Ahoj, vzhledem k tomu, jak velcí cestovatelé se zde nacházejí, bude můj dotaz zřejmě působit vtipně, ale přesto to zkusím, třeba je na tom někdo podobně :). Rád bych cestoval, bohužel na delší tripy nemám dostatek volného času a navíc šetřím na spoustu jiných pro mě důležitějších věcí, takže rozhazovat rozhodně nehodlám. Půlku lidí co znám cestování moc nebere, druhá chce výletovat ve velkém po Asii či Americe. Mě by bohatě stačilo najít někoho na občasný výlet někde po okolí v Evropě.  Dát si klidně o víkendu i jednodenní akci např. přelom března/dubna do Wroclavi či Budapeště pro začátek, dokud tam je přímý spoj Flixbusem. Prostě sednout na vlak či bus a jen tak se někde podívat za pár korun.Případně by mohlo jít někdy i o prodloužený víkend a podívat se třeba na více míst. Na červen mám v plánu s kámošem kombinaci Varšava-Minsk, kdyby se třeba někdo chtěl přidat :)  Díky za pozornost a pohodové cestování všem :). Honza (30, ale citím se na 20 :)) .

Low-cost výlety z Ostravy po Evropě

Založil ve fóru Hledám spolucestujícího

16 reakcí

Ahoj, vzhledem k tomu, jak velcí cestovatelé se zde nacházejí, bude můj dotaz zřejmě působit vtipně, ale přesto to zkusím, třeba je na tom někdo podobně :).


Rád bych cestoval, bohužel na delší tripy nemám dostatek volného času a navíc šetřím na spoustu jiných pro mě důležitějších věcí, takže rozhazovat rozhodně nehodlám. 


Půlku lidí co znám cestování moc nebere, druhá chce výletovat ve velkém po Asii či Americe. Mě by bohatě stačilo najít někoho na občasný výlet někde po okolí v Evropě.  Dát si klidně o víkendu i jednodenní akci např. přelom března/dubna do Wroclavi či Budapeště pro začátek, dokud tam je přímý spoj Flixbusem. Prostě sednout na vlak či bus a jen tak se někde podívat za pár korun.


Případně by mohlo jít někdy i o prodloužený víkend a podívat se třeba na více míst. Na červen mám v plánu s kámošem kombinaci Varšava-Minsk, kdyby se třeba někdo chtěl přidat :) 

Díky za pozornost a pohodové cestování všem :). 

Honza (30, ale citím se na 20 :))

0

Neboj se vyrazit  klidne i sam a kdyz budes  poctive  sledovat  nabidky Ryanairu , tak se casto dostanes  i na ceny  lepsi nez cesta Flixbusem , nebo vlakem  a po Evrope je toho hodne  i jen na kratke tripy  .zrovna tady ted Lukas  Horak  nasel Milano Bergamo zpatecni za 420 Kc  na 1 noc  i pozdeji to trosku draz sestavis , z Ostravy najdes let do Bergama  i za 215 Kc jednu cestu , bohuzel v dubnu  se uz musis vracet do Brna nebo do Katowic .

Z Ostravy ti zustane  Londyn , z Brna muzes vyrazit do Berlina

Wroclaw je fajn , navic s ni byvaji  vyborne ceny  na sever ,treba zitra  je Oslo Torp za 34 zlote 

No  a kdyz budes hledat ubytovani v hostlech, tak  se s nekym na spolecne cestovani klidne seznamis
0 Citovat

Na Ostravu se vyser a mrkni na nabidku k sousedum. Z Katowic udelas vylety bez prespani hned do nekolika mest. Eindhoven, Malmo, Dortmund, tusim ze i Atheny. S prespanim prakticky kamkoliv po Evrope za par stovek.

0 Citovat

Zase bych ty Katowice nezvelicoval, uznavam, ze jsou vyhodne  pro nekoho, kdo tam jede autem, na ceskou spz  zaparkuje za par zlotych ,ale verejna doprava  uz   je zdlouhava,  letiste  je z  mesta daleko  a tech destinaci, pokud  beru do uvahy jen Ryanair,  tak zase tolik neni , jiste  Wizzair to  rozsiri  (  nesrovavam s Ostravou ), ale na ten vyber  uz radeji  pouziju  Brno, odkud je Bergamo  ,nebo Berlin  a tam to pak mam skutecne po cele Evrope ,vcetne Kanaru  i kdyz ty s Polska nekdy byvaji vyhode . kdyz uz  tak neni spatny  Krakow a vubec asi nejlepsi  je  ta Wroclaw hlavne pro tripy na sever

0 Citovat

[citace="mikir"]

a tech destinaci, pokud  beru do uvahy jen Ryanair,  tak zase tolik neni ,/citace]

To je ale ryze tvůj, specifický problém.

0 Citovat

Tak tady máš například:

Wroclaw - Oslo - Wroclaw za 3,- eura:

https://www.kayak.de/flights/WRO...stflight_a

0 Citovat

Co 3? To jde ještě zrumbovat na 1,7 :-)

0 Citovat

Já jsem to jenom stáhl, už jsem se na rumbování nedíval.

Přes co jsi to rumboval a s jakou kartou?


