Ahoj. Chci se zeptat, ma tady někdo zkušenost s řízením na Jamajce? Je to opravdu tak špatné co se řízení týče?  A případně, jakou by jste doporučili půjčovnu?  Diky za odpovědi   .

Jamajka

Založil(a) ve fóru Půjčení auta

15 reakcí

Ahoj. Chci se zeptat, ma tady někdo zkušenost s řízením na Jamajce? Je to opravdu tak špatné co se řízení týče? 

A případně, jakou by jste doporučili půjčovnu? 

Diky za odpovědi 

0

Nevím, k čemu ti bude auto na Jamajce. Všude možně se dostaneš busem, na delší trasy Knutsford express. Na individuální výlety/přesuny do oblastí, kde byla složitá autobusová doprava jsem využíval Treasure tours (treasuretoursjamaica@gmail.com). Vše v komfortu bez stresu a případných problémů.

0 Citovat

Mnoho cestovatelu  doporucuje si auto na Jamajce nepujcovat  a,ac jsem zvykly z Irska  na opacnou stranu a jako profesional s bohatou ,praxi  nemam zadny problem ,jaksi jsem podlehl vseobecnemu nazoru  a auto jsme si nepujcili a  dost jsem pak litoval !

 Po spocteni  vsech nakladu  ,ktete jsme dali za prejezdy mistnimi taxiky , za sjednadne vylety a presun expersnim busem se ukazalo, .ze by pujceni auta vyslo minimalne na stejno ,asi i lepe a stihli bychom a videli  vic  a pohodlneji

Sice jsme rovnez videli vse co jsme si naplanovali , problemy nikde nebyly ,naopak na vyletech nam treba ridic vyjednal na vstupnem slevu ,poznali jsme vic mistni http://.ale porad jsem presvedcen, ze za urcite opatrnosti a pri  dobrych ridicskych zkusenostech je lepe si auto pujcit

Na Jamajce jsme byli 15 dnu  ,projeli vse podstatne  ,vypustili jsme  jen blue mountains , ale spis  uz z jinych  duvodu ,na Mauritiu jsme si pak na 15 dnu auto pujcili  a rozhodne jsme proti Jamajce  videli vic  a pohodlneji

Rozhodne to na Jamajce neni takova  hruza jak to vsichni popisuji 

Takze za me nazor  pujcit , sjednat  plne pojisteni  z nulovou spoluucasti  a byt pri jizde obezretny , hlidat si na mensich cestach vymoly a sledavat  mistni ridice a jak se chovaji , Nezdrzoval bych se moc  v Montego Bay  a vyhnul se Kingstounu ,stejne tak nocni jizde ,  Jinak v pohode  Negril , Ocho Rio , Port Antonio  ,  Black River, i  vodopady   atd,,, silnice v pohode



0 Citovat

No auto jsme chtěli půjčit hlavně kvuli určitému komfortu, jsem rád svým pánem. A i když jsem řidič z povolání, dost mě diskuze na internetu odrazuji. Normálně bych to asi tak neřešil, ale hlavně mam obavy z jízdy na levé straně. 

0 Citovat

Na levo si zvyknes rychle , zalezi co  mate v planu videt a poznat , kde  budete mit ubytovani a tak ,podle toho bych vychazel  ,ale tak jak uz jsem napsal  pokud tech prejezdu bude  jen tolik  ,co jsme meli  my  ( prejezd z letiste v Montego Bay do Negril , popojizdky  v oblasti Negril , vylet na Black River  a  vodopady  , presun z Negril do Port Antonio , popojizdky v Port Antonio  ,vylet na vodopady . presun  z Negril do Ocho Rio , popojizdky v Ocho Rio , presun z Ocho Rio do Montego Bay  na letiste  ) tak date za  to vic penez nez za pujceni auta  a samozrejme casove ztraty  budou  , Jinak  Port Antonio ,vyrazne levnejsi nez Negril ( vyuzivani  mikrobusu  ,ale cekaji  nez bude plno a konfort ve stylu  misto  max kapacity 14 osob , jelo 21 -)) postupne vystupovali nebo nastupvali

V Negril rozhodne  domlouvat cenu taxiku dopredu , dalkovy bus z Negril do Port Antonio  pres Montego Bay a Ocho Rio jel  2x denne pomerne slusny konfort ,

