Zdravim, jelikoz casto shanim partaky na cesty (hlavne na fb ve skupine spolucestovani) a radeji cestuji se slecnami, tak jsem narazil na jeden problem. Dost holek by melo zajem jet, ale nakonec to odpiskaji, protoze proste ceste na blind s neznamym chlapem neveri. A tak jsem se zamyslel a napadlo me, jestli neexistuje neco jako blablacar, ale pro "sdileni" cest a zazitku? Nejaka proflakla stranka, ktera je jednoducha a kde clovek po ceste udeli hodnoceni, ktere si ostatni muzou pri zajmu o spolucestu precist. A take by tam byly nejake udaje jako fb,mail,tel.cislo a buh vi co..proste neco, co by umoznilo lidem, kteri jsou trochu obezretnejsi, take odhodit zabrany a cestovat. Udelal jsem rychly google pruzkum a nic takto promakaneho jsem nenasel. Nevite o necem? A jaky na to mate nazor, mohlo by to fungovat, kdyby se to pojalo za spravny konec? Nebo to vidite jako blbost? Vsechny nazory beru  .

Existuje něco ve stylu "blablatrip" ?

Založil ve fóru Hledám spolucestujícího

7 reakcí

Zdravim, jelikoz casto shanim partaky na cesty (hlavne na fb ve skupine spolucestovani) a radeji cestuji se slecnami, tak jsem narazil na jeden problem. Dost holek by melo zajem jet, ale nakonec to odpiskaji, protoze proste ceste na blind s neznamym chlapem neveri. A tak jsem se zamyslel a napadlo me, jestli neexistuje neco jako blablacar, ale pro "sdileni" cest a zazitku? Nejaka proflakla stranka, ktera je jednoducha a kde clovek po ceste udeli hodnoceni, ktere si ostatni muzou pri zajmu o spolucestu precist. A take by tam byly nejake udaje jako fb,mail,tel.cislo a buh vi co..proste neco, co by umoznilo lidem, kteri jsou trochu obezretnejsi, take odhodit zabrany a cestovat. Udelal jsem rychly google pruzkum a nic takto promakaneho jsem nenasel. Nevite o necem? A jaky na to mate nazor, mohlo by to fungovat, kdyby se to pojalo za spravny konec? Nebo to vidite jako blbost? Vsechny nazory beru smiley

0

O ničem nevím, ale v plánu máme.
Fungovat to určitě může, jen bych to nebral jako "seznamku na celý trip", ale spíše "zajdeme na sushi v Tokiu?"

Dvakrát jsme se takto sešli s dalšími cestovateli, jednou v Soulu, minulý týden v Tbilisi a je to prostě příjemné zpestření cesty, kdy pokecáš a vyslechneš příběhy dalších cestovatelů s tou pravou atmosférou smiley

0 Citovat

navrhujem aj sekciu: Niekto na pohárik do duty free shopu? smiley

0 Citovat

Aplikace Outbound

0 Citovat

kedze cestujlevne, musime sa uspokojit ochutnavkami v duty free smiley

0 Citovat

Zajdi si s nimi nejdříve na pivo. Kdykoliv jsem s někým někam jel, nejdříve jsem s ní/ním zašel do hospody, abych viděl, o koho jde. Když sedáš na letadlo, už je kapku pozdě zjistit, že ti je daný člověk nesympatický.

0 Citovat

Existují cestovatelské seznamky - buď jako doplněk některých cestovatelských serverů nebo jako standardní sekce "vážných" seznamek.

0 Citovat

Tak neco podobneho jsem pred hodne lety tak trosku zkousel a dal si inzerat na cestu kolem sveta zn.podminka spolecny spacak smiley
Ozvala se mi jedna, ovsem s tim ze na ten spacak ma chlapu kolik chce smiley a ze ji jde o to cestovani..
Pak se mi ozvala skupinka nebo tedy 2 holky a 2 kluci s tim , ze jim s te skupiny ten jeden kluk vypadnul ... s tim spacakem bychom si pry nejak domluvili smiley no ale chteli do jizni Ameriky a ja se z ni prave vratil ..byl jsem tam 5 mesicu dost s prazdnou kapsou a v te dobe jsem uz zae makal na Floride tak se me tam moc nechtelo a oni nakonec s toho taky vycouvali
Ale jak pisu to bylo jeste pred lety , kdy leckde musely byt viza , nizkonakladovky v dnesni vyberu jeste nebyly tak rozsirene, no a i pro ten spolecny spacak je dneska vic pochopeni smiley ..jedine snad tehdy sla prace sehnat lip nez dnes ,,,a kdyz slo o cestu kolem sveta s batohem a prazdnou kapsou tak to obcas byla nutnost smiley

0
7 reakcí