Jaké je nejvhodnější oblečení pro treky v džungli (Malajsie - Penang, Borneo - malajská část) v dubnu / květnu?Děkuji .

Malajsie treky v džungli

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

11 reakcí

Jaké je nejvhodnější oblečení pro treky v džungli (Malajsie - Penang, Borneo - malajská část) v dubnu / květnu?


Děkuji
0

Něco takového?


25187114048-325eb63fd9-b.jpg

0 Citovat

Ja myslim ze stejne, jako do každé jiné džungle. Nevim teda, kde budeš trekovat v Penangnu? Mě ten placek  kterému říkají national park by nestal za obutí bot, obzvlaste za situace, ze poletis na Borneo, kde si muzes v parádníh parcích dat mnohadenni treky skutečnou džungli. Pokud bys chtěl chodit i na Borneu podobne procházky jako na Penangu, muzes to jit i v zabkach a plavkách :)

0 Citovat

Zase jsi mě předběhl ;-)

0 Citovat

Děkuji za příspěvky.

0 Citovat

Přesně tak trek v tom National Parku na Penangu jsem šel normálně v kraťasech a sandálech, jsou tam upravené cesty. Hlavně si vezmi dost vody, abys tam pak nemusel pít z potoka jako já, což se pak nepříjemně projevilo další den :-D

0 Citovat

a borneo tiez zalezi aku oblast si vyberes.

to jak keby sa opytas ako sa mas obliect do tatier

sice tu je to jasne, bile ponozky, tielko a sandale  :)

https://youtu.be/Z3KriaS2kx4
0 Citovat

matej15 napsal(a):

Přesně tak trek v tom National Parku na Penangu jsem šel normálně v kraťasech a sandálech, jsou tam upravené cesty. Hlavně si vezmi dost vody, abys tam pak nemusel pít z potoka jako já, což se pak nepříjemně projevilo další den :-D

Děkuji
0 Citovat

Opravdu stačí to, co do jiné džungle. Jen si na místě kup proti pijavicím "anti-leech socks", pokud to bude doporučováno (ne všude jsou ve větším množství, třeba v NP Bako, spodní části Kinabalu a Mulu jsem je snad ani neviděl, ale na delších trekách by asi byly a záleží na předchozích deštích). Zrovna ty "ponožky" neměli, tak jsem celodenní výlet v Danum Valley (nejdelší tam reálně k dispozici) musel jít bez nich a pijavic mi po nohách lezly desítky. To by bylo stejně a musí se z nohavic průběžně odstraňovat, ale bez těchto "ponožek" zalézají i do bot a běžné ponožky jim nezabrání.

Nosím dlouhé lehké kalhoty s bavlnou (lepší světlé barvy), funkční tričko a pro případ deště lehkou voděodolnou bundu (pončo se může na úzkých stezkách zachytávat o keře). Na vrchol Kinabalu je třeba i něco teplejšího, ale tam to stojí min. 7500 Kč a je třeba rezervovat (nebyl jsem tam).

Niemandos, jaké mnohadenní treky myslíš? Co vím, tak není snadné se na nějaký dostat a chodí se většinou jen na max. 1-denní výlety. Kromě 2-denního treku na vrchol Kinabalu vím jen o 3-denním treku na Pinnacles v NP Mulu, kde je 2. den poměrně náročný s lezením po vápencových skalách občas s pomocí žebříků (za deště se vrací zpět nebo ani ten 2. den nevyráží bez náhrady poměrně vysoké ceny a když se chytne déšť nahoře, je sestup dost rizikový). Náročný 4-denní výstup na Gunung Mulu se chodí jen málokdy a je třeba mít skupinu min. 3 lidí a zajistit si předem průvodce. Jinak už lze v tomto parku jít jen 2-denní trek s přenocováním v Camp 1 taky pro min. 3 lidi s rezervací. Kromě Danum Valley je nejlepší prales v Maliau Basin, ale tam se těžko dostává a získává povolení. Bez průvodce se v NP většinou chodit na delší treky nemůže a nebylo by to reálné ani v džungli mimo NP.
0 Citovat

