Čau, letíme 26.5. až 8.6. na Filipíny. Chtěli by jsme se zeptat na tipy nebo rady na zajímavá místa, letenky, ubytování a podobně. Zatím máme vytipovaný Bohol (Alona b.) a okolí ( Lobos, Apu, ). Zajímá nás třeba počasí, místní ceny, bezpečnost atd. Taky řešíme očkování, jestli je potřeba nebo při opatrnosti ne. Jsou to docela pálky a pak se ztrácí výhoda cen letenek mega hitu. Měli by jsme zájem o ubytování středního typu spíš v blízkosti moře. .

Filipíny květen - červen 2015

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

4 reakce

Čau, letíme 26.5. až 8.6. na Filipíny. Chtěli by jsme se zeptat na tipy nebo rady na zajímavá místa, letenky, ubytování a podobně. Zatím máme vytipovaný Bohol (Alona b.) a okolí ( Lobos, Apu, ). Zajímá nás třeba počasí, místní ceny, bezpečnost atd. Taky řešíme očkování, jestli je potřeba nebo při opatrnosti ne. Jsou to docela pálky a pak se ztrácí výhoda cen letenek mega hitu. Měli by jsme zájem o ubytování středního typu spíš v blízkosti moře.

0

Čau,
vrátili jsme se před měsícem, ale nic z tvých vytipovaných míst jsme nenavštívili, mrkni kdyžtak moji mapu a kdyby se ti něco hodilo do itineráře, tak rád povím podrobnější info. https://drive.google.com/open?id=1yOcW- ... KUSPrCDpOQ
Jinak k obecným dotazům:
- očkování je kontroverzní téma, lékaři ti v dobré víře (či vidině zisků) doporučí žloutenku A+B a břišní tyfus k tomu, reálně se to s opatrností (balená voda apod.) dá zvládnout bez očkování, není to zas takový extrém, a to jsme jeli lowcostově, takže jsme bydleli různě smiley - já jsem si dal A+B, pač už je máš na celý život (cena za 3 dávky 5-6tis. Kč),
- ceny jsou různé podle toho v jak profláklém turistickém místě jsi:
--Ubytování (bydleli jsme od 160 do 600 PHP/PPPN) to první je ve městě Narra, kde viděli turistu poprvé v životě v 5 lidech na 3lůžkovém pokoji. To druhé je v San Jose, což je taky neturistická díra, ale byla to 3hvězda na dvojlůžku s AIRCON (klimatizace) smiley. Nevím jak si představuješ obytování středního typu v blízkosti moře, ale v nějakém pensionu v turistickém letovisku bych počítal tak 1000-1500 PHP za dvojůžák s klimou. Nevím v kolika lidech letíte, nás bylo 9, takže jsme byli pro ubytovatele vcelku terno a většinou nám přidali nějakou postel a dalo se dost smlouvat.
Toť zatím v rychlosti vše, kdyžtak zodpovím konkrétní otázky smiley

0 Citovat

Ahoj,

podle toho co píšeš asi ještě nemáte konkrétní plán, co? Bohužel jako kolega z vedlejšího vlákna jdeš trošku s křížkem po funuse, CEBU pacific mělo akce na vnitrostátní lety. V poslední době čtu samá pozitiva o Palawanu, tam jsem ale nebyl. Každopádně být tebou tak si o tom něco přečtu a případně zařadím hodně vysoko na tvém listu.

Na Boholu jsem byl a nebýt úžehu a horečky, asi by to byl jeden z nejkrásnějších zážitků (takže bacha na sluníčko!).

Seznam toho, co mi na Boholu doporučila místní kolegyně:

-dauis church
-hinagdanan cave
-lunch at loboc river cruise
-hanging bridge
-ask the driver to bring you to the nearest zipline i think it's bohol jungle or something
-tarsier
-butterfly sanctuary
-chocolote hills
-bohol bee farm dont forget to try their ice cream

Nejlepší je pronajmout si celé auto s řidičem. Myslím, že jsem tenkrát (12/2010) platil asi 1200 PHP za celý den.

