Ahojte,chci letět do Thajska s přítelem,ještě nikdy jsme takto bez cestovky nebyli. Letíme do Bangkoku a pak bych se chtěla s Vámi všemi poradit co navštívit v Thajsku,co opravdu stojí za to,abych mohla naplánovat itinerář.A jak kdo jste po Thajsku cestoval na ruzná místa,čím nejlépe atd. děkuji Lucie .

Thajsko - na vlastní pěst

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

Cestoval někdo z Chiang Rai do Chiang Mai? Co jsem našel vlaky tak do Chiang Rai žádný vlak nejezdí a to je problém. Chceme z Bankgoku letět do Chiang Rai, ale nevím ja se dostat na nejbližší vlak který je asi v Lampangu. Cestoval někdo podobně jako mám v plánu?Nechce se mi letět zpět do Bangkoku a pak zase do Chiang Mai. Děkuji

0 Citovat

Tak snad busem, jezdí každou chvíli a jede to cca 3 hodiny.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Tak zrovna v Ayutthaya je auto s řidičem celkem zbytečný myslím, je to tam všechno relativně na malé ploše. Úplně v pohodě se dá objet na skůtru nebo pro sportovce na kole (skůtr tak za 300 THB, kolo 50 THB na den), případně, pokud si netroufáš sám do provozu, tak tuk-tuk. 800 THB je celkem ranec (na Thajsko), navíc tam 5 hodin podle mě není co dělat, ale dle vkusu...

Jinak ale pokud nejsi opravdu znalec historie a nevyžíváš se v jednotlivých historických etapách království, tak Sukhothai je výrazně lepší zážitek po všech stránkách.

Úplne súhlasím. V hosteli kde som býval som si požičal bicykel a všetko obehal na bicykli. Auto nie je pre batôžkárov ale pre lenivcov :D No offense :)

0 Citovat

S manželkou to není vždycky tak jednoduché... :-) a když tam nebydlíš a šetříš čas a síly...

0 Citovat

Ahoj,

zkouším ještě na poslední chvíli. Nabízím ubytování, které bohužel nejde stornovat - na ceně jsem ochotná se domluvit....

5.-9.11. hotel Kokotel Krabi - Ao Nang

13 - 18.11. hotel Sugar Marina Resort, Kata Beach - Phuket

V případě dotazů nebo zájmu mě prosím kontaktujte do zprávy. Díky

0 Citovat

Lucie M, nevím, zda se vám někdo ozve, ale rozhodně budete mít větší šanci, pokud nebudete stejný příspěvek dávat 117x do různých vláken ve fóru ;) Prosím, stačí jednou.

0 Citovat

Ma niekto skusenosti s kurzom varenia v Thajsku? Treba nieco take rezervovat vopred alebo sa da najst a dohodnut na mieste? 

0 Citovat

Ak ma niekto podobnu otazku ako ja - boli sme na Koh Lanta, je tam niekolko skol kde sa da objednat kurz varenia. Kurzy su niekolko dni v tyzdni a kazdy den sa vari nieco ine. Staci rezervovat na mieste, ale ak mate specificke jedla, ktore sa chcete naucit varit a cestujete v hlavnej sezone odporucam zajednat aspon niekolko dni dopredu. 

Ja som bola v Sukho Cuisine Koh Lanta, cely kurz trval asi 5 hodin. Prvu hodinu nam veduci rozpraval o typickom jedle v Thajsku, historii jedla, vplyve kultury atp.

Nasledne sme boli na trhovisku a ochutnavali typicke jedla, dezerty, ovocie, ... Ochutnali sme niekolko druhov manga, pri kazdom nam povedal na co sa pouziva (predjedlo, dezert, hlavne jedlo) a preco. Rozoberali sme rozne druhy korenia, morske plody, ako spoznat cerstve produkty. 

Zvysok dna sme stravili varenim 4 chodov (predjedlo, polievka, hlavne jedlo, dezert). Pri vsetkych nam veduci hovori mimo ineho aj cim nahradit ingrediencie ktore nekupime doma. Jedlo je vyborne, vecsina ucastnikov sa zhoduje ze najlepsie ake v Thajsku mali. 

Za mna vrelo odporucam.  

3 Citovat

slaninaz napsal(a):

Cestoval někdo z Chiang Rai do Chiang Mai? Co jsem našel vlaky tak do Chiang Rai žádný vlak nejezdí a to je problém. Chceme z Bankgoku letět do Chiang Rai, ale nevím ja se dostat na nejbližší vlak který je asi v Lampangu. Cestoval někdo podobně jako mám v plánu?Nechce se mi letět zpět do Bangkoku a pak zase do Chiang Mai. Děkuji

 

Bus z Rai do Mai funguje dobře. Jen doporučuji den, dva předem(na nádraží u okénka) koupit jízdneku a místenku.

0 Citovat

To byl dotaz z roku 2017.

1