Ahoj, v červenci se chystáme s přítelkyní na Gran Canarii a chtěl bych se zde poptat na vaše zkušenosti a především tipy co neminout nebo naopak, co klidně vynechat.. Asi bychom nechtěli být celý týden na jednom místě a navštívit více míst na ostrově. Koukal jsem se, že přesuny po celém ostrově autobusem by neměly být problém. Pokud máte zkušenosti s autobusovou dopravou, určitě uvítám ! :) Dále bych se chtěl zeptat, jak byste zvolili ubytování na ostrově. Např. jestli začít v Las Palmas, poté pokračovat směrem na jih na Playa del Ingles a podobně.. Opět budu rád za vaše zkušenosti jak to nejlépe sestavit abychom toho za celý týden viděli co nejvíce, ale zároveň se také okoupali, odpočinuli.. Budu moc rád za všechny tipy, pomoc a poznatky ! Pokud má někdo vlastní itinerář tak bych se klidně inspiroval :)  .

Gran Canaria na týden v červenci

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

17 reakcí

Ahoj, v červenci se chystáme s přítelkyní na Gran Canarii a chtěl bych se zde poptat na vaše zkušenosti a především tipy co neminout nebo naopak, co klidně vynechat..

Asi bychom nechtěli být celý týden na jednom místě a navštívit více míst na ostrově. Koukal jsem se, že přesuny po celém ostrově autobusem by neměly být problém. Pokud máte zkušenosti s autobusovou dopravou, určitě uvítám ! :)

Dále bych se chtěl zeptat, jak byste zvolili ubytování na ostrově. Např. jestli začít v Las Palmas, poté pokračovat směrem na jih na Playa del Ingles a podobně.. Opět budu rád za vaše zkušenosti jak to nejlépe sestavit abychom toho za celý týden viděli co nejvíce, ale zároveň se také okoupali, odpočinuli..

Budu moc rád za všechny tipy, pomoc a poznatky ! Pokud má někdo vlastní itinerář tak bych se klidně inspiroval :)

0

Ahoj na Gran Canaria jsme byli jen jednou z 12 navstev Kanaru to asi mluvi za vse ale trefili jste to s temi autobusy je to snad jedinny ostov kde nemusi byt nutne k poznavani auto autobusy jsou levne a je i husta sit Prakticky hlavni oblast primorskeho turismu zacina od kdysi  slavnych lazni Bahia Feliz zalezi zda chcete byt v oblasti masove turistiky nebo spis v klidu a pritom blizko My jsme si vybrali ten klid a ubytovali se v apartmanech hned u plaze v San Augustinu Pesky kolem more je to pak 5 km  pres Ingles na duny Maspalomas autobusem jsme pak behem tydne zvladli prakticky vsechny strediska az do Puerto de Mogan Popularni je Playa de Amadores  s navezenym piskem z rozdrcenyma muslema s Karibiku ovsem silena megaturistika prijemnejsi nam prisla Playa de Cura ale i tato oblast je zrejme dnes uz obestavena hotely Dalsi megaturistika je v oblasti Purto Rica Samozrejme i  Gran Canaria ma horske oblasti Pico de las Nieves nebo pak prirodni park  Tamadaba Protoze jsme byli v breznu a bez auta tuto oblast jsme vynechali ale v lete tam jiste stoji za to udelat vylet Nemyslim ze je treba se behem pobytu stehovat s mista na misto pokud si nepujcite auto Dostacuje a je pohodlnejsi podnikat  vylety hvezdicovite  Igles je hrozne prelidnene kdo ma rad ruch tak proc ne 

 

0 Citovat

Díky mikiri za super poznatky ! Takže za tebe bys zvolil ubytko v jednom bodě (asi nejspíš někde na jihu, kde je trošku klid) a odtud jezdit autobusy na různá místa ? Taky ještě řešíme stravu, nejvíc se nám asi pozdávala polopenze.. 

0 Citovat

Jak jsem napsal zalezi co preferujete nam treba vyhovoval ten San Augustin z letiste jsme se tam dostali snadno ubytovani jsme meli vybrane pres booking.com bez jidla krome mest volime vzdy aprtman nebo studio Vseobecne na Kanarech je naprosto zbytecne  mlt polopenzi  snidane si delame dle potreby z nakoupeneho v supermarketu a na vecere chodime V Augustinu moc velky vyber kam zajit nebyl i kdyz restaurace tam nejake jsou ale dalo se popjit do Ingles Pochopitelne na Gran Canaria je obrovsky vyber hotelu  ale preferujeme spis vybaveny apartman nebo studio s kuchnkou a balkonem s vyhledem na more u plaze Kazdy s Kanarskych ostrovu je jiny Podle meho hodnoceni je na koupani nejlepsi Fuerteventura jih na aktivitu mezi koupanim a vylety  Lanzarote na treky Tenerife nebo La Palma (pred erupci sopky ) Gran Canaria nocni zivot nejlepsi autobusove propojeni stredisek no a male ostrovy La Gomera a Ell Hiero pro kombinaci s Tenerife na 3 dny zbytek je na ten tyden vzdy k Lanzarote patri jeste Graciosa na jednodenni vylet Leto je vlastne vseobecne okurkova sezona nekdo ty prazdniny potrebuje ale na  Kanarech  jsme vzdy byli od listopadu do dubna  K te otazce ano jedno misto a autobusem na ruzna mista V Ingles je velky autobusak a jede to vsude ale i z tech klidnejsich mist je dobre spojeni A to stravovani tak jak jsem napsal pochopitelne pri vyberu hotelu asi polopenzi i kdyz by mohla stacit snidane Apartman nebo studio bez jidla a kazdy den jde clovek jinam 

