Ahoj, chystáme se v létě do USA na tři týdny a chceme si půjčit auto. Na Rentalcars se dá najít vpohodě auto za 15 000 na 3 týdny, ale nikde nemůžu najít, kolik stojí pojištění (např. čelní sklo, pneu) na pobočce. Nemá s tím někdo zkušenosti? .

Půjčení auta USA

Založil(a) ve fóru Půjčení auta

16 reakcí

Ahoj, chystáme se v létě do USA na tři týdny a chceme si půjčit auto. Na Rentalcars se dá najít vpohodě auto za 15 000 na 3 týdny, ale nikde nemůžu najít, kolik stojí pojištění (např. čelní sklo, pneu) na pobočce. Nemá s tím někdo zkušenosti?

0

Nejlepsi reseni je kouknout se primo na stranky pujcovny - tyhle veci navic (napriklad pojisteni, dalnicni poplatky) casto udelaji velky rozdil mezi pujcovnami, specielne na 3 tydny..


Nicmene ve standardnim pojisteni mas nejakou ne prilis velkou ucast - na tri tydny bych si dobre propocital, jestli se ti to pripojisteni vyplati - kdyz sem to pocital naposledy, tak mi to vyslo ze nad 15 kalendarnich dnu to ekonomicky nedava smysl..

0 Citovat

Ahoj,

Máš 2 možnosti.

1. přímo od autopůjčovny, kde to mají jako road assistance, stojí cca 7usd/den.

2. od třetí strany, jako např. rentalcover (využil jsem já), kde si zadáš dny, jaké auto, jakou chceš výši plnění atd. a vyhodí to přesnou cenu. 

Doporučuji googlit konkurenci (Ryanair Car Hire, Axa atd.), kde to může být levnější nebo pošleš konkurenční nabídku na rentalcover a oni Ti jí dorovnají formou promo kódu. Mě třeba takto vyšlo pojištění na 19dní na 60€ s výši plnění do 4900€, kdy jsem jim poslal PrtScr akci od Ryanair Car Hire, kde měli pojištění za 2,5€ na den a oni mi to poslali kód na - 67% a platil na všechny výše plnění. Jinak je spousta společností, co připojištění nabízí...

0 Citovat

To není úplně pravda, road assistance pokrývá úplně jiné věci, než SLDW, TP, SLI atd.

Road assistance je spíše taková pojistka na blbost, než na krytí spoluúčasti.

0 Citovat

Marek napsal(a): .

1. přímo od autopůjčovny, kde to mají jako road assistance, stojí cca 7usd/den.


Road assistance není pojištění skla nebo ceny za případně zničenou pneumatiku. Kryje pouze ztracené klíče, zabouchnuté klíče v autě, výměnu pneumatiky a případný odtah(ne cenu nové gumy) nebo pokud dojde benzín, tak ti dovezou 3 galony.

0 Citovat

Právě, že na rentalcars nebo na Ryanairu mi to full-cover vůbec pro USA nenabízí...normálně jsem to vždy také kupovala spolu s autem na rentalcars nebo Ryanairu.

0 Citovat

Ahoj, já bral před měsícem přes rentalcars Ford Focus za 8000 na dva týdny. Bylo to u Alama v San Franciscu na letišti. Road assistance jsem nekupoval, stálo to okolo 7 dolarů na den a to mi přišlo zbytečné. Celkově jsem byl s Alamem fakt spokojenej. Jinak na pobočce vám to pojištění určitě nabídnou, ale je to podle mě dost drahé. Btw, kreditku máte? Bez té si asi auto nepujčite.

0 Citovat

Já měl zrovna půjčené 2 auta minulý týden. Jedno v Las Vegas, druhé v San Franciscu. Obě přes Alamo a obě jsem bookoval přes economycarrentals. Cena byla lepší jak v případě rentalcars, navíc v ceně byl full coverage a zero excess, čili prakticky plné pojištění. Nap přepážce si ani neblokli žádnou částku na kreditce. 

0 Citovat

Ale zpatecni letenku z mesta kde pujcejete.

