Ahojte, nemáte někdo zkušenosti, tipy na jazykový kurz angličtiny v Anglii či v jiném státě ?? Ráda bych něco absolvovala už teď v prosinci. Děkuji za odpovědi  .

Jazykový kurz

Založil(a) ve fóru Zájezdy s CK

19 reakcí

Ahojte, nemáte někdo zkušenosti, tipy na jazykový kurz angličtiny v Anglii či v jiném státě ?? Ráda bych něco absolvovala už teď v prosinci. Děkuji za odpovědi smiley

0

A co potřebuješ vědět? Byl jsem kdysi na Maltě... Doporučení č.1 - bydli v rodině, ne kampusu smiley

0 Citovat

Já byla 2 roky zpátky 4 týdny v Miami v jazykové škole Kaplan a za ten měsíc jsem toho zvládla víc, než 2 roky v jazykovém kurzu tady v Česku.
Taky souhlasím s bydlením v hostitelské rodině a dle mého názoru ten měsíc je ideální. Určitě nemá cenu tam jezdit na týden či dva, to se člověk ani nestačí rozkoukat a už jede zpátky.

0 Citovat

Ahoj, tos napsala krásně - já za dva měsíce v zahraničí jsem se taky naučila víc jak za dva roky tady v Čechách. Byla jsem v Irsku a v Austrálii. Nebála bych se odjet přes agenturu, já s tím mám dobré zkušenosti, klidně tam i zajdu s tebou, když budeš chtít

0 Citovat

4 mesice v Australii, Cairns. Vyborne misto, male mestecko ani ne moc drahe. Prvni mesic v rodine, pak v sharehouse. Doporucuji se aktivne ucastnit mimoskolnich aktivit. Byla jsem tam pred 5 lety, v 18, tenkrat jsem se ucila anglicky tak 10-12 let (netusim) a mela jsem pocit, ze jsem se za toho pul roku (jeste cestovani) naucila vic jak za tech 10-12 let.

Na druhou stranu jsem velmi vyrazne citila, po navratu, ze tu komunikacni uroven velmi ztracim. Dnes pracuji part-time anglicky denodenne a myslim, ze me to posunulo take dal (okoli take rika) od te doby, co jsem tam byla.

Tipy: jed nekam daleko, bude tam mene Cechu a Slovaku (ja jsem tam tehdy mela na cele skole 4 dalsi). Pokud mas penize, bydli v hostitelske rodine, zeptej se jich at te opravuji. Bud, co nejmene doma a ucastni se vsech aktivit, co skola nabizi. Ze zkusenosti ostatni vim, ze minimum je 3 tydny, jinak to nema smysl. Na druhou stranu me prislo, ze az tak za ty 3 mesice to bylo nejlepsi.

Nic dalsiho me moc nenapada, ale pokud chces, zeptej se smiley

0 Citovat

děkuji moc všem za informace smiley byla jsem v Anglii a chystám se ještě na měsíc, mám s tím výborné zkušenosti smiley

0 Citovat

Za tuto cenu obdrží pouze postel a kurz smiley takže cena odpovídá.

0 Citovat

Taky v poslední době přemýšlím, že bych někam vycestovala. Na kurz angličtiny jsem chodila tady u nás. Abych řekla pravdu byli tam lidi, kteří se jazyk opravdu naučili, ale já neumím nic! Takže pokud vyjedu do zahraničí budu začínat od nuly. Myslíte si z vlastních zkušeností, že by mi i tak stačil jen měsíc? Abych se naučila?

0 Citovat

Doporučuji ke studiu angličtiny Vancouver, jednak je to jedno z nejkrásnějších a nejpříjemnějších měst na světě a jednak je tam velmi levná a solidní jazykovka - http://lcc.issbc.org/lang-nav/programs/ ... al-courses, kde stojí kurzy téměř polovinu co v komerčních jazykovkách (které v ČR přeprodávají např. SA nebo Intact). Samozřejmě problémem může být drahá letenka, nicméně objevují se rozumné dealy, já ji poprvé sehnal za asi 13 tisíc (Lipsko - Seattle + cca litr doprava busem do Vanouveru) a podruhé asi za 15 tisíc (Vídeň - Vancouver), obojí na letní prázdniny.

Jinak mám dobré zkušenosti s jazykovkami taky v Dublinu (zde jsou mé 11 let staré zápisky právě z jazykového pobytu v Dublinu: http://www.wasp.cz/irsko/), vyjde to levněji než v UK, Dublin a okolí je velmi příjemné, dá se zajet busem na víkend do Belfastu, Galway, Corku, atd. Jak už někdo psal výše, základem je bydlet v (dobré) rodině.