0 Citovat

Na Kanárech obecně je úplně zbytečné kupovat si stravu na ubytování. Ke Gran Canarii bych jen podotkla, že je to velký ostrov, ony ty vzdálenosti se zdají malé, ale po těch silničkách to chvíli trvá.

Osobně bych naplánovala kombinaci ubytování někde na severozápadě kolem Agaete a pak přesun na jih někam do Maspalomas.

Ale stejně je dobré být flexibilní, ony ty letní prázdniny jsou na Kanáry blbá doba, umí tam být 40 °C a písečné bouře, to je lepší zdrhnout do hor

0 Citovat

Na Kanarech 40? To snad trosku prehanis ? Ale nikdy jsme na Kanarech  v lete nebyli Mozna se mylim ale mam za to ze ani v lete tam teploty nepresahuji 30 Navic studenejsi Atlantik Hlavni sezona je  podle meho na Kanarech v zime ale s horami v lete souhlas

0 Citovat

Na Gran Canarii som bol niekolko krat. Absolvovali sme ju aj autom aj bez auta ale urcite by som volil auto. I ked autobusy chodia dobre, auto je vyhoda, ze ides kedy chces, kam chces a pozicanie tam je bezproblemove... Ubytovanie vzdy volime okolo Amadores, berieme stale apartman s kuchynkou bez stravy... dobre najest sa tam da vsade, a ked chceme usetrit vieme si aj nieco rychle pripravit... cestovanie po ostrove potom riesime tak, ze skoro rano vzdy ideme niekam po ostrove na vylet a okolo 3-4 poobede sa vratime na jednu s plazi blizko ubytovania kde sa do vecera kupeme... Na kanaroch som bol uz v kazdom rocnom obdobi, ale 40 som tam este nezazil.. prekvapivo najteplejsie more som tam zazil v decembri, ale kupat sa tam v pohode da celorocne....

0 Citovat

Mikire, nepřeháním. Jsou teploty z loňského léta. Nakolik je to výjimečný extrém, neumím posoudit, taky mě to překvapilo. Poslední dobou počasí vůbec překvapuje celkově, že

0 Citovat

Ano, souhlasím, my měli na Lanzarote 38-45°C přes den a ráno 30°C., asi 4 dny, pak se ochladilo. Ale v létě, to je když mikir nikam nejezdí :-)

0 Citovat

Ano loni jsme byli v cervenci na Rhodosu a bylo 45-50 a i  mistni rikali ze to uz je moc Prekvapenim je i letosni brezen krome Dubaje a Omanu a snad Jordan a  Kapverdy zatim ani Kanary zadne teplo jako jindy Zima slaba na snih a jaro opozdene 

0 Citovat

Jeste me napada ty vedra kolem 40 zpusobuje Calima teply vitr ze Sahary nejcasteji na Lanzarote nebo Fuerteventure asi teda vyjimecne i jinde Zazili jsme ho v breznu na Tenerife ne 40 ale 30 bylo trvalo to jeden vecer takze urcite ani v lete to nebude cely tyden 

0 Citovat

Za mne postrádám smysl řešit cestování po ostrově autobusem, když toho chcete poznat co nejvíc. Autobus je pak omezující nejen tím, kam jezdí a nejezdí, ale i rychlostí a časově. A hlavně, auto v červenci se teď dá půjčit od perfektních 20Eur/den, je flexibilnější, rychlejší, člověk si zastaví kde chce a dojede i tam, kam autobus nezajíždí (obzvláště ve vnitrozemí), bez časových omezení a ztrát. 

Řešit jídlo na Kanárech nad rámec snídaně je zbytečné, pokud to není nějaká extrasuper cenová nabídka (jako se dalo najít třeba poslední 2 roky, kdy příplatek za AI byl klidně jen 6-8 EUR na den), protože výběr jídla všech cenových kategorií venku je nepřeberná a jídlo v obchodech je za podobné ceny jako u nás. A opět, v létě to může být zase omezující faktor pro nutnost návratu na večeři někam v daném čase.

Měnit ubytování v rámci týdenního pobytu asi nemá smysl, kolem 3/4 ostrova se dostaneš velmi rychle a efektivně po dálnici, naopak vnitrozemské cesty v horách jsou velmi pomalé, se zastávkami na focení ještě 2x tak :-).  A i přímo v Playa del Inglés lze najít pohodové ubytování v klidné části, kousek od moře i živého centra s restauracemi a obchody.

