Ahoj, chtěl bych se zeptat zkušenějších, zda mi poradí. Budeme si v UK půjčovat auto a většina půjčoven aplikuje poplatek za registraci více řidičů. Mám pocit, že v Británii obecně musí být k vozu vázán nějakou smlouvou nebo pojistkou konkrétní řidič. My budeme tři a rádi bychom se střídali v řízení, nicméně se nám nechce platit tyto poplatky (je to okolo 10 liber na den půjčení). Co myslíte, je to velký risk, když v půjčovně nahlásíme jenom jednoho řidiče a poté se budeme střídat? Případná policejní kontrola by tímto mohla způsobit problémy? A je potřeba pořizovat řidiči mezinárodní řidičák pro půjčení auta v UK? Moc díky. .

Více řidičů v půjčeném voze v UK

Založil ve fóru Půjčení auta

4 reakce

Ahoj,

chtěl bych se zeptat zkušenějších, zda mi poradí. Budeme si v UK půjčovat auto a většina půjčoven aplikuje poplatek za registraci více řidičů. Mám pocit, že v Británii obecně musí být k vozu vázán nějakou smlouvou nebo pojistkou konkrétní řidič. My budeme tři a rádi bychom se střídali v řízení, nicméně se nám nechce platit tyto poplatky (je to okolo 10 liber na den půjčení).
Co myslíte, je to velký risk, když v půjčovně nahlásíme jenom jednoho řidiče a poté se budeme střídat? Případná policejní kontrola by tímto mohla způsobit problémy?

A je potřeba pořizovat řidiči mezinárodní řidičák pro půjčení auta v UK?

Moc díky.

0

Uvědom si, že nejde jen o škodu na vozidle, ale třeba i újmu na zdraví. Riskovat kvůli pár ušertřeným stovkám, že pojišťovna nebude plnit, protože řídil nenahlášený řidič, může jen šílenec. Promiň.

0 Citovat

Díky za odpovědi. Mně je odpovědnost za škody naprosto jasná, jen jsem chtěl znát i názor ostatních. Problém je však ten, že z těch tří řidičů jsme dva 23letí, takže bychom mimo poplatek za additional drivers platili ještě denní sazbu 30 liber young driver fee. Sečteno podtrženo, to už není pár stovek ale přes deset tisíc a vůbec nevím, jak tu situaci vyřešit... smiley

0 Citovat

Ahoj,
riesili sme davnejsie podobny problem, jeden vodic nebol 25+. Nakoniec sme nasli jednu pozicovnu, ktora nam sice s obmedzenim (iba auta zakladnych kategorii), ale pozicala bez sialenych poplatkov aj pre 23+ smiley
http://www.arnoldclarkrental.com/terms-of-hire

Sice pisu, ze mozno musis platit navyse, no ak dobre pamatam, neplatili sme (resp velmi malo). Skus im pripadne napisat smiley
Safe travels,
Ivan

0 Citovat

Nevím jestli působí i v Anglii, ve Skotsku mi jednoznačně nejlépe vychází půjčovna Celtic Legend - http://www.celticlegend.co.uk/car/index.htm
Měli jsme v ceně 3 řidiče, z nichž jeden byl pod 25 a žádný problém. Daleko volnější podmínky než u ostatních a servis prefektní (vč bezproblémovéo předání na letišti)

0
4 reakce