Ahoj lidi, teď zrovna nemosím makať, tak chcu založit nové vlákno. Chcel by sem věděť, jaké jsou vaše dosavadní top 3 cestovatelské zážitky. Pro inspiraci mou a snad i ostatních. Hlavně aby tam nebyl ten ožrala Kalousek! za mě (in alphabetical order)- alespoň ty veřejně publikovatelné:1. Iguazú Falls Brazil/Argentina2. North Antrim Coast - Northern Ireland (žádné prebendy od NI Tourist Boardu nedostávám)3. thajské jídlo s lahodnými ležáky Singha/Chang poprvé naživo v roce 2009 .

3 TOP cestovatelské zážitky

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

rsaf napsal(a):

Ono je ovšem potřeba ubrat plyn ;-) Je to klasika - máš strach že tě to vysadí, tak se křečovitě držíš řídítek a ještě si přidáváš. Ale taky mi poprvé půjčený skútr nešel nastartovat (klíčkem se to fakt nestartuje) a pod sedadlo jsem se dostal až po telefonátu zkušenějšímu kolegovi ;-)

Dnes uz se klickem startuji i ty nejlevnejsi motorky v nabidce v JV Asii (poloautomaty Honda Wave 100). Nektere maji i startovaci paku.
0 Citovat

niemandos napsal(a):

Taky mě to Palau zaujalo. Ale cena za letenku je relativně dost velká. Jedině nějakou pěknou chybku aspon někam poblíž. Jinak raději Raja Ampat. Na to se už nějaký rok chystám.

Na Palau by ti chybely plaze, i kdyz par malych a vesmes placenych tam je. Je tam asi i o dost draze, i kdyz se neplati na rozdil od Raja Ampat vysoke vstupne.
0 Citovat

K tomu Palau rozhodně laciná letenka "někam poblíž" nepomůže, protože letenky "odněkud blíž", tj. především z Manily nebo Tchaj-wanu, bývají často dražší (a to i výrazně) než rovnou z Evropy. Jinak ze subjektivního pohledu tam zas tak draze nebylo. Nabídek poměrně laciných a slušných Airbnb je tam dost, stejně jako lokálních půjčoven aut (často nabízejí i sami majitelé Airbnb), jídlo se dá sehnat taky za pár šupů, takže největší položkou jsou šnorchlovací a potápěcí výlety. A tam už je to čistě o relativním vnímání - ano, stojí to dost peněz, ale osobně nelituju ani centu a za tu srandu jsem ceny rád akceptoval.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Na Palau by ti chybely plaze, i kdyz par malych a vesmes placenych tam je. Je tam asi i o dost draze, i kdyz se neplati na rozdil od Raja Ampat vysoke vstupne.


Tak ja nejsem žádný plážový povaleč. Mne stací 2-3 dny u moře, zaplavat a zasnorchlovat a zase hurá na nějaký trek. Podstatně dráž je tam urcite oproti JVAsii a konkrétně treba těm Molukam.Hlavne je draha letenka. Ja bych tam letěl hlavně za tou snorchlovackou,ale na druhou stranu jen snorchlovat by mě bavilo par dnů a vypálit za to řekneme 25 až 30 tis jen za letenku je můj rozpočet na 3 týdny treba v Indonesii včetně letenky. Takže asi prubnu prvně ty Moluky, pak Raja Ampat a Palau si nechám až synek trosku povyroste at se taky podívá :). Snad to tam soudruzi do te doby úplně nezničí.

0 Citovat

Ale zase je to úplně jiný svět než JV Asie, kterou já nějak extra neprožívám.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Ale zase je to úplně jiný svět než JV Asie, kterou já nějak extra neprožívám.

Tak každý ma rad něco jiného. Jiny svět to urcite je. Ja jen když se rozhodují,jestli dam za dovolenou 35 nebo 70, tak jaksi vždy zvolíme těch 35. Nevim cim to je :). Asi se tam dá letět na par dnů, aby to nestalo balik, ale to není můj způsob cestovani

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Dnes uz se klickem startuji i ty nejlevnejsi motorky v nabidce v JV Asii (poloautomaty Honda Wave 100). Nektere maji i startovaci paku.


Podle mě se tedy většina motorek klíčkem jen "zapne" a motor se startuje tlačítkem na řídítkách. Ani zkušeného automobilistu to hned nenapadne ;-)

0 Citovat

rsaf napsal(a):


Podle mě se tedy většina motorek klíčkem jen "zapne" a motor se startuje tlačítkem na řídítkách. Ani zkušeného automobilistu to hned nenapadne ;-)

Presne tak. Ja myslel, ze jsi zkousel tu paku.

0 Citovat

1) Rejžový terasy v Batadu - Filipíny.

2) Čajový plantáže kolem Lipton's Seat - Srí Lanka.

3) Koupání v Mrtvym moři - Izrael.

0