Dobrý den vespolek, po přečtení řad témat nemám pořád jasno ve některých aspektech půjčení auta. Prosím nezlobte se, zda tato otázka již na fóru někde je. V období 1.10-13.10.2020 plánujeme se ženou pobyt v Los Angeles. Jedním z plánů je půjčení si vozu. Ale ted k hlavnímu problému.  Našel jsem pres server rentalcars.com nabídku od společnosti Thrifty. ( Hodnocení je 8,9 z 10), kdy za 12 dnů auto velikosti SUV nás vyjde na 10500 Kč. S tím, že ve smluvních podmínkách je uvedeno NULOVÁ spoluúčast v pojištění, ale vratná kauce 200 dolarů při vyzvednutí vozu. Vyzvednutí a vrácení vozu na LAX (Los Angeles airport) CHci se tedy zeptat, je toto výhodná nabídka, nebo se mám obávat nějakých dalších skrytých poplatků, které na nás vyskočí od samotné obsluhy :) a raději se poohlédnout u jiné společnosti? Děkuji za vaše odpovědi a postřehy, na co bychom se měli ještě zaměřit  .

Kalifornie (Los Angeles) -auto

Založil ve fóru Půjčení auta

12 reakcí

Dobrý den vespolek, po přečtení řad témat nemám pořád jasno ve některých aspektech půjčení auta. Prosím nezlobte se, zda tato otázka již na fóru někde je.


V období 1.10-13.10.2020 plánujeme se ženou pobyt v Los Angeles. Jedním z plánů je půjčení si vozu. Ale ted k hlavnímu problému.

 Našel jsem pres server rentalcars.com nabídku od společnosti Thrifty. ( Hodnocení je 8,9 z 10), kdy za 12 dnů auto velikosti SUV nás vyjde na 10500 Kč. S tím, že ve smluvních podmínkách je uvedeno NULOVÁ spoluúčast v pojištění, ale vratná kauce 200 dolarů při vyzvednutí vozu. Vyzvednutí a vrácení vozu na LAX (Los Angeles airport)


CHci se tedy zeptat, je toto výhodná nabídka, nebo se mám obávat nějakých dalších skrytých poplatků, které na nás vyskočí od samotné obsluhy :) a raději se poohlédnout u jiné společnosti?


Děkuji za vaše odpovědi a postřehy, na co bychom se měli ještě zaměřit


0

Žádný skrytý poplatky v tom nejsou. Maximálně ti budou chtít vnutit roadside assistance (přivezení benzínu, výměna kola...) nebo upgrade na vyšší třídu aut. Cena za 12 dní je hodně dobrá, takže bych klidně bral.

0 Citovat

Jako odpůrce SUV si neodpustím poznámku - SUV je naprosto zbytečné kdekoliv v USA, obzvlášt v Kalifornii.

0 Citovat

JSLIWKA napsal(a):

Jako odpůrce SUV si neodpustím poznámku - SUV je naprosto zbytečné kdekoliv v USA, obzvlášt v Kalifornii.

Přesně tak, Corvette je Corvette a v Kalifornii to platí dvojnásob. SUV nebo Pick-up si půjč až pojedeš mezi vidláky někam na jih, třeba do Lousiany.

0 Citovat

tak rozdíl mezi velikostí auta a poměrem ceny je zanedbatelný. A jelikož tady v Čechách asi těžko kdy budu řídit například velký Cadillac, tak těch 1500 Kč navíc rozhodně připlatím. A když už budeme u toho, i tam do kufru mohu hodit pár vidláků :-D

0 Citovat

+1

Nikdy jsem nechápal, proč si někdo půjčuje v US ty malé jebky, když fullsize, což je podle mě absolutní minimum na víc dnů, stojí prakticky stejně.



0 Citovat

Nuny napsal(a):

+1

Nikdy jsem nechápal, proč si někdo půjčuje v US ty malé jebky, když fullsize, což je podle mě absolutní minimum na víc dnů, stojí prakticky stejně.



+1

Rozdil v cene je prvni pivo v prvnim baru.

Nehlede na to, ze na spouste mist jsem diky SUV projel oproti fullsize mrdce. Nebo spise kdyz jsem byl jeste blby a pujcoval si fullsize a kvuli ni neprojel.

