Ahoj,jedeme na víkend do Tater a hledám nějaké tipy na výlety. V sobotu jsem si už naplánoval celodenní výlet na Téryho chatu, a hledám ještě něco nenáročného, půldenního na pátek/neděli. V Tatrách jsem ještě nebyl, takže jakýkoliv tip je dobrý, protože jsem ještě nic neviděl :-). Asi klasicky bych se po cestě chtěl podívat k Štrbskému plesu, ale to je předpokládám na hodinku nebo dvě.  .

Víkend v Tatrách - tipy na výlety

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

19 reakcí

Ahoj,


jedeme na víkend do Tater a hledám nějaké tipy na výlety. V sobotu jsem si už naplánoval celodenní výlet na Téryho chatu, a hledám ještě něco nenáročného, půldenního na pátek/neděli. 


V Tatrách jsem ještě nebyl, takže jakýkoliv tip je dobrý, protože jsem ještě nic neviděl :-). Asi klasicky bych se po cestě chtěl podívat k Štrbskému plesu, ale to je předpokládám na hodinku nebo dvě. 
0

Ahoj,

Ze štrbskeho plesa jdi na popradske pleso , kde mrkni na cintorin - 2h zpáteční, z popradskeho můžeš vylézt na Ostrvu 2h zpáteční nebo ze štrbskeho, což bych ti doporučil spíš, jít na vodopád Skok, kde po řetězech vylézt nahore 3-4h zpáteční.

0 Citovat

Super, dík! Oba výlety vypadají fajn. Možná dáme oba :-) 

0 Citovat

Pokud chceš opravdu celodenní výlet, tak se ještě podívej na Koprovský štít z Popradského plesa a zvaž to. 

Několik lidí nezávisle na sobě, co bydlí v Popradu a Tatry znají nazpamět, tak tohle doporučili jako nejlepší jednodenní trasu.

0 Citovat

Štrbské pleso je podle mě fajn výchozí stanice, ale určitě to není cíl cesty. Teda dle počtu návštěvníků pro většinu asi ano :). 


My byli u vodopádu Skok, což je fajn výlet, ale asi ne na celý den. Na druhou stranu možnosti odsud jsou neomezené :). 


Za sebe určitě můžu taky doporučit Koprovský štít. Není tam tak těsno jako na Rysech :). Cestou navíc půjdete kolem Velkého a Malého Hincovo jezera. 


My plánujeme cestu v létě 2019, ale už s prckem, kterému bude tou dobou cca 6 měsíců, tak pokud budete mít někdo tipy na trasy, budeme rádi. Zas tak prošlé to tam nemáme vzhledem k tomu, že se mi zrovna na Koprovském štítě podařilo vymknout si kotník :). 

0 Citovat

Pokud planujes  Terryho, chatu tak se da  udelat okruh  pres Priecne sedlo  na Zbojnickou,da se to jit i opacne  ,ale nevim , jestli je ted zrovna  doba  na tuhle pomerne  narocnou turu  pres sedlo, jsou tam retezy,  muze to byt  namrzle zledovatele , mozna i uzavrene , jen me to tak napadlo , ze je to pekna tura 

0 Citovat

Píše v létě. Tůra je to pěkná, ale s takto malým dítětem bych tam nešel. Dospělí hlavu skloni, když letí kámen, ale dítě těžko. Nechápu lidi, kteří s takto malými dětmi lezou obtížnější trasy... Obzvlášť když počasí je horské a mají problém sami se sebou...

Doporučil bych ti třeba Slezský dům, lesem po asfaltu a klidně s kočárkem vyjedeš. Pak třeba Hriebenok, buď pěšky lesem nebom po asfalrtu, a pak pěšky třeba na Zamkovou chatu. Nebo Chata při Zeleném plese, ale je to 2-3h lesem, kočárkem asi těžko...

Štrbské a Popradske znáš.

Zvaž ještě Slovenský ráj, lehčí trasy bez žebříků nebo nějaký menší vylezeš s dítětem na zádech...


0 Citovat

A Mikire doufám že tě nepotkám jít opačně. Je to zakázané a hlavně miluju ty, co to jdou a hází na tebe kameny, protože nečekají a lezou mimo řetězy, a když lezou po řetězech dolů, tak všechny normální lidi zdrží. Bohužel to jsou hlavně Češi....

0 Citovat

Tak hlavně tady mistr Smiling Way má potřebu se asi vyjadřovat po registraci ke všemu a odpovídá tady třeba na dotaz starý 4 měsíce, předpokládám, že autor příspěvku tu tůru už má pár měsíců za sebou....

0 Citovat

Marek napsal(a):

A Mikire doufám že tě nepotkám jít opačně. Je to zakázané.


