Dobrý den,Chtěl bych se zeptat, omlouvám se, zda jsem vybral špatné oddělení fóra. Já a moje přítelkyně bychom chtěli někam vycestovat za letní brigádou do zahraničí(2018, nejlépe v Evropě). Jediný problém je, že nám oběma bude 17 let. Je vůbec nějaká možnost v 17 sehnat brigádu v zahraničí?Předem děkuji za odpověď  .

Brigáda v 17 v zahraničí?

Založil ve fóru Tipy na ubytování

15 reakcí

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat, omlouvám se, zda jsem vybral špatné oddělení fóra. Já a moje přítelkyně bychom chtěli někam vycestovat za letní brigádou do zahraničí(2018, nejlépe v Evropě). Jediný problém je, že nám oběma bude 17 let. Je vůbec nějaká možnost v 17 sehnat brigádu v zahraničí?

Předem děkuji za odpověď

0

Napadaji me jen farmy v Anglii a Skotsku, ale nevim, jestli to taky neni 18+...

0 Citovat

Kdyby vám už bylo 18, tak můžete jet do Kalifornie natáčet péčko.

0 Citovat

Sarah napsal(a):

Napadaji me jen farmy v Anglii a Skotsku, ale nevim, jestli to taky neni 18+...

Jo, o tom jsme taky četli, ale četl jsem i recenze a často si z těch lidí dělají ''otroky'' :/

0 Citovat

nicky napsal(a):

Kdyby vám už bylo 18, tak můžete jet do Kalifornie natáčet péčko.

Není nám 18 a hloupé komentáře si můžeš odpustit. Díky :)

0 Citovat

No, co si budeme povidat, zadny med to neni. Ale v tomto veku vas to trosku zoceli a zkusenost je to k nezaplaceni :)

0 Citovat

Sarah napsal(a):

No, co si budeme povidat, zadny med to neni. Ale v tomto veku vas to trosku zoceli a zkusenost je to k nezaplaceni :)

A nějaký odkaz nebo vlastní zkušenost? Jsou nějaké stránky s farmami?

0 Citovat

Pokud se nepletu, tak by Ti mělo být 18+ už jenom když se stane průser. Kdo ví, zda by pojišťovna šla do toho rizika, že nejsi svéprávný apod.. A co tak zkusit SA a zeptat se tam ?

0 Citovat

Sarah napsal(a):

No, co si budeme povidat, zadny med to neni. Ale v tomto veku vas to trosku zoceli a zkusenost je to k nezaplaceni :)

Já si po letních brigádách v raných 90tkách, kdy nás coby nezletilé nestoudně brali na hůl, nijak zocelený nepřipadám.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Já si po letních brigádách v raných 90tkách, kdy nás coby nezletilé nestoudně brali na hůl, nijak zocelený nepřipadám.

Ne? Tak to je tvuj problem :) Ja si po spani v mrazu, kdy se mi rano kourilo u pusy a ani 3 vrstvy me nezahraly, praci po kolena ve vode, kvuli Skotskym destum, a zalostne strave, kdy nejblizsi obchod byl 10km daleko, pripadala docela zocelene. :)

0 Citovat

Já jsem se zocelil, když jsme zjistili, že náš francký farmář jahody a maliny, které v potu sbíráme nejen prodává, ale pálí z nich i výtečnou pálenku a má jí v chlaďáku několik hektolitrů... Pak nám práce už tak nevadila a i leccos jiného člověk překousnul. Bože, co my tam toho tenkrát vylemtali:-)

0 Citovat

A mohu se zeptat farmu jste hledali až na místě nebo se dopředu domluvili s určitou farmou? Jak jste to měli s ubytováním?

0 Citovat

Bylo to v době, kdy jsi ještě nebyl na světě, tenkrát to bylo domluvené nějakým známým dopředu:-) Já bych se to dnes asi snažil zajistit dopředu a i nějakou legální cestou, myslím, že v dnešní době by to v zemích EU nemusel být takový problém. Do té doby bych tady zdokonaloval jazyk, to se určitě hodí a stupeň jeho zvládnutí vás může i posunout dále/výše. Jen bacha při vaší mladické nerozvážnosti na zaručené nabídky různých vychcošů...

0 Citovat

Pokud Vám nejde primárně o výdělek, tak dobrovolnictví může být cesta pro mladší 18.let. Našla jsem třeba- https://www.kayavolunteer.com/vo...volunteer, ale netuším, zda to stojí za to.

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Pokud Vám nejde primárně o výdělek, tak dobrovolnictví může být cesta pro mladší 18.let. Našla jsem třeba- https://www.kayavolunteer.com/vo...volunteer, ale netuším, zda to stojí za to.

Na dobrovolnictví jsme taky koukali, ale přesně, stojí to za to? Dobrovolnictví je určitě dobrá věc, ale my bychom rádi trochu něco vydělali a přitom poznali i to místo:)

0 Citovat

Stojí. Minimálně vám to otevře obzory.

https://europa.eu/youth/volunteering_en

0
15 reakcí