Pokud chceš pozorovat delfíny s nějakým šnorchlováním, tak se vyplatí vyrazit některé ráno na pláž. Tohle mám taky od ní smiley

-wake up really early like 6am--7am
-walkk to the beach, bring water sunspray and towel
-people will approach you to rent a boat
-try to haggle to 1000 pesos that's how much i got mine (já se dostal tuším na 1500), místní to mají jednodušší
-dolphin watching at balicasag
-then he'll bring you to balicasag island where you can buy fish to eat and rice or you can bring your own food and eat it there
-people will approach you for snorkelliing
-snorkel is just 150 boat and gears included
-at around 10am or high tide, ask the boatman to bring you to virgin island where you can just sunbathe and take pictures
-back to your resort before 12pm

Bydlel jsem tenrkát v Bohol divers ale to nebylo nic moc, tuším, že 500PHP/noc za takovou "celu" pro jednoho s větrákem a sprchou nad záchodovou mísou smiley

Vyhlášený, ale teď už spíše provařený je ostrov Boracay. Nějaké rady, jak tam pobýt zalevno najdeš tady:

http://www.justonewayticket.com/2013/09 ... -23-a-day/

http://www.justonewayticket.com/2014/09 ... ed-island/

No a pokud byste chtěli pojezdit něco na Luzonu, tak třeba rýžové terasy v Banaue (cesta tam ale trvá tuším celý den), Taal Volcano, nebo Safari v Subic Bay (oboje výlety na celý den). V Manile pak pevnost Intramuros, vynikající byl Ocean park.

Nějaké příspěvky z Filipín mám na svém blogu (viz PODPIS).

Očkování jsem měl (platila firma), ale tak žloutenka se hodí kdekoliv a po třetí dávce platí napořád. Taky jsem měl očkování proti tyfu a meningokovi (asi?). Taky malarika, ale ty nebyly potřeba, byli jsme věčně v Manile smiley

Letenky lze shánět přes CEBU Pacific, jak jsem psal v úvodu, nebo Air Asia. Při odletech se taky platila odletová taxa, tak je třeba s tím počítat (vnitrostátní tuším bylo 20 PHP, mezinárodní 200 PHP).

Jo a taky jsem teď narazil na jeden další web, ale ještě jsem ho moc nezkoumal... http://www.zivotnafilipinach.cz/

Snad poslední varování na konec - v místních bankomatech byl omezen výběr, většinou na 10 tisíc PHP. Dnes už to asi není problém, ale tenkrát spořitelna účtovala 250Kč za výběr, tak jsou to zase zbytečné vícenáklady.

0 Citovat

Děkuji za reakce..
To očkování je docela drahé, člověk to začne zjišťovat až je koupena letenka a je to docela překvapení.
Cestovat budeme 4. Přiletíme 27.6 do Manily v 18.30 chceme nějaký hotel blízko letiště na přespání /kdyby jste měli nějakou zkušenost budu jen rád/ Další den ráno chceme hned odletět do Damaguete a odtud pak na ostrov Siquijor kde strávíme nějaký den /ostrov Apo - šnorchlování ? /.
Dál chceme pokračovat na Oslob kde by jsme chtěli vidět žraloky a přejet co nejdřív na Panglao /Alona beach ? / tam strávit nějaký den s výlety na Bohol.
Na poslední 2-3dny přesun Cebu a odtud na Boracay/Cataclan/ -zajímá nás jakým nejlepším způsobem se dostat do Cebu jestli po pevnině /na vrch Boholu a odtud nějakou loďkou na Lapu-lapu/ nebo trajektem z Tagbilaran.

0 Citovat

Z Boholu do Cebu určitě trajektem či speedboatem.( z Tagbilirianu do Cebu pier). Provozujeto několik společností po celý den ...

0
4 reakce