Ahoj,Trochu narychlo jsem se rozhodl v listopadu odletět někam do tepla... Vzhledem k tomu, že to bude jen týden mi z toho tak nějak vypadly UAE.Plánuju to tak 50/50 pláž a výlety. Co se těch pláží týče, ty veřejný jsou OK ? Nebo mám podle toho vybírat hotel ? Např. 3 dny Hilton Dubai Creek a využívat pláž u Hilton Jumeirah ? Jinak bych se samozřejmě spokojil s podstatně levnějším ubytováním, nakolik nejsem moc náročnej - stačí mi vlastní koupelna, balkon a aby to bylo čistý.Dále jsem se  chtěl zeptat jaká část Dubaie by byla vhodná s ohledem na to, že preferuji spíš klid + rozumně dostupné pláže ? Pokud to jde dohromady ? Veřejná doprava / metro je použitelná nebo je pohodlnější půjčit auto ?Na výlety budeme mít tak 4 dny, přemýšlel jsem o:Návštěvě Mall of the Emirates + lyžování.Miracle Garden + večer fontána event. Burj Khalifa.Půjčit auto a vyrazit na výlet do Abu Dhabi a podívat se do mešity Zayed + nějaký zajímavosti okolo.Pouštní safari.Je to takhle OK, nebo jsou k vidění zajímavější věci ? Je to dost na rychlo, tak jsem bohužel nestihl důkladně naplánovat...Předem díky za rady a tipy. .

Dubai na jeden týden

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

ano

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

V Dubaji je možné nakoupit alkohol v duty free po příletu?

Jo, na T2 (jestli letíš s TS jako já) je dutyfree vedle pásů se zavazadlama, nemůžeš přehlídnout. Výběr tam měli solidní a jak jsem psal, pokud vezmeš něco v akci, tak je cena příznivější než u nás. Cigarety lepší koupit v dutyfree v PRG před odletem, nicméně co jsem si zjišťoval, tak karton na odletech v DXB by měl vycházet cca na 100 AED.


0 Citovat

Mě zajímá hlavně vodka - na týden mi vystačí asi karton.

0 Citovat

Smirnoff 3x1l tam měli cca za 100 AED pokud si dobře vzpomínám... :-)

0 Citovat

Letím přes Kyjev, tak pokud bude čas nakoupím v duty free při přestupu, ale jak se znám, tak to po cestě zase vypiju, ráda po přistání v Dubaji doplním zásoby v duty free na T1. 

Musím být ve formě, ráda bych si tam našla nějakého bohatého kolouška ideálně s vlastním vrtem, stádem velbloudů a anakondou.

0 Citovat

v kyjeve maju teraz fajn akciu na Nemiroff Premium - 1 liter za 5 euro. Domov som zobral 3 litre, potom som sa uz bal, ze by to ruksak nevydrzal.

0 Citovat

Tak to vypadá na shopping oběma směry...

0 Citovat

Надежда Константиновна Крупская napsal(a):

Musím být ve formě, ráda bych si tam našla nějakého bohatého kolouška ideálně s vlastním vrtem, stádem velbloudů a anakondou.

Co Marta a padrino? Nebudou žárlit?

0 Citovat

Tak dneska večer odlet, předtím ještě Miracle Garden, pro info, pokud by tam někdo chtěl busem 105 z Mall of Emirates, tak ten dle infa od personálu bude jezdit až za měsíc.


Co se pláží týče, nejvíc se nám asi líbila Jumeraih Beach, cca 1 km od části u Burj Al-Arab směrem ke Kite Beach - bylo tam minimum lidí. JBR Beach, minimálně část vedle Carlton-Ritz byla děsivá - nebylo tam pomalu k hnutí, lehátka za 200 AED a navíc tam hned víceméně na pláži stavěli další hotel(y)... 


La Mer a Mamzar Park jsme nestihli, tím, že bydlíme v Tecom tak to máme docela z ruky (ty vzdálenosti jsem trochu podcenil).


