Ahoj, přes Rentalcars jsem rezervoval auto u společnosti Budget vč. plného pojištění u Rentalcars a zarazila mě jedna věc.1) mám depozit 300e - což je v pohodě 2) spoluúčast cca 1600eStrhnou mi z karty obě částky, nebo jen deposit?Na poukázce k pronájmu je to psáno jako: "Karta musí obsahvat dostatek prostředků k pokrytí spoluúčasti/depozitu."Vše klasicky malym písmem.A v souhrnym info je psáno at mám 300eTak nevim kolik teda mám mít.  .

Spoluúčast a deposit

Založil(a) ve fóru Půjčení auta

Tak to jsou vyjímky, kdy neoprávněné stržení peněz vyřeší chargeback. Případně to banka vyhodnotí rovnou jako pokus o podvod, platbu neprovede a po souhlasu klienta kartu zruší a vydá novou (v tomto případě se nikdo jiný k penězům nedostane).

0 Citovat

To neni uplne pravda. Mohou do toho zasahnout i obchodni podminky obchodnika. Jen mu myslim staci jedna mensi autorizovana platba, kterou jim "podepisujes" obchodni podminky, kdy jim davas pravo si strhnout i dalsi penize.

0 Citovat

Ono už to s původním tématem nesouvisí - omlouvám se, ale přidávám zkušenost - poznatek.

Moje karta u MBank byla zneužita v rámci plateb po internetu. Ihned jsem reklamoval, zablokoval kartu. Reklamace byla za cca 3 týdny vyřízena kladně ( šlo o 4 platby), částky vráceny na účet, vystavena nová karta, ale pozor, chtěli mi dát kartu se stejným číslem, pouze s jiným bezp. kódem ( sděleno na můj dotaz, jinak bych ji  dostal s původním číslem). Toto jsem odmítl a dostal jsem kartu s jiným číslem. Co mne však překvapilo, že stále ještě občas dostanu SMS k původní kartě s informací o odmítnuté autorizaci. 

Domníval jsem se , že karta bude zrušena - odstřižena od účtu. MBanka tvrdí , že je vše OK ,prý mám takto důkaz o zabezpečení, že je to časem přestane bavit dále zkoušet....

S tímto vysvětlením nejsem moc spokojen, doufám, že je to opravdu přestane bavit...

0 Citovat

Mně takto loni na podzim zkoušel luxovat kartu u ČS někdo přes Lyft (alternativní taxislužbu z US). Karta už byla zablokovaná, nikdy jsem Lyft nevyužil, ani neměl nainstalovanou aplikaci, přesto přese všechno rezervace prošla i navzdory blokované kartě. 

0 Citovat

Tak u České spořitelny se není čemu divit...

0 Citovat

Michal napsal(a):

Mně takto loni na podzim zkoušel luxovat kartu u ČS někdo přes Lyft (alternativní taxislužbu z US). Karta už byla zablokovaná, nikdy jsem Lyft nevyužil, ani neměl nainstalovanou aplikaci, přesto přese všechno rezervace prošla i navzdory blokované kartě. 

Jenze blokace transakce vznikla jeste v okamziku kdy nebyla blokovana karta samotna. To je logicke ze proslo.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Tak u České spořitelny se není čemu divit...

Pletes se, to s bankou nema nic spolecneho..

0 Citovat

Standa napsal(a):

Jenze blokace transakce vznikla jeste v okamziku kdy nebyla blokovana karta samotna. To je logicke ze proslo.

Bylo tam napsáno, že blokace částky vznikla až den po  blokaci karty ;)

0 Citovat

Michal napsal(a):

Bylo tam napsáno, že blokace částky vznikla až den po  blokaci karty ;)

Taky je mozny, ze transakce byla datovana k okamziku, kdy byl  obchodnik offline. Banka se o transakci dozvedel az pozdeji a teprve v tom okamziku probehla blokace. Ne vzdy jsou blokace provadeny online.

Kazdopadne, jak probehla reklamace?

0 Citovat

Zdar! Takže Madeira super země a 9 dní je málo! Kdo se chytsáte, tak určitě na dýl!


A ted k tomu hlavnímu. 

Rental cars má opravdu v podmínkách že stačí 300e depozit a nic víc neplatíte. Autopůjčovna Budget opravdu bere i debetní karty.

