Obzeram sa po aute na september v okoli nyc. Mam vybrate: https://www.priceline.com/rentalcars/re ... loc=EWRN22 Nemozem sa nikde dopatrat k poistnym podmienkam. viete mi poradit ? Nevidim ci cena zahrna vobec LDW (Loss Damage Waive), zarhnute je len: DOMESTIC SECURITY FEE: $40.00 VEHICLE LICENSING COST RECOVERY: $1.07 ENERGY SURCHARGE: .

Prenajom auta - USA

Založil(a) ve fóru Půjčení auta

Petr76 napsal(a):

 

Komu není rady, tomu není pomoci.

 

akože keď niekto povie, že TURO je blbosť tak to mám brať ako radu? :D

0 Citovat

Nevím, kde bereš, že je to secondary. Když jsem si otevřel jejich web, hned jsem našel toto (a víc hledat nehodlám):

Personal insurance requirements | Guests Do I need my own insurance?

You don’t need personal insurance coverage if you book a trip with a protection plan made available via Turo.

0 Citovat

Tak napríklad tu...


screenshot-2022-01-17-at-22-43-38-summary-and-cost-of-protection-plans-us-guests.png

0 Citovat

Snad je podstatné to "you may have" tj. mít jiné nemusíš. Jiná otázka je, jestli pro tvůj případ bude možné danou pojistku využít.

0 Citovat

Pravidelně objednávám auta přes https://hespac.com/rentalcz.htm zatim to vždy bylo bezchybne. Voucher na email do 15 minut od rezervace.  

0 Citovat

Snad ještě doplnění, že s offroadem z půjčovny se taky nedá jezdit všude.

1 Citovat

Přelom července a srpna jedu do Vancouveru na 18 dní. Chtěl bych pronajmout obytnou dodávku, máte někdo osobní zkušenost?

0 Citovat

Mám hodně dobrou zkušenost s www.escapecampervans.com

Půjčoval jsem teda v US, ale maj pobočku i ve Vancouveru.

1 Citovat

Je možný, že by byly zavřený půjčovny v Anchorage ? Zatím mi to na léto nic neukazuje.

0 Citovat

Tak moje zkušenost s Kyte vesměs docela pozitivní.

Auto půjčeno v termínu 30.6. - 5.7. za 270 USD, Toyota Camry - rezervováno na konci prosince

Bráno bez jejich pojistky, jinak je pojistka za 9-15 USD na den, dle kategorie auta. Jakmile dovezli auto, které bylo vizuálně poškozené na zadní stranu, tak jsem chtěl ještě pojistku dokoupit, ale převzetím auta už to dle supportu nešlo. Samozřejmě na cestě někde mezi NY a Niagara Falls došlo k odchlípnutí zadního nárazníku, kdy nám půlka nárazníku vlála za autem a ani nevíme jak dlouho jsme s tím po dálnici jeli, protože žádná rána a ani náraz neproběhl. Po hodinovém čekání na vyjádření techniků Kyte se kterými se support nemohl spojit, jsem si to dočasně opravil sám na benzince zakoupenou izolepou a dočasná oprava vydržela až do NY a předpokládám, že i pro další klienty dokud to neupadne někomu dalšímu kompletně. Po 3 dnech přišla nabídka výměny auta, protože jsme byli blízko dalších poboček, ale nakonec jsme se nějak termínově nedokázali shodnout nebo spíš agenti nechtěli, až nám pak supervizor přidělil nějaké kredity na odškodnění. Naštěstí jsme na fotkách při převzetí našli dostatek důkazů na to, že se nejednalo o naši chybu, což už máme potvrzeno i oficiálně z Kyte, tak došlo k uvolnění depozitu 300 USD. Takže ve finále i přes menší nervy spokojenost.

Auto dovezli na určenou lokaci, pak si ho i odvezli. Není nutné vracet s plnou nádrží, sami ji doplní dle aktuálních cen na nejbližší čerpací stanici, ale i tak jsem raději tu plnou vzal (např. BP 6,8 USD za galon, já bral prakticky vždy za 4,8 USD). Teď už je jen otázkou jak dopadne placení mýtného, měli psáno že můžeme využívat elektronických bran, takže E-ZPass projetej mnohokrát, ale závora se někdy zvednout nechtěla...  Tak snad nepřijdou nějaké pokuty.