0 Citovat

Petr76  ,nevytahuj  jen vety  s kontextu , ano Ryan je  mym favoritem,  ale zminil  jsem i Wizzair a  Lukas Horak tu casto uvadi  zajimave  chartery , Katowice mi vadi  pro spatnou ,pripdne  drahou dostupnost  a nevim jestli uz neudelali  nejake upravy,  ale to letise neni moc na urovni , Krakow i Wroclaw  jsou prijemnejsi  a  ve Wroclawi jsi z nadazi za  necelou pulhodku na  novem modernim terminalu a mesto jako takove se taky neda srovnavat , Katowice jsou jen prumyslove mesto , kdezto jak Wroclaw tak Krakow maji co nabidnout  a psal jsem jasne ,kdo ma do Katowic blizko a jede autem  tak  je to pro nej vyhodne ,jinak jsou lepsi varianty 

0 Citovat

Mikire, dovolím si nesouhlasit. Katowice dnes mají poměrně pěkné moderní centrum, které za jednu noc stojí. Zároveň je tam plno krásných barů. Asi jak pro koho, ale za mě fajn město fajn letiště!

0 Citovat

Nevim ., dele jsem z Katowic  neletel  , treba letiste uz predelali a vylepsili dopravu  i centrum . pode baru nehodnotim do pubu muzu jit tady v Irsku ,pravda , Irove litaji do Polska chlastat ve velkem  -)  

0 Citovat

Diky za tipy, kazdopadne jsem dosti nepresne uvedl svuj dotaz. Moje chyba. Slo mi o cestovani do mist, ktere jsou relativne blizko od Ostravy, kde bydlim, tedy do destinaci jako napr ten vratislav ci budapest, varsava, viden atd.. Tedy cesty tak casove kratke, ze nebudu resit letadla. Proste bus nebo vlak. Letecky se chystam navazat pozdeji az nebudu mit kam jezdit :-). Rekneme ze jsem beginner a chci si nejprve projezdit okoli. Bohuzel znam jen same velke cestovatele, ktere to moc nelaka a radsi by leteli nekam pres pul sveta na tyden atd. Ale i tak diky.

0 Citovat

mikir napsal(a):

Petr76  ,nevytahuj  jen vety  s kontextu , ano Ryan je  mym favoritem,  ale zminil  jsem i Wizzair a  Lukas Horak tu casto uvadi  zajimave  chartery , Katowice mi vadi  pro spatnou ,pripdne  drahou dostupnost  a nevim jestli uz neudelali  nejake upravy,  ale to letise neni moc na urovni , Krakow i Wroclaw  jsou prijemnejsi  a  ve Wroclawi jsi z nadazi za  necelou pulhodku na  novem modernim terminalu a mesto jako takove se taky neda srovnavat , Katowice jsou jen prumyslove mesto , kdezto jak Wroclaw tak Krakow maji co nabidnout  a psal jsem jasne ,kdo ma do Katowic blizko a jede autem  tak  je to pro nej vyhodne ,jinak jsou lepsi varianty 

Tvoje příspěvky žádný kontext nemají. Vypisuješ neustále ty svoje mantry dokola bez toho aby to mělo hlavu nebo patu. 

Psát, že Katovice jsou o ničem, protože odtud má FR mizerné destinace je asi stejně mimo jako psát že město je o ničem když si tam posledních x let nebyl.

Přestaň nás krmit svými teoriemi o NIČEM.

Nikoho to nezajímá.


A abych nebyl úplně mimo téma tak když někam pojedeme tak ti pošlu SZ jestli nemáš taky zájem. Aktuálně jsme ale v módu kdy lítáme kam se dá :D

0 Citovat

Zmiňované Polsko je pro začínajícího cestovatele naprosto ideální, ceny obdobné těm našim, v mnoha ohledech je tam spíše levněji, pro nás Ostraváky navíc velice jazykově blízké. Netřeba se ani vyhýbat letecké dopravě, vnitrostátní linky jsou poměrně levné jak s LOTem, tak i s Ryanairem. 

0 Citovat

jakob napsal(a):

Tvoje příspěvky žádný kontext nemají. Vypisuješ neustále ty svoje mantry dokola bez toho aby to mělo hlavu nebo patu. 

Psát, že Katovice jsou o ničem, protože odtud má FR mizerné destinace je asi stejně mimo jako psát že město je o ničem když si tam posledních x let nebyl.

Přestaň nás krmit svými teoriemi o NIČEM.

Nikoho to nezajímá.


A abych nebyl úplně mimo téma tak když někam pojedeme tak ti pošlu SZ jestli nemáš taky zájem. Aktuálně jsme ale v módu kdy lítáme kam se dá :D

Pod tohle se podepisuju.

0 Citovat

Jakob nikdo te nenuti me cist ,navic to byla reakce na vytrhovani vety s kontextu .coz jen kopirujes,  kdyz zminujes  Ryanair  a ze  Katowice jsou prumyslove mesto  , na tom nic nezmenis ,ano sice jsem tam vice let nebyl ale v Ostrave jsem zil dostatecne  dlouho a navstivil jsem je  vicekrat  a  nemyslim , ze by Polaci meli  stavebnictvi  tak rychle, jako je napriklad v Dubaji a nazor na  mista je vzdycky subjektivni  ,jestli se ti Katowice libi  tvoje vec ,ale mam procestovano  3x vic nez ty  a  za nejakou ikonu se v avatru neschovavam a kolik plodnych prispevku jsi tady napsal ?  A pokud jsi si nevsimnul , tak jsem  srovnaval Katowice s  Krakowem ,pripadne s Wroclawi   a tyto dve mista jsou podle meho lepsi, jak mestem tak i letistem ,co je na tom bez hlavy a paty ,jestli nekomu vyhovuji vic Katowice  tak mu jeho nazor neberu

0 Citovat

mikir napsal(a):

Petr76  ,nevytahuj  jen vety  s kontextu , 

Já nic z kontextu nevytrhávám. Poukazoval jsem pouze na to, že posuzovat letiště  jen podle toho kam z něj létá FR je tvůj svéráz, který je těžko obecně použitelný, pro začátečníky zejména. A jak s tím souvisí stavebnictví v Dubaji netuším už vůbec.

0
16 reakcí