Jinak jsme to tady nakonec pojali spíš plážově, nejsem asi vyloženě typ co by ocenil zážitky který Dubai nabízí. Ikdyž třeba večerní fontána a světelná show na Burj Khalifa byla super - na všech místech, kde se dalo dívat zdarma se tísnily davy lidí, takže za mně asi fakt lepší obětovat pár set AED, něco si dát v Joes a dívat se z jejich venkovní terasy (případně nějakou jinou restauraci v patře, pokud tam je)


Dubai je pro mně spíš koupací destinace (na zimu, v létě jednoznačně řecko), pokud jsou k dispozici přímý lety s cenou pod 5 tis., tak se tomu asi nedá moc co vytknout. Další věc co mi tady na plážích vyhovovala je čistota a fakt, že tady nikdo nechodí a neotravuje s nabídkama jet sky apod.


S jídlem je to tady teda slabší, ale to se dá přežít...



0 Citovat

kajamarik723 napsal(a):

Tak dneska večer odlet, předtím ještě Miracle Garden, pro info, pokud by tam někdo chtěl busem 105 z Mall of Emirates, tak ten dle infa od personálu bude jezdit až za měsíc.


Co se pláží týče, nejvíc se nám asi líbila Jumeraih Beach, cca 1 km od části u Burj Al-Arab směrem ke Kite Beach - bylo tam minimum lidí. JBR Beach, minimálně část vedle Carlton-Ritz byla děsivá - nebylo tam pomalu k hnutí, lehátka za 200 AED a navíc tam hned víceméně na pláži stavěli další hotel(y)... 


La Mer a Mamzar Park jsme nestihli, tím, že bydlíme v Tecom tak to máme docela z ruky (ty vzdálenosti jsem trochu podcenil).


Jinak jsme to tady nakonec pojali spíš plážově, nejsem asi vyloženě typ co by ocenil zážitky který Dubai nabízí. Ikdyž třeba večerní fontána a světelná show na Burj Khalifa byla super - na všech místech, kde se dalo dívat zdarma se tísnily davy lidí, takže za mně asi fakt lepší obětovat pár set AED, něco si dát v Joes a dívat se z jejich venkovní terasy (případně nějakou jinou restauraci v patře, pokud tam je)


Dubai je pro mně spíš koupací destinace (na zimu, v létě jednoznačně řecko), pokud jsou k dispozici přímý lety s cenou pod 5 tis., tak se tomu asi nedá moc co vytknout. Další věc co mi tady na plážích vyhovovala je čistota a fakt, že tady nikdo nechodí a neotravuje s nabídkama jet sky apod.


S jídlem je to tady teda slabší, ale to se dá přežít...



Mohl bys mi prosím říci v jakém bankomatu (název) v Dubaji jsi vybíral přes revolutku v případě, že jsi ji použil? Ono totiž už u nás Equa začala vybírat poplatky za výběr revolutkou a prý poplatek za výběr je tak 50 na 50, že tě bankomat informuje. Vybíral jsi na letišti v DXB? Bylo to zdarma? Letím tam za 14 dní a plánuju také využít kartu, tak jestli mám dělat harakiry tady v Praze s dirhamama. Děkuji za informaci

0 Citovat

To je úplne jedno, ktorý bol po ruke :)

Edit: pozerám v appke - ADCB a Emirates Islami, aj na letisku - 2015, 2017, 2018

0 Citovat

tonic napsal(a):

To je úplne jedno, ktorý bol po ruke :)

Edit: pozerám v appke - ADCB a Emirates Islami, aj na letisku


v appke? v revolut app je to kde? nasměruj mne .. :-)

0 Citovat

Normálne je tam história :)



screenshot-2018-11-12-20-05-42-932-com-revolut-revolut.png

0 Citovat

tonic napsal(a):

Normálne je tam história :)



jo takhle :-) historie :-) já si myslela seznam ATM ve světe od revolutky :-) :-) :-) děkuji Ti za pomoc.

