze zadny problem ale odlet dal mam v 6 rano tak jsem chtel neco u letiste ..bohuzel na me datum je to tam docela obsazene ale v 1 km vzdalednosti je nekolik moznosti ..vybral jsem jednu udelal rezervaci ale az pak jsem si vsimnul ze ,,
Ubytovatel vyzaduje platbu 5 dnu pred prijezdem ,,a zaroven muze blokovat urcitou castku na karte ,,, jako overeni ze je karta platebne vporadku...
S timhle jsem se jeste nikdy u booking,com nesetkal... ano platba predem za zvyhodnenou cenu to beru ..nebo stazeni castky v den prijezdu s karty ,,i kdyz na booking,com je volba na me jak chci platit
Nejak mi nesedi to zaplaceni 5 dnu pred prijezdem ani to blokovani penez ,,druha vec je jak to chteji praktikovat kdyz nebylo pozadovano zadani bezpecnostniho kodu karty...nehlede k tomu ze rezervaci mohu provest i platnou kartou na ktere ovsem nebudou zadne financni prostredky nebo tam nebude dostatecna castka na zaplaceni... reference ma ubytovani 8,5
Jakou mate zkusenost s timto ?

0

Už jsem to někde zahlídl, obecně do takových ubytování s těmito podmínkami nejdu. Zadání kódu pro autorizaci potřeba není, udělají to i bez něj. Pokud tam zadáš kartu na které nebudou peníze, tak se Ti taky může stát, že tam dorazíš a oni Ti řeknou, že rezervaci zrušili, protože se jim nepovedla udělat autorizace/platba - už se mi taky jednou stalo, kdy jsem zadal jinou kartu než běžně používám, neměl jsem tam peníze, přijeli jsme večer 4 do hotelu v Mnichově a na recepci mi oznámili, že rezervace byla zrušena, protože se jim nepovedlo ověřit dostatek prostředků.

0 Citovat

No jeste zkusim pohledat jine ubytovani kdyz by nebyl ten odlet v 6 rano tak jsem si vybral ve meste je to z letiste 20 minut ale takhle jsem chtel blizko a s toho za 20 minut dojdu na letiste pesky
S tou autorizaci ci vlastne jakoukoliv manipulaci s prosredky na karte bez toho aniz by vedeli kod se mi to moc nezda ..to by pak kdekdo mohl jen opsat cislo karty a nacionale na ni a manipulovat s tim
Ale asi to nejak jde loni jsem mel ubytovani na Rhodosu kde se muselo pro klic jinam nez bylo ubytovani, ubytovali jsme se nic vlastne nechteli jen cisla pasu a nacionale a pri odjezdu kdyz jsem chtel jit platit tak jsem zjistil ze uz je zaplaceno aniz se me na cokoliv ptali tak to proste z uctu stahli.. ale tam meli kod...
Vetsinou se plati dneska pri prijezdu.. ponekud me tohle urazi kdyz jsem nekde tyden aby po me chteli jeste s kuframa v ruce aniz jsem vlastne videl pokoj penize .. nekde tedy ten pokoj ukazi ... starym dobrym zvykem byvalo platit az na konci pobytu ,, nakonec dopredu baksis nedostanou....

0 Citovat

Je možný, že se mi to plete, protože někdy kód zadáváš, někdy ne a že preautoriaci můžou udělat jen s kódem. Každopádně, pokud se třeba neukážeš a oni chtějí naúčtovat platbu, tak to udělají i bez kódu jen s údaji o kartě a přes banku. Každopádně jak říkám, vždycky je nejlepší si pořádně přečíst podmínky a pokud mi nevyhovují, tak hledám jinde, jinak počítám s tím, že si prachy můžou stáhnout třeba i před.

0 Citovat

Klidně vezmi hotel u centra, resp. nádraží odkud odjíždí ranní bus na letiště. Bydlel jsem takto (též odlet v 6 hodin) a spokojenost. Vyjedeš před 5 z centra prvním busem smiley

0 Citovat

Svezu se s mým dotazem v tomto topicu.

