Zdravím,co myslíte, dá se říct, která cestovka je nejlepší? Čedok? Fischer? .

Nejlepší cestovní kancelář?

Založil(a) ve fóru Zájezdy s CK

19 reakcí

Zdravím,


co myslíte, dá se říct, která cestovka je nejlepší? Čedok? Fischer?

0

neviem ci toto je spravne forum ohladne cestoviek :))

0 Citovat

Ani Čedok ani Fischer - to je tak pro socky.

Jedna z těch lepších je např. tato: https://www.fourseasons.com/privatejet/


0 Citovat

V prve rade je  treba  se dneska zamyslet nad  tim , proc letet s cestovkou , pak si zjistit reference  a najit si nabidky pres agenturu ,ktera soustreduje  vetsi mnozstvi cestovek , dneska je i povinnost  agentur uvadet, kdo je organizatorem zajezdu  i kdyz to nektere agentury taji 

Porad je asi vyssi uroven nemeckych cestovek  ,pred temi ceskymi, taky zalezi, kam to ma byt , pokud se cestovla specializuje na urcitou zem  ,je pravdepodobne , ze ta uroven te akce  bude  lepsi

Osobne bych si uz pres cestovku koupil zajezd skutecne jen  velice vyjimecne a  nevim  co by to muselo byt za nabidku 

5 let jsem v cestovnim ruchu pracoval a vim co to obnasi  Jednoznacne rict ,ktera je nejlepsi nejde ,spis jde rict  ,ktere mohou byt dobre na konkretni destinaci
0 Citovat

Zadna :-))

0 Citovat

@Marek  ,zase tak uplne pravdu nemas , je to jak se zamestnavatelem , mel jsem treba sefa v kamionove doprave  , ktery  byl byvaly ridic  , znal vsechny figle , ale umel i  ridicum porozumet ,  kamion jsem mel vzdycky umyty zkontrolovany ,natakovany  ,organizace perfektni , coz byl diametralni rozdil oproti  jnym firmam  ,kde proste spolehali na  to, ze to co vlastne meli delat jini ,za ne  nejak vyresim a pomuzu si sam

A v cestovkach to je to same , pokud v tom miste  kam cestovka jede  bude mit delegata  ,ktery  tam vse zna , umi jednat s lidmi je jazykove vybaveny atd  . to same pruvodce zajezdu  a ta cestovka nebude videt  jen a jen svuj zisk ,tak  to muze byt dobre

Kazdy chce vydelat   to je jasne , ale jestli cestovka vezme v hotelu ,kde je ruzna uroven pokoju ty nejlevnejsi   a prodava je za stejnou cenu jako ty lepsi  tak je neco spatne , nebo pokud domluvi ve stravovani  urcite omezujici podminky  aby usetrili tak to je taky spatne

Letos maji cestovky dost velky problem s tim, ze Smartwings  prisel o  7 nebo 8 letadel a ted mu  odstavili dalsi  , kvalitni cestovka by okamzite zacala hledat jineho leteckeho prepravce , stejne jako kdyz je pruvodce ,nebo delagat na miste spatny ,tak ho ma okamzite vymenit a ne ho tam nechavat dal

Informace o zajezdu ,miste , podminky musi byt naprosto jasne a presne a kdyz neco neni, jak ma byt, tak to musi proste  reditel cestovky resit i v mimo pracovni dobu  , nebo zodpovedny pracovnik

Ja bych s cestovkou nejel , protoze me bavi si to vymyslet a sestavovat sam a delat si svuj program , ale jsou lidi co to nechteji ,neumi  ale vysledek chteji  takovy, jaky si predstavuji , prosim maji to mit  ,ale uroven a cena  by mely byt tak nejak  v tom pomeru cena/vykon  ,coz mnohdy neni
0 Citovat

Nechci zakládat nové téma,tak to bouchnu sem:

Z vouchery se roztrhl pytel - teď chtějí touto formou "odškodňovat"  i cestovky .. 

https://city-dog.cz/post/nechcem...et-penize/

To bude ještě zajímavé a já zrovna letos mám u  CK bezmála 150t 

0 Citovat

No jsem na to zvedavy.. Kazdopadne voucher bych odmitl, pockal na situaci pred odletem a nasledne chargeback..

0 Citovat

Voucher ma vyhodu, ze se na nej vztahuje pojisteni ck proti upadku. Takze s voucherem se neni treba bat krachu cestovky.

A jsou cestovky, ktere davaji voucher i o vetsi hodnote nez je doposud uhrazena cena zajezdu.

0 Citovat

Standa napsal(a):

Voucher ma vyhodu, ze se na nej vztahuje pojisteni ck proti upadku. Takze s voucherem se neni treba bat krachu cestovky.


Penize na uctu zase maji vyhodu, ze si za ne muzes koupit co potrebujes a nemusis je vyuzivat na predrazene sluzby cestovek.. :)

0 Citovat

Standa napsal(a):

Voucher ma vyhodu, ze se na nej vztahuje pojisteni ck proti upadku. Takze s voucherem se neni treba bat krachu cestovky.