Důležité pro studium jazyka je to, aby v jazykovce bylo minimálně Čechů/Slováků a tedy nutnost používat angličtinu po celou dobu pobytu a naopak mateřštinu minimálně. Toho se docílí tak, že se jazykovky nerezervují přes české zprostředkovatelské agentury, ale rezervuje se napřímo přes web jazykovky.

Kdysi jsem napsal takové pojednání o studiu angličtiny, něco je už zastaralé, ale třeba se to někomu hodí smiley
http://www.fandor.cz/jak-na-anglictinu- ... efektivne/

0 Citovat

kamarád je teď (už v zmiňované) Maltě smiley a super si myslím smiley

0 Citovat

Ahoj,
jazykové kurzy v zahraničí jsou výborné, ale musí být dlouhodobé. Pokud nemáte čas vyjet na několik měsíců, tak se dá na zvládnutí jazyka pracovat i doma, ale je nutná disciplína a opravdu se tomu věnovat každý den (ne v jazykovce 1x týdně). Drahé učebnice nejsou potřeba, vše je dostupné i na internetu. Nejdůležitější je ten jazyk opravdu používat, třeba díky lekcím s rodilými mluvčími přes Skype, které můžou stát i méně než 100 Kč. A nakonec na ten jazykový kurz můžete vyjet za odměnu smiley

Nějaké vlastní tipy, co mi pomohlo, jsem sepsala u sebe na blogu: http://travel-book.cz/jak-se-naucit-cizi-jazyk-za-tri-mesice/

0 Citovat

Na tomto fore nikto nechce cestovať

0 Citovat

A každej chce sedět doma a učit se angličtinu zrovna na základě toho Tvého odkazu a předpokládám, že ses zrovna registroval, aby jsi nám tuto úžasnou metodu atruisticky předal a nemáš s tím nic společného...

0 Citovat

klasika

Nasledujuca navsteva: Nikdy

0 Citovat

Ahojda,

určitě je nejlepší vycestovat a naučit se jazyk přímo v cizině. Malta je super, také mám s tímto kurzem dobrou zkušenost, byla jsem na Maltě na 3 týdny a pomohlo mi to odbourat stud. Jezdí tam hodně studentů, takže si určitě najdete i spoustu nových kamarádů.

Mohu doporučit i tyto webové stránky, kde naleznete zajímavé tipy a rady, jak se jazyk učit efektivně a jak ho zakomponovat do běžného života: http://www.sogoodlanguages.com/english/ ... ouze-ucit/

Ať se daří!
Gabi

0 Citovat

A mohl byste mi prosím někdo doporučit i kurz nebo nějakou jazykovku v Olomouci? Potřebuji v relativně krátkém čase vypilovat nedostatky

0 Citovat

Ahoj lidi,

pokud máte někdo zájem o jazykový kurz v zahraničí, tak bych vám moc doporučil společnost Education First. Byl jsem na jazykovém kurzu v Bornemouth v Anglii, a nemůžu si svůj kurz vynachválit. Jazykové školy mají po celém světě, a nechybí tam ani vámi zmiňovaná Malta, Amerika nebo třeba Japonsko. V případě zájmu mi napište a jelikož jsem tam už byl, tak vám dám více infa a hlavně slevu 10%, tak se nestyďte napsat. 

0 Citovat

Petr Vlček napsal(a):

Ahoj lidi,

pokud máte někdo zájem o jazykový kurz v zahraničí, tak bych vám moc doporučil společnost Education First. Byl jsem na jazykovém kurzu v Bornemouth v Anglii, a nemůžu si svůj kurz vynachválit. Jazykové školy mají po celém světě, a nechybí tam ani vámi zmiňovaná Malta, Amerika nebo třeba Japonsko. V případě zájmu mi napište a jelikož jsem tam už byl, tak vám dám více infa a hlavně slevu 10%, tak se nestyďte napsat. 


V 17tich som ani ja nemal žiadne PR skills a tak som radšej makal v sklade



screenshot-2018-05-15-23-06-19-331-com-android-chrome.png

0 Citovat

:-D :-D :-D Nejlepší je "EF ambassador"


Tonicu klobouk dolu ;) Kde jsi to tak rychle vyhrabal? 

0 Citovat

pouzil som to, co nepozna 90% travelhackerov - google :D

0
19 reakcí