Dotaz na Bergamo.
Zvazujeme se tam mrknout, ale je tu pár ale:

1) přílet 17:10 odlet o dva dny později. Najde se smysluplný program, nebo vše podstatné zvládneme projít za 12 hodin a pak se ukoušem nudou?

2) má smysl s sebou vzít dvě děti do šesti let? Zmrzlina, jídlo a poslouchání italštiny je zajímat bude na 100%, ale tři dny jsou tři dny.

Co jsem se ptal, tak nejčastější rady jsou první večer Bergamo, druhý den Milano, třetí den zbytek Bergama a následný odlet.

0 Citovat

Možností kam se podívat okolo Bergama je spousta. Hory, Gardaland, Lugano, okruh v Monze... Záleží jenom na tom jak moc se vám tam chce cestovat a kolik dát peněz za vstupy.

0 Citovat

No nijak zvlášť se honit nechceme.
Spíš pohodka, vypnout na ty tři dny, něco dobrého pojíst, omrknout nové prostředí.

0 Citovat

Co by ste odporucili cez sibacku na dve noci?

Como alebo Peschiera del Garda alebo .... ?

0 Citovat

Peschiera  bola dosť turistická, benátska pevnosť zapísaná v UNESCO, v dosahu ďalšie historické mestečká na Garde (Sirmione, Lazise, Bardolino, Garda... ).

Como mi prišlo viac autentickejšie talianske, aj atmosférou; krajšia poloha (celé Comské jazero je obklopené horami, Garda je tam na juhu skôr v rovine).

Ak by si mal auto a chcel pochodiť okolie, z pohľadu centrálnej polohy v rámci jazier by som bral Como. Ak budeš bez auta a ide ti skôr o chill pobyt na pár dní, tak asi Peschiera  alebo iné mestečko dole na Garde).

0 Citovat

ja som tam bol vzdy len na otocku z Bergama, ale mne sa pacilo samotne Como + lanovka na Brunate s majakom Voltu a vyhladmi na svajciarske Alpy - toto napr. Monte Rosa


Svojho casu sme zobrali vlak z Milana do svajciarskeho Chiasso a pesi sa presli do Coma.


monte-rosa.jpg

0 Citovat

Len sa priprav na to, že tých pár dní voľna  cez veľkonočné sviatky je v Taliansku top sezóna, všetko bude totálne plné (to mi napadlo, keď Tonic spomenul tú lanovku na Brunate; to bola cez minulú veľkú noc riadna masovka...).

Inak, z Coma je celkom fajn výlet loďou cez jazero do Bellagia a Varenny.

0 Citovat

Brescii nekdo zkousel?  

0 Citovat

V Brescii není vůbec nic a navíc v době,kdy jsem tam byl (už je to tak 18 let zpet),tak byla vyhlášena počtem feťáků.Strikacky se tam valely doslova i na ulicích.Situace už může být jiná,ale to že tam fakt nic není se myslim nezměnilo.

0 Citovat

to som uz zisitil, ze je top sezona ked som hladal ubytko v bergame  asi dam to como, ked bude dobre pocasie tak vybehnem na daky kopcek

0 Citovat

Pokud se bojis preplneneho Coma,  nebo Gardy,.  tak vyzkousej Lago d  Iseo , z Bergama  je to  2 hodiny  a z mestecka Iseo jsou oblibene plavby po jezere  a  neni tak preplnene turisty  , a muzes zajit na  zname vino Franciacorto

http://www.navigazionelagoiseo.it/eng

0 Citovat

Nakonec ostanem dve noci v milane, prvy den pojdem do mojej oblubenej casti ku kanalom, dalsi den day trip como a posledny den kuknem bergamo a hajde dalej.

Vdaka vsetkym za tip.

0 Citovat

Našel jsem zajímavý porovnávač cen ubytování https://hotellook.tp.st/3lYzJHDL Tento systém srovnává ceny na stovkách rezervačních systémů jako je booking, agoda atd.

0
17 reakcí