Ahoj, možná to bude zajímat víc lidí v souvislosti s nedávnou akcí. Nějaký tip na autopůjčovnu na letišti na Guadeloupe?  .

Půjčovna Guadeloupe

Založil ve fóru Půjčení auta

14 reakcí

Ahoj, možná to bude zajímat víc lidí v souvislosti s nedávnou akcí. Nějaký tip na autopůjčovnu na letišti na Guadeloupe?

0


Tak fungují tam samozřejmě známé půjčovny jako Avis, Hertz, Sixt nebo Europcar.  Loni jsem tam využil Jumbo Car - Swift na 10 dní  bez pojištění za 160 EUR. Letos na Martiniku prdítko typu P108, 10 dní bez pojištění přes Thrifty za 138 EUR. Obojí rezervováno přes vyhledávač ArgusCarHire, který hodil nejlepší ceny a lepší, než dané půjčovny napřímo. 


0 Citovat

Tesna napsal(a):


Tak fungují tam samozřejmě známé půjčovny jako Avis, Hertz, Sixt nebo Europcar.  Loni jsem tam využil Jumbo Car - Swift na 10 dní  bez pojištění za 160 EUR. Letos na Martiniku prdítko typu P108, 10 dní bez pojištění přes Thrifty za 138 EUR. Obojí rezervováno přes vyhledávač ArgusCarHire, který hodil nejlepší ceny a lepší, než dané půjčovny napřímo. 





Není to bez pojištění risk?

0 Citovat

To si zařizuji extra za zhruba 3 GBP /den tady:    https://www.worldwideinsure.com/...bsp; 

0 Citovat

Resim stejny problem a vyuzil jsem probihajici akci (EDIT - POZOR: konci dnes) u AutoEurope €26/den za Compact od Avis vcetne pojisteni spoluucasti, ktere maji vyrazne levnejsi nez jsem nasel u konkurence (pouze za €3/den). Economy bez pojisteni (resp. zakladni CDW se spoluucasti €650) je za €17.50. Storno rezervace zdarma do 48 hodin pred prevzetim auta.

0 Citovat

A není tam Goldcar? Ten prý bývá nejlevnější.

0 Citovat

já mám dobrou zkušenost http://www.auto-discount.fr/ (jen nesídlí přímo na letišti vyzvedne tě bus a odveze do kanceláře a zpátky zase přiveze). Jenom anglicky tam mluví asi jediný člověk :)

0 Citovat

Petr Soukup napsal(a):

Není to bez pojištění risk?


Jen pro jistotu - uplne bez pojisteni zadne auto ze solidni pujcovny neni. Vzdy ma pojistku oznacovanou jako CDW a vase riziko je omezene vysi spoluucasti (anglicky "excess", konkretni castka by mela byt uvedena nekde v podminkach pred potvrzenim rezervace, radove 10-40 tisic korun podle typu auta). Predmetem extra pojisteni je prave tato spoluucast - nekdo to riskne i bez nej, zvlast pokud je pomer pojistneho vuci te spoluucasti neumerne vysoky. Pri vyse zminenych 80,- za den podle me neni co resit, ale jsou situace, kdy za to pujcovna / pojistovna chce treba 4x tolik, a to uz clovek premysli jestli ty penize fakt takhle vyhazovat do kanalu. 

0 Citovat

Pár let zpět jsem si to na konkrétním případě/termínu sledoval a pojištění nabízené půjčovnou bylo velmi variabilní a měnilo se v čase. Ale žádnou závislost nebo logiku jsem v tom neodhalil. Jeden den chtěli např. 9 EUR/den, další už tam bylo jen 5 EUR/den. A pak zase o pár dní později původních 9.  Nejlepší nabídky půjčoven na komplexní (při)pojištění jsem nacházel okolo 4 - 5 EUR/den, což jde. Ale na druhou stranu tam bývá běžné i 12 EUR/den a pak má samozřejmě smysl to řešit jinak. Navíc pro toho, kdo cestuje více, je na výše uvedeném odkazu i celoroční pojištění, které vyjde na 1.850 Kč, což je suma velmi zajímavá. 

0 Citovat

TG napsal(a):


Jen pro jistotu - uplne bez pojisteni zadne auto ze solidni pujcovny neni. Vzdy ma pojistku oznacovanou jako CDW a vase riziko je omezene vysi spoluucasti (anglicky "excess", konkretni castka by mela byt uvedena nekde v podminkach pred potvrzenim rezervace, radove 10-40 tisic korun podle typu auta). Predmetem extra pojisteni je prave tato spoluucast - nekdo to riskne i bez nej, zvlast pokud je pomer pojistneho vuci te spoluucasti neumerne vysoky. Pri vyse zminenych 80,- za den podle me neni co resit, ale jsou situace, kdy za to pujcovna / pojistovna chce treba 4x tolik, a to uz clovek premysli jestli ty penize fakt takhle vyhazovat do kanalu. 




Letos si poprvé budu nucen půjčit auto, tak v tom nejsem příliš zběhlý. Díky za rady. Nicméně, při rezervaci auta i s příplatkem za super cover(cca 20 eur navíc), píší, že mi bude bloknuto na kreditce 800EUR.  Proč tedy, když platím plnou pojistku?

0 Citovat

Blokace nebyva, pokud kupujes pojisteni na miste u pujcovny. Jinak pres zprostredkovatele jako napr. Rentalcars anebo pri samostatnem pojisteni viz. odkaz je blokace, protoze je to externi pojisteni.

0 Citovat

andreko napsal(a):

Blokace nebyva, pokud kupujes pojisteni na miste u pujcovny. Jinak pres zprostredkovatele jako napr. Rentalcars anebo pri samostatnem pojisteni viz. odkaz je blokace, protoze je to externi pojisteni.




Jasně , chápu.  Pokud dojde k poškození, řeší to půjčovna v rámci té blokace a já pak musím vymáhat peníze po zprostředkovateli. Je to tak? A ještě jeden dotaz, pokud je vše Ok, kdy dojde k odblokování toho depozitu?

0 Citovat

Ano. Stahnou ti z kreditky a pak to musis ty uplatnit na zprostredkovateli prip. na pojistovne. Odblokavani muze byt az mesic, ale zatim jsem vzdycky mela zrusenou blokaci do par dni, nekdy hned ten den.

0 Citovat

S tou blokaci, to neni uplne pravda. Alamo Seattle, Dollar a Alamo Hawaii, vzdy plne pojisteni primo od nich a stejne byla blokace.

0 Citovat

Pravidelně objednávám auta přes https://hespac.com/rentalcz.htm zatim to vždy bylo bezchybne. Voucher na email do 15 minut od rezervace. 

0
14 reakcí