0 Citovat

Já zase nechápu, že si tam někdo půjčuje SUV, Pick-up a podobné krámy, když je tam přes 90% tras po dálnicích... Jediné místo kam jsem se nedostal bylo Monument valley - trasa kolen těch skal a to jen proto, že jí Navajové schválně poničili, aby tam měli monopol s turistickými jízdami.

0 Citovat

JSLIWKA napsal(a):

Jako odpůrce SUV si neodpustím poznámku - SUV je naprosto zbytečné kdekoliv v USA, obzvlášt v Kalifornii.

Pepé chce SUV, aby si jízdu takovým typem auta užil podobně jako jiní třeba Corvette Convertible, ale jinak tato věta je samozřejmě nesmysl. Pro 1-2 lidi, kteří nevyžadují komfort na spaní, ale preferují flexibilitu cestování s možností přespat v případě potřeby kdekoliv bez dalších nákladů, je SUV ideální, protože v některých modelech se dá celkem pohodlně přespat po sklopení zadních sedadel (dlouhé kombíky v USA příliš nejsou). S SUV se snadno zajede od hlavní někam dál po vedlejší cestě třeba v National Forests.

V USA je i mnoho cest, kde se hodí vyšší a odolnější podvozek včetně větších pneumatik oproti sedanu (některá SUV s pohonem 4x4 projedou ještě náročnější úseky, nebo méně náročné, ale po dešti náročnější např. na The Wave v Arizoně u hranic s Utahem, pokud by se sehnal permit). Příklad cest, kde je lepší SUV kvůli dlouhým úsekům bez asfaltu je třeba Scenic Drive v Monument Valley, The Maze v NP Canyonlands, House Rock Valley Road v jižním Utahu a jistě by se našlo (zvlášť v Utahu) i dost méně známých pro ty, co nechtějí jezdit jen na turistická místa. Konkrétně v Kalifornii je SUV nutné (za sucha není třeba 4x4) pro zájemce o návštěvu Racetrack Playa v NP Death Valley: https://www.earthtrekkers.com/ho...th-valley/

0 Citovat

Nuny napsal(a):

+1

Nikdy jsem nechápal, proč si někdo půjčuje v US ty malé jebky, když fullsize, což je podle mě absolutní minimum na víc dnů, stojí prakticky stejně.

A čím jezdíš doma, že jsi tak strašně přísnej? Na co půjčovat zhovadilé SUV když se pak stejně jako s čímkoliv jiným jezdíš 110-120 km/h po dálnici jako všichni ostatní?

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

A čím jezdíš doma, že jsi tak strašně přísnej? Na co půjčovat zhovadilé SUV když se pak stejně jako s čímkoliv jiným jezdíš 110-120 km/h po dálnici jako všichni ostatní?

Doma jezdim v ix65. Predtim jsem jezdil s jednickovou fabii sedan htp a byly cesty ktere jsem neprojel.

Ja v US nejezdim jen po dalnici. Jak psal Libor o post vyse, tech silnic je tuna, ktere v US jsou sjizdnejsi s SUV, nez s fullsize. Souhlasim ze na typicky okruh SFO-LA-LV ti staci aygo, bohudik je US vetsi.

0 Citovat

jebky, mrdky... Je vidět, že jsou tu mezi námi odborníci nejen na cestování.

Já bych jen dotyčnému poradil, ať se úplně nespoléhá na rating na Rentalcars, ale podívá se raději na hodnocení pobočky v LAX na nějakých nezávislých webech a přečte si detaily, možná se něco bude hodit.


0 Citovat

Petr76 napsal(a):

A čím jezdíš doma, že jsi tak strašně přísnej? Na co půjčovat zhovadilé SUV když se pak stejně jako s čímkoliv jiným jezdíš 110-120 km/h po dálnici jako všichni ostatní?


Doma mám 540i a M4, ale doma nejezdím po Shafer Canyon Road, White Rim Drive a Potash Road v NP Canyonlands, Burr Trail v Utahu nebo po Schnebly Hill Road z I-17 do Sedony, které bych bez SUV nikdy neviděl. Vše ostatní k tomu již správně napsali předřečníci Jakub a Libor_S.


0
12 reakcí