Zdravim ,mam dotaz jak je to v irsku s pujcenim auta co je vse potreba k zapujceni a jestli je mozny vubec pujcit auto kdyz mi je 22 ??? .

Pujceni auta irsko

Založil(a) ve fóru Půjčení auta

5 reakcí

Zdravim ,mam dotaz jak je to v irsku s pujcenim auta co je vse potreba k zapujceni a jestli je mozny vubec pujcit auto kdyz mi je 22 ???

0

No víš, máme tu jistého odborníka na Irsko a jednu aerolinku... Snad zabere.

0 Citovat

záleží kam letíš, jestli do Corku tak tě možná Mikir sveze.....


btw . když teda zrovna nebude na Kanárech :D

0 Citovat

Mozna zkus mrknout na tuhle autopujcovnu ., pujcuji  asi od 21 let vetsina pujcoven pujcuji  az od 23 ,ale  vyjde te to  hodne , zalezi i na terminu a kolik vas je a co mate za plan  https://www.dan-dooley.ie/


0 Citovat

Nazdar,

díky tomuto fóru jsem si našel autopůjčovnu Easirent, a tak sem přidám aktuální zkušenosti:

Bez auta si člověk Irsko moc neprohlédne. Stejně tak jste potom limitováni v ubytování. Jízda vlevo je spíš psychicky náročná, než že by to byl reálný problém. Bát se toho nemusíte. Pozor ale na cesty třetí třídy - ty jsou hodně úzké. Pomáhalo mi periferně sledovat levý přední roh auta a zároveň se držet středové čáry. První den jsem měl tendenci to přehánět a jet až příliš u levého okraje. Snadno byste tak ale zničili pneumatiku, nebo odřeli auto.

Automatická převodovka mi vše strašně ulehčila.

Autopůjčovna

Auto jsem objednal přes internet na Easirentu. V pohodě jsem dojel k půjčovně z letiště jejich minibusem. Cca 30 minut čekání na 16. nástupišti. Nejspíš by pro vás dojeli, pokud dorazíte později večer.

V samotné půjčovně to bylo zmatené a taky mě to stálo nějaké množství eur navíc.

- Snaží se to mít rychle, je za vámi řada lidí, takže nemáte moc prostoru se zamýšlet nad nečekanými variantami:

o Neměli diesel, musel jsem vzít benzín. A bylo to jedno.

o Super Relax Cover není vlastně pojištění – tipoval bych to na povinné ručení s tím, že ručíte, ač depozit neskládáte, částkou 2100-3000 EURO. Co všechno je zahrnuto, nevím, a tak jsem přihodil pojištění všeho – což je navíc cca 20 Euro na den (na internetu jsem to nenašel).

o Nechcete-li nechat zálohu na plnou nádrž, tak si koupíte plnou a vracíte s prázdnou (resp. Cca 5 litry, protože samozřejmě nechcete zůstat někde na dálnici). Tohoto nelituji, nemusel jsem k večeru řešit, kde budu na poslední chvíli tankovat. Cenu mi nabídli takovou, že vykompenzovala ty litry navíc.

o Přejezd hranice nakonec stál 35 Euro, ne na internetu uváděných 30.

o Slevu Easi15 mi nejspíš na místě nepřipsali.

o Neodečetli ani 13 předem zaplacených Euro zálohy při rezervaci.

o Terminál mě překvapil nabídkou platit v Kč, nebo Eurech s tím, že automaticky jsou Kč – moje chyba, nevšiml jsem si. Dejte si na to tedy pozor. Výhodnější je vždy platit v Eurech.

o Celkem na 5 dní Honda Jazz 318 Euro s plnou nádrží. Zde výpis položek:

 5 days Rental at E – 1 per day – 5

 5 days Basic ins at E 3.91 per day – 19,55

 Fuel Charge – 42,84

 X-unlimited mieag – 0,01

 X – relax zero – E – 21 per day – 105

 Tyre a screen – 5-11 D – E – 20 pe – 100

 Cross border GB – 35

o Dnes bych hledal takovou půjčovnu, která nabídne veškeré poplatky na internetu – a to především ono pojištění.

- Tip:

o Asi to není pravidlem, takže to není univerzální rada. Nicméně – vracel jsem auto v noci, kdy obsluha vypadala unaveně a nebylo na auto moc vidět. Nikdo nic moc nezkoumal a během 5 minut jsem měl auto vrácené a odvezli nás na letiště.


0 Citovat

Nedaji se stejna vlakna spojit ?  psal jsem vcera do prvniho rozdil je jen  male a velke i 

0
5 reakcí