Porad ale vidim vyhodnejsi to pujceni auta jak jsi napsal jsi svym panem.   i kdyz  taxiky a  minibusy  jsou vsude  a na ubytovani si dohodnes odvoz  i vylety snadno  ale levne to rozhodne neni ,jak nekteri pisi ,je treba si uvedomit ze kazdy Jamajcan  vidi v Evropanovi zdroj prijmu  Vyhoda  nechat se vozit spociva v tom ze  poznas vic mistni 

Riziko sice pri pujceni auta je ,ale ovlivnis ho ty  ,kdyz se nechas  vozit nevis ke komu lezes  ,,,

0 Citovat

Plánuji taky cestu na Jamajku a asi po přečtení zkušeností jsem pro půjčení auta. 

Ale otázka: je to tam tak nebezpečné jak všude straší? Budeme dvě slečny 😅

0 Citovat

Kdysi jsem si bez půjčení auta nedovedl představit tu správnou dovolenou. A myslím, že už jsem v celku zkušený řidič (32 let praxe, cca. 30-40tis.km/rok). Ale od jisté doby, mám úplně opačný názor. Přesně jak píše mikir - s autem jseš sice více svým pánem, ale u mě převládá to, že s místním řidičem poznám lépe zemi i lidi. Samozřejmě, že si musíš pohlídat, aby tě nevozil po nesmyslech a nenatáhnul na ceně, ale naopak se dostaneš tam, kam by tě nenapadlo zajet, uslyšíš to, co se jinak nedozvíš, nikde nebloudíš, neplatíš pokuty (pro cizince několikanásobné sazby), kocháš se krajinou místo čumění, kam odbočit a koho nepřejet...těch výhod je podle mě více, než nevýhod.

V Dominikánské republice, mi jeden Čech, který tam žil 20 let dával rady - pokud si půjčíš auto, tak se připrav na pokuty za projetí na červenou i když pojedeš na zelenou. Nemá smysl se hádat, můžou tě i zavřít. A pokud bys někoho náhodou přejel, nezastavuj. Zajeď na nejbližší policii a nahlas to, ale když zastavíš, může tě dav zmlátit, anebo i zabít. Někdy jsou ty nehody i narafičené, aby tě obrali. 

Tak že si myslím,  že to není o tom, kolik najezdím, jaké mám zkušenosti v Evropě a jestli zvládnu jezdit vlevo. Je fajn si prostudovat, co tě v té které zemi může potkat a na co si dát pozor.

0 Citovat

Ono je to ale trosku o tom na koho narazis ,treba v Negril jsem bydleli u mistnich  pres booking.com a  pani domaci nam sehnala na  odvoz ,kam jsme chteli sve zname ,,,ne vzdy byli seriozni , jednou jsme  narazili na  hodne aktivniho cloveka  ,citil kseft a seznamil nas s mistnimi lepsimi plazemi , nez jsme si nacetli .nechali jsme se na jednu zavezt  ( Half Moon ) kousek za  Negril  , rekl cenu  a ze pro nas prijede ,,,, prijel ale  chtel pak dviojnasobek dohodnute ceny ,navic  trava  lezici vedle nej na  sedadle  i kontrola  policie  cestou nevzbuzovala moc duvery ,.domaci nas pak varovala  ze jezdi  pod vlivem , ze s nim jezdit nemame ,pri odjezdu z Negril byl problem s odvozem k autobusu ,protoze  byla stara  na taxikare  jezdici bez licence ..a objizdeli jsme hlavni po krkolomne kamenite ceste  aby se vyhli kontrole a opet nas to stalo vic  nez bylo obvykle ,

Hodne nam o mistnich rekla  v Port Antonio Polka , ktera  tam zila s rodilym Jamancanem  ,kazde ma proste sve ,ja osobne bych pri dalsi navsteve Jamajky  uz   rozhodne auto pujcil i kdyz  to bylo pohodlne a castecne souhlasim i s tim co pise Roman

Jamjka je  asi nejlepsi karibsky  ostrov  , lide jsou  v pohode ,ovsem proste jak jsem uz napsal Evropan je pro ne zdroj prijmu ,prvezli jsme si i CD podepsane osobne znamym  rastafarianem  Taigrem ktereho jsme potkali  na jedne z plazi  a bylo plno zazitku, asi bychom tolik s pujcenym autem neprisli do styku s mistnima .,ale asi bychom toho stihli vic ,nebo alepon rychleji

0 Citovat

Mikir: určitě máš spoustu zajímavých postřehů k Jamaice a díky za ně. Jen by mě zajímalo na kolika dalších karibských ostrovech jsi byl, že tvrdíš, že Jamaika je nejlepší karibský ostrov?