@Libor_S  Myslel jsem ten třídenni trek na Pinnacles v NP Mulu a nebo 4-denní výstup na Gunung Mulu. Měl jsem jeden z nich v plánu předminulý rok, kdy jsem už byl jednou nohou na Borneu, ale když se pak ke mne přidal kamos, co není na takové povyražení zvědavý, tak jsme pak letěli na tu Sumatru. Kazdopadne to tam na mě v nejbližších letech čeká. Chtěl jsem dat i to Mt. Kinabalu, ale tehdy zrušili ten jednodenní vyslap a myslim, ze to pořad platí. Ty prachy za ten dvoudenní výstup podle mě nestojí :)

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Opravdu stačí to, co do jiné džungle. Jen si na místě kup proti pijavicím "anti-leech socks", pokud to bude doporučováno (ne všude jsou ve větším množství, třeba v NP Bako, spodní části Kinabalu a Mulu jsem je snad ani neviděl, ale na delších trekách by asi byly a záleží na předchozích deštích). Zrovna ty "ponožky" neměli, tak jsem celodenní výlet v Danum Valley (nejdelší tam reálně k dispozici) musel jít bez nich a pijavic mi po nohách lezly desítky. To by bylo stejně a musí se z nohavic průběžně odstraňovat, ale bez těchto "ponožek" zalézají i do bot a běžné ponožky jim nezabrání.

Nosím dlouhé lehké kalhoty s bavlnou (lepší světlé barvy), funkční tričko a pro případ deště lehkou voděodolnou bundu (pončo se může na úzkých stezkách zachytávat o keře). Na vrchol Kinabalu je třeba i něco teplejšího, ale tam to stojí min. 7500 Kč a je třeba rezervovat (nebyl jsem tam).

Niemandos, jaké mnohadenní treky myslíš? Co vím, tak není snadné se na nějaký dostat a chodí se většinou jen na max. 1-denní výlety. Kromě 2-denního treku na vrchol Kinabalu vím jen o 3-denním treku na Pinnacles v NP Mulu, kde je 2. den poměrně náročný s lezením po vápencových skalách občas s pomocí žebříků (za deště se vrací zpět nebo ani ten 2. den nevyráží bez náhrady poměrně vysoké ceny a když se chytne déšť nahoře, je sestup dost rizikový). Náročný 4-denní výstup na Gunung Mulu se chodí jen málokdy a je třeba mít skupinu min. 3 lidí a zajistit si předem průvodce. Jinak už lze v tomto parku jít jen 2-denní trek s přenocováním v Camp 1 taky pro min. 3 lidi s rezervací. Kromě Danum Valley je nejlepší prales v Maliau Basin, ale tam se těžko dostává a získává povolení. Bez průvodce se v NP většinou chodit na delší treky nemůže a nebylo by to reálné ani v džungli mimo NP.

Děkuji. Na vrchol Kinabalu nelezu, zrušili jednodenní výlet a ta cena je šílená. Někde na internetu jsem našel, že proti pijavícím by byly dobré fotbalové podkolenky. Spiš si koupín na místě ty "anti-leech socks".
0 Citovat

@Niemandos: O Pinnacles jsem uvažoval, ale po shlédnutí fotek z cesty raději nešel (taky tam loni někdo uklouzl a zabil se). Stejně by v jediném termínu, kdy se trek během mého pobytu (5 celých dní + přílet a odlet) loni na přelomu července a srpna (nejsušší část roku) pořádal, 2. den pršelo už dopoledne a nahoru tedy nešlo. Gunung Mulu je v horní části náročné šplhání (říkal mi průvodce cestou po Garden of Eden Valley), naprší tam asi 10 m vody ročně a když jsem něco zjišťoval mailem, napsali mi z parku, že není možné chybějící osobu doplatit, i když tady chybně píšou, že ano (i tak je to dost drahé): https://www.summitpost.org/gunun...lu/1021374

Krátké výlety v NP Mulu jsou super a i když vegetace a výhledy z Gunung Mulu (pokud vyjde počasí) by byly krásné, asi by mě víc lákaly vícedenní treky na Sumatře z Ketambe nebo Kedahu, jak jsem o tom uvažoval předloni.

0
11 reakcí