Ahoj, plánujeme cestu střední Amerikou od Mexika po Kostariku. 16.12 až 16.1.2022 Pro bližší info napište ,jsme dva a sháníme parťáky 🙂  .

Střední Amerika prosinec až leden 2022

Založil(a) ve fóru Hledám spolucestujícího

14 reakcí

Ahoj, plánujeme cestu střední Amerikou od Mexika po Kostariku. 16.12 až 16.1.2022

Pro bližší info napište ,jsme dva a sháníme parťáky 🙂

0

ahoj odkud jste kolik vám je?petr

0 Citovat

Ahoj shodou okolností jsem plánoval tu samou trasu v rozmezí 9.12 - 13.1 ale tak nějak mě odrazuje ten počet hraničních přestupů a s tím spojená buzerace plus covid omezení jelikož nejsem očkovaný. Nějaký podrobnější nástřel by nebyl? Momentálně to spíš vidím čistě jen na Mexiko a případně Guatemala, přílet a odlet mám Cancún. Adam

0 Citovat

Stody napsal(a):

Ahoj shodou okolností jsem plánoval tu samou trasu v rozmezí 9.12 - 13.1 ale tak nějak mě odrazuje ten počet hraničních přestupů a s tím spojená buzerace plus covid omezení jelikož nejsem očkovaný. Nějaký podrobnější nástřel by nebyl? Momentálně to spíš vidím čistě jen na Mexiko a případně Guatemala, přílet a odlet mám Cancún. Adam

Máme 16.12 přílet na cancun. Tam bychom rádi půjčili auto a cca 8 dní projížděli yucatan. Potom přejezd do Guatemaly a tam cca 5 dní 🙂 potom dal na jih, ale to už by tě asi nezajímalo, když máš návrat z cancunu. My máme návrat z Kostariky 🙂

0 Citovat

horoslezecpeta napsal(a):

ahoj odkud jste kolik vám je?petr

Ahoj Petře, 

30 let a jsme ze severních Čech a z Prahy (naplava z Moravy) 

0 Citovat

To víš že zajímalo .. už jen pro inspiraci :D Nějaké perličky co chcete vidět / zažít nebo jízda čistě na punk? Předpokládám že jste očkovaní? Ono se to může docela zkomplikovat když jeden bude a druhý ne .. jinak já 28 taky moravák.

0 Citovat

Stody napsal(a):

To víš že zajímalo .. už jen pro inspiraci :D Nějaké perličky co chcete vidět / zažít nebo jízda čistě na punk? Předpokládám že jste očkovaní? Ono se to může docela zkomplikovat když jeden bude a druhý ne .. jinak já 28 taky moravák.

Perličky úplně nevím, máme tam v každé destinaci pevné body a potom rezervní dny na neočekávané situace :D Ve zkratce bychom chtěli být 9 dní v Mexicu - Yucatan (Cancun, Tulum, Vallalolid, Merida, Celestun a když stihneme tak Canyon del Sumidero a agua azul waterfalls) 5-6 dní guatemala (tikal, Lake Atitlan, cuidad de Guatemala, Belize 2 dny, Salvador 3 dny, Nikaragua 5 dní, Kostarika 9 dní..Takhle hodně ve zkratce :D Těch jednotlivých míst je v plánu tolik, že to úplně do podrobna rozepisovat nebudu :D Uvidíme, jak to půjde.

Jinak ano, my jsme očkovaní. Už jsme cestovali s neočkovaným (albánie, řecko, makedonie) a na hranicích to měl složitější, ale žádné velké problémy neměl. V zásadě si akorát pravidelně připlatil za test.

A jak jsi na tom ty? letenka a plán? :-)

0 Citovat

Ahoj, já teda bohužel nemůžu, protože jsem vyčerpala letošní dovolenou, ale střední Ameriku mám v hledáčku na příští únor, možná už na úplný konec ledna a určitě ne na celý měsíc. Nejsnažší je právě Yucatán, ale slušně jde sehnat letenky i do Kostariky nebo Panamy. Chystáte se napsat nějaký cestopis?

0 Citovat

Ty kraaso tak to máte hodně na těsnotu ale zas proč ne každý to máme radši jinak. Itinerář ani plán jako vy nemám ale zjišťoval jsem body které bych chtěl eventuelně vidět / zažít. Třeba v mexiku se dá ošplíchnout v těch cenotách v guatemale je zase zajímavý výstup na aktivní sopku a tikal svojí atmosférou prý předčí i slavné maču piču, takže je to na zvážení..chicken itza asi vynechám :D Za mě tedy určitě mexiko max co se do mě vejde rád bych i tu guatemalu a trochu mi vrtá hlavou kostarika ale to se rozhodnu až na místě. Letenku mám cancun zpáteční tak snad se ještě bude kam vracet :D španělsky umíte?

0 Citovat

Jste si za aktuální situace jisti tou Nikaraguou? Už to není jako před pár lety.

0 Citovat

Hekit napsal(a):

Jste si za aktuální situace jisti tou Nikaraguou? Už to není jako před pár lety.

Co konkrétně myslíš? 

0 Citovat

Co by asi mohl myslet. Třeba to, že celkový úpadek ekonomik na celém světě z důvodu Covidu a s tím související snížení životní úrovně, která je samozřejmě horší v zemích, které na tom byly špatně i předtím, znamená dramatické zvýšení kriminality. Zkus si zajet dnes do Venezuely. Já tam byl a ted bych tam rozhodně neletěl. Ono když člověk nemá co žrát, dělá věci, které by jinak nedělal. Nějak nechápu, co na tom nechápeš :-))) 

0 Citovat

Letím za týden do Nikaragui minimálně na měsíc a pak pokračuju přes Guatemale do Mexika a někdy v dubnu domu. V Peru sem teď potkal pár cestovatelů, kteří byli v Nikaragui a na pohodu. Podle logiky Nimanda bys v podstatě nemohl nikam😀

0 Citovat

tak sem v Nicaragui....levny pivo v barech na plazi,levny morsky potvory a 30C ve stinu :))

 

2 Citovat

Hezky, planuji take zpet se vratit do Ameriky, jelikoz posledni byla, tak ted zkoumam nekam na jiny kontinent :)

Nicaragua me take zaujala, snad pak na to sezenu lidi kdo byse rad pridal kdyz to cele pripravim.

0
14 reakcí