0 Citovat

eremi ,priznam , ze jsem spis vychazel s toho ,co se pise v cestovnich pruvodcich , protoze v Karibiku , znam akorat Floridu ,coz vlastne neni  vyslovene Karibik  a udelal jsem si letmy obraz  o Dominikanske republice ,takze  je to nejspis nadnesene trvrzeni , .ale napsal jsem asi -) 

0 Citovat

@mikir: to je rozhodně fakt dost nadnesené tvrzení.... Nejkrásnější jsou Britské panenské ostrovy (všechny), pak ty, kam se dá jen plout (Tobaco Cays, Mustique), z dalších Anguilla, Antigua a Grenada, ostatní jsou a dost víc turistické (a záleží, co preferujete) a Jamaica a Dominikánská republika je to poslední, co by mělo být odrazem Karibiku..... (vlastní zkušenost, jak žádal eremi :-)) 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Hodne nam o mistnich rekla  v San Antonio Polka , ktera  tam zila s rodilym Jamancanem 

určitě myslíš paní Basiu z Polish Princess Guest House :-) Super ženská a její manžel je šefkuchař na výletních lodích pro VIP. Udělal nám výborné kůzlečí a cerka upekla koláč. Zajistila nám převoz do Blue Mountain.

Jinak výborné zkušenosti s organizováním přepravy jsme měli s Treasure tours (treasuretoursjamaica@gmail.com). Můžete jim poslat mailem svojí představu a oni vám to nacení. Fakt solidní jednání, kvalitní auta, spolehliví řidiči, vždy přesně na čas a za předem domluvenou cenu. A hodně operativní - na místě jsme si psali myslím přes viber - přesouvali jsme výlety dle počasí a poslední cestu z Treasure Beach na letiště do Montego Bay jsme posouvali na poslední chvíli o několik hodin, jelikož jsme dostali zprávu o zpoždění odletu a raději jsme leželi na pláži, než dřepět na letišti.

0 Citovat

Mel. tomu verim , ze nejhezci ostrovy jsou ty kam se da jen plout ,myslim , ze to se da aplikovat vseobecne ve svete ,jinak bychom chteli v budoucnu vyzkouset Arubu , z hlediska  koupani  a snorchlovani se mi vic  libil Mauritius  a pokud bych mel volit mezi Karibikem a Indickym oceanem tak volim asi spis  Indicky ocean ,pak Thajsko a teprve pak Jamajku  z hlediska koupani I kdyz  Half Moon pod  Negril ( tam to obhospodaruje  Belgicanka  s manzelem  a ty Frensch cove co nam poradila prave p.Basia  byly fajn

Romane ano , myslim pani Basiu ,taky nam domluvila  prevoz na  vodopady ,poradila plaze  atd manzel byl prave pryc  ,takze  jsme meli na to vareni smulu, akorat  snidane  jsem si uzili ,   dceru jsem  poznali i ty jejich pejsky -)

. mel bych prosbu jestli mas na ni kontakt muzes mi ho poslat na  SZ ( email )  Zkousel jsem ji napsat pres  booking,com ,ale nejak  se mi to nepodarilo a vzitku i email jsme nekam zalozili ,zena slibila poslat neco jeji mati do Polska  a nejak ten kontakt nemuzeme najit

diky.

0 Citovat

mikir napsal(a):

. mel bych prosbu jestli mas na ni kontakt muzes mi ho poslat na  SZ ( email )  

Pokud najdu, tak pošlu.

0 Citovat

Polish Princess Guest House

b_zdroik@yahoo.com, 

Fairy Hill PO Pompie Lane

11111 Port Antonio

Jamaica

0 Citovat

Diky moc obema

0
15 reakcí