0 Citovat

Sofie napsal(a):

Mohl bys mi prosím říci v jakém bankomatu (název) v Dubaji jsi vybíral přes revolutku v případě, že jsi ji použil? Ono totiž už u nás Equa začala vybírat poplatky za výběr revolutkou a prý poplatek za výběr je tak 50 na 50, že tě bankomat informuje. Vybíral jsi na letišti v DXB? Bylo to zdarma? Letím tam za 14 dní a plánuju také využít kartu, tak jestli mám dělat harakiry tady v Praze s dirhamama. Děkuji za informaci


Na letišti (T2) jsem vybíral z bankomatu HSBC a žádnej poplatek tam nebyl. Jinak hotovosti stačí opravdu minimum, karty berou snad úplně všude, neměl jsem problém s taxi, ani na stánku s občerstvením na pláži.  Snad jedině na trzích v Deiře by se hotovost mohla hodit, ale i tam jsem viděl terminály. A než shánět v Praze AED by asi bylo výhodnější koupit USD a vyměnit až v Dubai podle potřeby.


Co se trhů týče, musím upozornit, že trhovci jsou tam ale fakt HODNĚ otravní, ve chvíli, kdy jsem si tam od jednoho z nich něco koupil (objektivně za dobrou cenu a po dlouhým smlouvání) se asi rozkřiklo po okolí že utrácím a já těma uličkama nemohl ani v klidu projít. Na každým kroku mně někdo tahal do krámku, dával kolem hlavy šátek, nebo nějaký kraviny do ruky...  Takže ostatní věci, který jsem tam měl v úmyslu ještě nakoupit jsem holt vzal v Carrefouru a pár drobností ještě na předraženejch pseudotrzích v Madinat Jumeirah, neb jsem na něco takovýho neměl nervy. Standardní taktika nekoukat na vystavený zboží absolutně nefungovala. Jako tušil jsem, že to bude jiná liga než na co jsem zvyklej, ale že až takhle...

0 Citovat

inak otazocka - neviem sa rozhodnut, kedy je lepsie ist z Dubaja do Abu Dhabi - v sobotu, co je este vikend, alebo v nedelu, co uz je pracovny den? Jedna sa mi o premavku/preplnenost Corniche beach a parking :D Podla toho musim aj zariadit desert safari v Dubaji

0 Citovat

My jsme byli na Corniche Beach v patek letos v breznu a bylo tam jen par lidi vcetne parku a promenady, asi jen zahranicni turisti. Na pobrezni silnici jen minimalni provoz a ani jinde v ulicich moc aut nebylo. Mesita ma omezeny vstup pro turisty, ale vecer uz v pohode. V sobotu jsme jeli busem do Dubaje a moc aut cestou nebylo.

0 Citovat

Tak teda dáme to v sobotu :) ako ja som tam autom už bol, vo februári 2017, len bolo také nijaké počasie, tak tam pláž bola prázdna. 

0 Citovat

V tomhle vlákně se řešil groupon.ae a půjčení auta v Dubaji. Chápu z téhle nabídky správně, že mi vážně půjčí auto za Kč 125,-? Limit 100km vidím, ale na jinou kličku jsem nepřišel. Využil jste někdo takovou  podobnou nabídku?  Zdá se mi to podezřele levný  :-)

https://www.groupon.ae/deals/ins...ntal-llc-9

0 Citovat

A četl jsi ty recenze??

0 Citovat

Četl, klasický mix pochvalných a negativních komentů. Ty negativní se týkají víceméně zadržení jistiny, ale to je řekl bych u všech půjčoven. Některé mi jí vrátily za tři dny, jiné za měsíc.

0 Citovat

Je to prostě akce lokální půjčovny na den  s limitem denního nájezdu, CDW  se spoluúčastí atd. Na druhou stranu 20,- AED tam dáš za větší chujoviny, tak do toho...

0