Mam pocit ze jednosmerka na priecnom sedle bola zrusena niekolko rokov dozadu, ked som tam bola ja sa chodilo obidvoma smermi (tusim jul 2014). Akurat tam teda bola strasne vela snehu a ladu a bez maciek to nebolo moc priechodne, ale to je iny pribeh.

Do Slovenskeho raja by som s detmi prave moc nesla, tych tras bez rebrikov a retazi tam az tolko nie je a nie su az tak zaujimave. Budto ten Sliezsky dom,  Popradske pleso, Hrebienok, Zamka, Brncalka alebo potom Nizke Tatry pripadne Malu Fatru. 

0 Citovat

Tak máš pravdu, zrušeno, nechápu.

Myslel jsem 1 tůru v ráji, jako odskok z Tater.

0 Citovat

Ani ja moc nechapem :) no nemusim vsetko chapat, mozno to tak bude lepsie. 

Aha, tak to potom ano. Taky Tomasovsky vyhlad napr by mohol byt fajn vylet na jeden den. 

0 Citovat

Marek . neboj nepotkas , ja si na to pamatuju  tak  30 let zpatky  , asi jsem se k tomu tady  ani nemusel vyjadrovat  v Tatrach  jsem  nebyl pres 20 let  , ale napadlo me to , kdyz psal o Terryho , tehdy se chodilo i do Velke zamrzle doliny  pres leto lyzovat  , taky na povoleni  . byl  tam takovy benzinovy motor a lano  a po ranu se napred  musely vysbirat sutry , to uz tam taky urcite neni 

A souhlasim s malym prckem  Hriebienok , Strbske Pleso a podobne , ja jezdil od 5 let na Strbske s  rodici  a pak jsem se svymi detmi  taky uprednostnoval  Strbske a Solisko v zime a  Hriebienok  Skalikovou loucku kdy se mladsi dcera ucila jezdit na vleku , starsi sice na lane zvladla  i Lomnicke sedlo , ale to byl  snih uz na kasi , no ale on chvce v lete  .  to jsem nejak neregistroval 

Nejspis pak to Popradske 

0 Citovat

eremi napsal(a):

Tak hlavně tady mistr Smiling Way má potřebu se asi vyjadřovat po registraci ke všemu a odpovídá tady třeba na dotaz starý 4 měsíce, předpokládám, že autor příspěvku tu tůru už má pár měsíců za sebou....

:) Tak to se omlouvám, teprve se rozkoukávám a brala jsem to tak, že si předáváme tipy navzájem, aniž by se muselo otevírat nové téma.  Má chyba tedy :). 


0 Citovat

Ano, určitě nechceme nic náročného, co by nebylo bezpečné pro dítě a na tipy koukneme. Přeci jen dáme raději na osobní zkušenost těch, co již mají trasy prošlé. Moc všem děkuji za tipy. 

0 Citovat

SmilingWay napsal(a):

:) Tak to se omlouvám, teprve se rozkoukávám a brala jsem to tak, že si předáváme tipy navzájem, aniž by se muselo otevírat nové téma.  Má chyba tedy :). 


V pohodě, jen to chce vždycky kouknout nakolik je téma aktuální, nicméně tady se to zase rozjelo, tak to i bylo nakonec i přínosné :)
0 Citovat

SmilingWay napsal(a):

Ano, určitě nechceme nic náročného, co by nebylo bezpečné pro dítě a na tipy koukneme. Přeci jen dáme raději na osobní zkušenost těch, co již mají trasy prošlé. Moc všem děkuji za tipy. 

Měl jsem podobný nápad, když byl syn mladší a ještě šel nosit v krosně na zádech. Pravdu mají ti co píší o asfaltkách, Hrebienoku, atd. Popradském plese apod. Je to rasovina, pokud tedy nejste nějak mimořádně fyzicky zdatní... :-) Na nějaké výšlapy zapomeňte rovnou..


0 Citovat

"Hrebienoku" je super ;))

0 Citovat

eremi napsal(a):

V pohodě, jen to chce vždycky kouknout nakolik je téma aktuální, nicméně tady se to zase rozjelo, tak to i bylo nakonec i přínosné :)


To ano, pro mě to určitě přínosné bylo :). 

0 Citovat

vetlanda napsal(a):

Měl jsem podobný nápad, když byl syn mladší a ještě šel nosit v krosně na zádech. Pravdu mají ti co píší o asfaltkách, Hrebienoku, atd. Popradském plese apod. Je to rasovina, pokud tedy nejste nějak mimořádně fyzicky zdatní... :-) Na nějaké výšlapy zapomeňte rovnou..



Jsme normálně fyzicky zdatní, ale i kdyby jsme byli nějak mimořádně, s malým bychom si to netroufli :). Já jsem ráda za tip na Hrebienok apod., kde jsme ještě nebyli. Na Popradském jsme byli, ale možná se podíváme znovu :). Moc děkuji. 


0
19 reakcí