Každopádně po příjezdu na letiště se stalo to co je každýho noční můra. 
1) depozit 300e nestačí, ale musíte mít i spoluúčast 1500e i když je psáno v podmínkách jinak
2) 1800e jsem na kartě opravdu neměl, tak mi Budget nabídl "super výhodnou" pojišťovací smlouvu za 270e (95e vratná záloha na pohonné hmoty) jinak mi auto nedají. Tak sem to vzal žejo, protože bych byl jinak v mindže a stepoval bych na letišti. 
3) začal sem řešit s rental cars, rental cars začlai řešit s Budget.
4) shrnu to . Budget mě posral tím, že mi prodal pojištění který jsem vůbec nemusel mít o 4000,- , když jsem to chtěl řešit v bance, tak tam mi řekli, že jakmile sem zadal pin je to autorizovaná platba a nic s tím nezmůžou a že jediné jak to lze řešit, tak jako trestný čin. 


0 Citovat

kubajz napsal(a):

Zdar! Takže Madeira super země a 9 dní je málo! Kdo se chytsáte, tak určitě na dýl!

4) shrnu to . Budget mě posral tím, že mi prodal pojištění který jsem vůbec nemusel mít o 4000,- , když jsem to chtěl řešit v bance, tak tam mi řekli, že jakmile sem zadal pin je to autorizovaná platba a nic s tím nezmůžou a že jediné jak to lze řešit, tak jako trestný čin. 

Nazdar

Trošku nechápu, cos chtěl jako řešit v bance. S pojištěním jsi souhlasil, podepsal a provedl platbu, takže co jsi jako čekal. Že ti banka vrátí peníze za něco, co sis koupil?  Jinak právě pro takové případy je ta kreditka k nezaplacení. 


0 Citovat

niemandos napsal(a):

Nazdar

Trošku nechápu, cos chtěl jako řešit v bance. S pojištěním jsi souhlasil, podepsal a provedl platbu, takže co jsi jako čekal. Že ti banka vrátí peníze za něco, co sis koupil?  Jinak právě pro takové případy je ta kreditka k nezaplacení. 



To mi napsali přímo z Rentalcars, že to tak většinou řeší, tak sem to zkusil.
0 Citovat

Sice mně ještě neskončil ban, ale zareaguji...

a) Řešil jsem minulý rok něco podobného s Avis (což je sestra Budget). Podepsal na zápůjčním listě i nevědomky pojistku, ač jsem jí nechtěl, nepotřeboval a ani o ní nepadlo slovo. Po příjezdu domů jsem to reklamoval, ale fakovali mě, že jsem vše podepsal a tedy nemám nárok. Byla to prostě podloudná akce zaměstnance pobočky v Marseille. Nakonec jsem se přes několik e-mailů dostal na zastoupení Avis pro A,CZ,CH a ti mně napsali, že sice nemám nárok, ale že mně vrací peníze. Pokud máš papír od Rentalcars, že stačil jen ten původní depozit a tedy tě na pobočce vmanipulovali do jejich pojistky, rozhodně jim napiš a poper se o to...

"In diesem besonderen Fall haben wir uns jedoch entschieden Ihnen die Kosten der zusaetzlichen Versicherungen aus Kulanz und ohne Anerkennung eines Rechtsanspruches zurückzuerstatten."

0 Citovat

K té Madeiře, když jsem řešil půjčovnu, tak dobrý reference mělo:


http://www.funchalcarhire.net/


Ale změnil jsem plány, takže osobní zkušenost nemám. Pokud si dobře vzpomínám, tak ani cenově nevycházeli zle.

0 Citovat

Přidám zkušenost s půjčením auta v Israeli přes Ryanair. Půjčovna CAL AUTO, měli jsme hyundaje i10 na 5dnů za neskutečných 1500,-+ pojištění od AXY cca za 750,-. Moc jsme tomu nechtěli věřit  a čekali, že nám na pobočce začnou cpát nějaký pojištěná navíc, ale opravdu ne, jen si blokovali cca 25 000,-, který ještě ten den po vrácení vozu , odblokovali. Auto bylo téměř nový, bez omezení najetých km, spoluúčast při havárce a odcizení 475USD. Najeli jsme s tím prckem přes 2000km a spokojenost. Při vrácení jsme ho nemyli, ale ani nebylo špinavý, jen uvnitř trochu okopaný plasty kolem dveří a palubky. 

0