Pokud by měl někdo zájem, tak tady je refferal na 50 USD:

Tap this link to claim $50 off your first booking (my referral code machumilos will be automatically applied at checkout)! https://drivekyte.com/you-are-in...machumilos

Pro představu foto auta před a poté.


20220630-064609.jpg
20220630-161146.jpg

0 Citovat

To je jen kosmetika, ten zadní nárazník je tam pro jízdu zbytečný. 

0 Citovat

Miloš Machů napsal(a): Jakmile dovezli auto, které bylo vizuálně poškozené na zadní stranu, tak jsem chtěl ještě pojistku dokoupit, ale převzetím auta už to dle supportu nešlo.

A proč jste převzali viditelně poškozené auto? Asi jste optimista, ale to popisované dohadování se o výměně auta mi jako prozákaznický přístup rozhodně nepřijde.

1 Citovat

Ještě jsem se nesetkal s autem z půjčovny, které by bylo leštěnka bez nějakého škrábance 😉 ale tady jsem měl od rána blbý pocit, že by se mohla hodit pojistka přímo od půjčovny. Naštěstí se důkladné nafocení hodilo. Ohledně té konverzace spíš šlo o to, že při výjezdu z Baltimore směrem New Jersey chtěli, abych jim auto dovezl do Washingtonu DC (ve kterém jsem byl předchozí den), tak jsem jim vysvětlil, že je pro mě schůdnější sjet ve Philly, do které jsme stejně jeli. Tak jsme se domluvili na 5 pm, a když jsem ve 4 psal, že v 5 pm budu ve Philly, tak najednou potřebovali další 2-3 hodiny na nachystáni auta. Při odpovědi, že to už budu v Cranbury, ze kterého to mám do NY blíž než do Phily, tak agent stále trval na výměně ve Philly. Dokud to nepřevzal supervizor, který situaci dokázal pochopit a domluva s ním byla bezkonkurenční, navíc přidal ještě nějaké Kyte kredity jako odškodnění za komunikaci s předchozím agentem a posunem jeho komunikace směrem k vedení.

Edit: Ještě k tomu převzetí, ve FAQ měli nebo nejspíš stále mají psáno, že se pojistka dá koupit přímo u Kyte surfera, který doveze auto, ten mne odkázal na support.

0 Citovat

Já nevím, ale všechny tyhle nové půjčovny ala Kyte, Turo(což není ani půjčovna), či profláklé low cost Payless, Fox, Ace, Advantage, E-Z... při půjčení v USA i přes nižší ceny už 30 let důsledně bojkotuji a při 60+ výpůjčkách(National, Hertz, Alamo, Sixt, Avis) jsem neměl nikdy sebemenší problém. Akorát tradičně u Sixtu občas zkouší falešné upgrady a pojistky😂 Nejvíc mně vyhovují Hertz a National, jdu rovnou pro auto bez čekání a papírování u přepážky, u vracení nikdo nic neřeší a pohoda.

1 Citovat

Nuny, ty máš evidentně spoustu peněz, ale nezapomínej, že jsi na cestuj levně. Já jsem měl při mé cestě po USA včetně Havaje 4 (z 6 celkově) půjčení aut u levných lokálních půjčoven (a u Ace v Austrálii 2 ze 2) a nemůžu si na nic stěžovat.

1 Citovat

Nuny, mě hlavně vyhovovalo to, že jsme mohli být po příletu 5 dní v NY bez auta, pak mi v 6:45 ráno přivezl borec auto přímo na hotelové parkoviště a v 7:15 už jsme valili směr Niagara Falls. Při návratu na stejný hotel v 18:00, počkali jsme hodinku na předem objednaný čas v rezervaci což bylo 19:00, kdy si pro auto opět někdo přijel a v 19:05 už auto bylo pryč.

Edit: Tak dnes přišlo i vyúčtování mýtného, řekl bych že opravdu odevšad kudy jsme projeli, takže i tady asi nejspíše Kyte v cajku. Byli jsme nervózní, protože nikde na autě nebyla viditelná nálepka, případně nějaký přijímač, takže do poslední chvíle člověk neví, pokud tu zkušenost nemá. V Dubaji jsem to neřešil, protože tam jsme to měli od normální půjčovny a vím, že tam elektronické mýtné je standart.

0 Citovat

Nemáte někdo prosím doporučení kdo pojistí mé půjčení auta přes Turo v USA (přímo přes Turo to nešlo)? Zatím googluju celkem nejasne. Dik

0