Co jsem prochazel nabidky v zari kdyz jsem resil pujceni auta v Denveru, tak rentalcars nenabizi moznost full cover pro USA.

0 Citovat

Mne se osvedcilo pujcovat pres Hertz, s tim ze udavate stat GB nebo DE a na zaver zmenite na CZ, tak jak tu psal tusim matej15.

0 Citovat

Kdo z vás má pojištěné svoje vlastní auto s nulovou spoluúčastí? 

Má smysl platit např. 15.000czk aby se vyhnul možné spoluúčasti ve výši např. 10.000czk?

0 Citovat

Minimálně v Kalifornii mají všechny půjčovny pro nonUS rezidenty plné pojištění s nulovou spolúčastí v ceně, když berete přímo přes ně. Mají tam na to nějaký zákon, který mimo jiné nařizuje i neúčtovat poplatky za jednosměrný pronájem v rámci Kalifornie, Nevady a Arizony, neúčtovat poplatky za dalšího řidiče (pokud splňuje věkovou podmínku) atd... Nejspíše to bude stejně i při půjčení v Nevadě a Arizoně. Stejně tak plné pojištění v ceně je i v Kanadě, minimálně tedy co jsem zkoušel tak Britská Kolumbie a Alberta. Pokud tedy nějaký broker nabízí svoje plné pojištění za příplatek, tak se vás snaží natáhnout Kiwi stylem, aneb zaplať za něco co už je stejně v ceně.

0 Citovat

auta jsou s full automaticky, tam to ani jinak nejde - také proto je půjčení i vrácení auta otázka pár minut :) jinak doporučuji Alamo, spolehlivá a levná...tuším, že jsme jen dokupovali na přepážce nějaké asistenční služby, kdyby náhodou něco, ale to samozřejmě povinné není. Klidně mrkni tady, mám tu něco sepsáno:

https://www.nebudvorvan.cz/2017/...dream.html

0 Citovat

Ne, opravdu ve všech státech US není povinné (automatické) full.


Terez Š. napsal(a):

auta jsou s full automaticky, tam to ani jinak nejde - také proto je půjčení i vrácení auta otázka pár minut :) jinak doporučuji Alamo, spolehlivá a levná...tuším, že jsme jen dokupovali na přepážce nějaké asistenční služby, kdyby náhodou něco, ale to samozřejmě povinné není. Klidně mrkni tady, mám tu něco sepsáno:

https://www.nebudvorvan.cz/2017/...dream.html

0 Citovat

matej15 napsal(a):

 Nejspíše to bude stejně i při půjčení v Nevadě a Arizoně. 


V Nevadě chtěl na přepážce $10/den za dalšího řidič. Taky ovšem říkal, že pokud jsme manželé, může žena auto řídit, i když není uvedena jako druhý řidič.


S tím plným pojištěním bych si zas tak jistý nebyl. Viděl jsem spoustu nabídek, kde fakt plné pojištění nebylo.

0 Citovat

Jakub a Nuny, máte pravdu, nějak jsem nepřemýšlel:). Proto jsem nakonec vzal rentalcover, kde kryjí prakticky to, co není v jejich "full pojistce" okna, odtah, zrcátka atd. + i ty klíče a další blbosti.

V Californii jsem se nesetkal s ničím jiným než full pojistkou, možná jiné státy jsou na tom jinak.

0 Citovat

toncek napsal(a):


V Nevadě chtěl na přepážce $10/den za dalšího řidič. Taky ovšem říkal, že pokud jsme manželé, může žena auto řídit, i když není uvedena jako druhý řidič.


S tím plným pojištěním bych si zas tak jistý nebyl. Viděl jsem spoustu nabídek, kde fakt plné pojištění nebylo.


Ne všechny půjčovny umožňují nastavit na svém webu zemi pobytu na Česko. Určitě to takhle jde u Hertz, Alamo, Avis, Thrifty, Dollar. Nejspíš ta možnost není u Enterprise a National. Nicméně to nařízení by mělo v rámci Kalifornie platit plošně, někde jsem to takhle četl, zkusím dohledat, až budu mít víc času.
0
16 reakcí