A jsou cestovky, ktere davaji voucher i o vetsi hodnote nez je doposud uhrazena cena zajezdu.


Akorat nektere cestovky maji povinne pojisteni  tak male , ze to nepokryje   ani navrat  domu a kdyz nekdo  zkrachuje a nema nic tak z nej nic nedostanes  i kdyz to das k soudu , nebo az po mnoha letech , navic z  mnoha cestovek  se po tom zavedeni povinneho pojisteni  staly cestovni agentury  a kdyz si to koupis u agentury,  tak od koho dostanes penize  ? Agentura to od tebe vybrala ,poslala penize  poradateli  zajezdu , tudiz penize nema  a poradatel  zkrachoval  a co mas z voucheru ,kdyz poradatel uz nebude existovat ?

0 Citovat

Souhlasím s prvním souvětím. Mohl bych vyprávět... Myslím,že i tento rok bude pro některé cestovky a agentury poslední.

0 Citovat

kickass1 napsal(a):


Penize na uctu zase maji vyhodu, ze si za ne muzes koupit co potrebujes a nemusis je vyuzivat na predrazene sluzby cestovek.. :)


To samozrejme. Bylo to jen konstatovani faktu ;-)


Mikire,nepsal jsem tu o voucheru od agentury, ale od CK.


A je proste fakt, ze kdyz mas koupeny zajezd, ck padne, dostanes kulovy. Kdyz mas voucher od ck, ta padne, je to kryte pojistenim. Opet jen konstatuji fakt, neresim stav pojisteni ani pojistovny.

0 Citovat

Nevim , mozna mas pravdu ale ten voucher mi prijde jak nekryta smenka , nebo kdyz dostanes od nekoho sek, banka ho zuctuje a  zjisti ze neni kryty   

0 Citovat

Standa napsal(a):


To samozrejme. Bylo to jen konstatovani faktu ;-)


Mikire,nepsal jsem tu o voucheru od agentury, ale od CK.


A je proste fakt, ze kdyz mas koupeny zajezd, ck padne, dostanes kulovy. Kdyz mas voucher od ck, ta padne, je to kryte pojistenim. Opet jen konstatuji fakt, neresim stav pojisteni ani pojistovny.

Kdyz mas koupeny zajezd a ck padne (tj jde do insolvence), dostanes od pojistovny 100% zaplacene ceny zajezdu, i kdyz nemela ck dostatecne kryti. Pokud ne, obratis se na mne a vymuzu ti 100% ceny zajezdu.

0 Citovat

LukasAK napsal(a):

Kdyz mas koupeny zajezd a ck padne (tj jde do insolvence), dostanes od pojistovny 100% zaplacene ceny zajezdu, i kdyz nemela ck dostatecne kryti. Pokud ne, obratis se na mne a vymuzu ti 100% ceny zajezdu.

Aha, zajimave, spletl jsem se. Diky za info. Snad krachovat nebudou nejak ve velkem. A doufam, ze te nebudu potrebovat :)

0 Citovat

Pro ty co mají koupený zájezd/ubytování přes CK.

Je tam něco i o leteckých společnost ..


https://www.cestolino.cz/novinky...ostupovat/

0 Citovat

Docela rázné rozhodnutí :

https://www.idnes.cz/ekonomika/d...nomika_bro

Osobně to vítám....mám u Fischera na srpen s rodinnou koupáckou AI dovolenou v Turecku a vzhledem k těm omezením v hotelových resortech jsem tam neměl rozhodně zájem odcestovat a čekal jsem jen na zrušení ze strany CK jinak jsem to byl připraven stornovat se ztrátou sám.


Jinak tohle je asi i další rána  pro SmartWings na nějaký rozjezd letní sezóny ..

0 Citovat

Také mě toto rozhodnutí velmi překvapilo. Žádný zájezd sice zakoupený nemám, ale tak nějak jsem doufal, že letos bude výrazný převis nabízených lastminute zájezdů (zejména do Řecka). Takže tato varianta asi padá.

No a Smartwings?  Těm šmejdům bych nic jiného než krach nepřál, nicméně to dopadne tak, že se na jejich ztráty stejně budeme skládat všichni. V této situaci by bylo optimální řešení, kdyby se ceny zpátečních letenek do dovolenkových destinací pohybovaly v maximální výši cca 5–6 tisíc, vč. zavazadel. To by možná poptávku povzbudilo, ale s jejich filozofií co nejvíce odrbat zákazníka, je to asi hodně naivní představa.

0 Citovat

Nechci být prorok špatných zpráv, ale z logiky věci - to, co udělaly cestovky - s  vouchery - jenom časově odsunulo problém a nevěřím tomu, že na to za rok budou mít. To musí být jasné každému, kdo trochu sleduje ekonomiku.V  každém případě to s nimi bude velmi zajmavé. Jenom bych se na tom jako daňový poplatník nechtěl podílet.

0
19 reakcí