A co navštívit, to najdeš i na těchto stránkách, jeden týden na podrobné poznání ostrova po všech stránkách rozhodně nestačí. Nějaké tipy najdeš i v mých 3 posledních cestopisech, které jsou právě z GC (listopad, Vánoce).

0 Citovat

Na vsech Kanarech jsme meli vzdy auto jedine na Gran Canarii ne ,ale je pravda ze jsme chteli hlavne poznat oblast od Bahia Feliz po Puerto Mogan a vsechny ty strediska co jsem vyse popsal  a tam skutecne auto nepotrebuji  Samozrejme s tim, ze auto je vyhodnejsi na projeti mist  kam bus nejezdi a je to pohodlnejsi a rychlejsi  zejmena pak do tech hor Nakonec se da pujcit autu na dva tri dny  Nejsem si jisty jestli v Ingles je nekde klidnejsi misto Nekolikrat jsme sli pesky ze San Augustinu po tom drevenem korzu a pres to zive centrum na duny Masapalomas a az k majaku  Jeli jsme pak i s autobusaku v Ingles  a nic klidneho kde bychom chteli bydlet jsem si nevsimnul Asi na obou koncich Ingles neco bude, ale urcite bych to nedoporucil, stejne jako bych nedoporucil tu oblast Amadores ,ale to zalezi na kazdem co komu vyhovuje  Jinak samozrejme souhlasim s apratmanem nebo studiem a bez jidla  a behem tydne se nestehovat   Obrazek o celem ostrove si jde za tyden udelat, jinak pochopitelne podrobne to chce navstev vic 

0 Citovat

Děkuji za další poznatky, jenom bych podotknul pár celkem důležitých věcí, které jsem na začátek zapomněl zmínit (moje chyba). Ohledně půjčení auta jsem našel, že pro mladší řidiče pod 23 let se platí navíc poplatek, který by měl být až okolo 20 € za den. Což už pro mě jako 22 letého přijde celkem dost, proto jsem psal o těch autobusech.. Ohledně stravy je problém u přítelkyně s tím, že má intoleranci na lepek a laktózu a není vůbec jednoduché najít něco, kde se najíst tak aby neskončila s hranolkama :D proto jsem měl na mysli tu polopenzi, kde by to bylo formou bufetu a tam by se vždy něco našlo, nebo by ještě třeba hotel mohl vyjít vstříc požadavku.

Takže tyto dvě věci nás celkem limitují, samozřejmě chápu, že auto je pohodlnější, člověk si zajede kam chce, kdy chce a neřeší jestli zrovna pojede autobus.. Ale z toho hlediska mi to vychází lépe tím busem.. A jídlo je taky super si zajít na vícero míst, zkusit, ochutnat atd., ale takhle je to o dost těžší :/

Jinak o průvodci po Gran Canaria na CL vím a četl jsem, jen jsem se chtěl zeptat na vlastní zkušenosti a tipy :) pokud ještě někdo něco má tak budu rád !

0 Citovat

Tak to je skutečně omezující. Ale třeba v CICAR to jde s příplatkem 12,50 EUR na den (tzn. celkem 300 EUR za týden). Není to málo (na běžné ceny na Kanárech, i když vůči loňským na poslední chvíli stále levné), ale i tak bych zvážil, zda to nestojí za to, i kdyby jen na 2-4 dny. A o to třeba vzít levnější ubytko, které je stejně jen pro přespání ...

S tím jídlem neporadím, ale zase pozor, u levnějších ubytování s jídlem to co do výběru stejně není žádná hitparáda, aby ti pak přítelkyně nejedla celou dobu to samé, jestli není lepší vlastní strava. BTW, třeba v Playa del Inglés je LIDL, který jako všude jinde prodává z velké části prakticky to samé, co u nás. 

To Mikir: To,že sis ničeho nevšimnul neznamená, že tam taková ubytování nejsou. Ano, Playa/Maspalomas jsou o spoustě anonymních megahotelů, ale stejně tak se tam dají při troše snahy najít suprová klidná ubytování. Na podzim jsme byli přímo u hlavní promenády v její centrální části, v budově s 15 apartmány a bazénem 3 metry od dveří, mimo nás obsazeno pouze německými důchodci. Vedle jich je pár podobných. O Vánocích zase naprosto pohodový rezort asi 40 bungalovů, s vyhřívaným bazénem, který jsme měli skoro jen pro sebe, 100 metrů od dun.

1 Citovat

@tesna: mohl bych poprosit názvy těch ubytek ? 

0 Citovat

Jj, taky jsme byli v takovem ubytku cca 10 apt a bazen hned pred dverma, 30m od vstupu na plaz, nazev to ani nemelo, kupovala jsem pres alpharooms, ale ti uz teda skoncili:(.

0 Citovat

Apartamentos Horizonte a Bungalows Tajaraste. V nejužším výběru byly i Las Rosas nebo Las Tejas. 

Za pár týdnů jedeme už podruhé do Cordial Sandy Golf, kde je cena v létě naprosto luxusní, ale vyžaduje to auto, je to trošku bokem. 

0
17 reakcí