Ahoj všichni, nedokážu si poradit s následujícím rébusem, protože v rámci akce Peach Airlines, bych se z Osaky někam rád podíval. Zatím jsem srovnal jenom ceny a vzhled měst, nepočítám moc s tím, že za dva dny bych se dostal nějak daleko mimo hlavní město. U Hong Kongu jsem viděl teoretickou šanci vyrazit na vodopády u Sai Wan, které se mi líbí. Taiwan mi přišel docela levný a líbil se mi výšlap na Elephant Mountain s luxusním výhledem na Taipei. Korea má zatím pro mě docela hezký Bukhansan National Park, Most Banpo a jeho duhovou fontánou. Která z těchto zemí se vám líbila víc? Nejsme cestovatelé na chrámy, spíše na atmosféru a na lidi, máme raději chudší země jako je Gruzie, pokud to něčemu pomůže  .

Co vybrat na 2 dny - Jižní Korea, Taiwan nebo Hong Kong?

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

7 reakcí

Ahoj všichni,
nedokážu si poradit s následujícím rébusem, protože v rámci akce Peach Airlines, bych se z Osaky někam rád podíval. Zatím jsem srovnal jenom ceny a vzhled měst, nepočítám moc s tím, že za dva dny bych se dostal nějak daleko mimo hlavní město. U Hong Kongu jsem viděl teoretickou šanci vyrazit na vodopády u Sai Wan, které se mi líbí. Taiwan mi přišel docela levný a líbil se mi výšlap na Elephant Mountain s luxusním výhledem na Taipei. Korea má zatím pro mě docela hezký Bukhansan National Park, Most Banpo a jeho duhovou fontánou.
Která z těchto zemí se vám líbila víc? Nejsme cestovatelé na chrámy, spíše na atmosféru a na lidi, máme raději chudší země jako je Gruzie, pokud to něčemu pomůže smiley

Díky moc,
Jirka

0

Ahoj, v Koreji a na Taiwanu jsem jeste nebyla, ale se dvema dny mas docela sanci poznat Hong Kong.. do prirody mozna tak vyjet jednou a dalsi den nechat na mesto, zajit na par mist, kam chodi hlavne mistni a mas docela obrazek jaky to tam je.

Z Koreje a Taiwanu uvidis za dva dny hrozne malo.

Jsem zvedava na nazory ostatnich smiley

0 Citovat

urcite Homg Kong, tam staci sa previest s trajektom na jeden z ostrovov a velkomesto je fuc, pomaly len dzungla a male dedinky. Soul je OK, ale Bukhansan je na par hodin a Banpo teda ziadny zazrak smiley

0 Citovat

Děkuji mnohokrát, budu sledovat dál akce na Peach Airlines, máte nějaký z ostrovů v HK, který můžete doporučit?

0 Citovat

Za ty 2 dny bych se na ostrovy vykaslal (teda krome HK Island, heh) a zustal jen ve "meste" a uzil si klasicky veci jako Victoria Peak, Star Ferry, Symphony of lights, jidlo (na to je HK opravdu top) ... pripadne pokud mate 1 cely volny den a laka vas Macao, tak zajet tam, den je akorat - pro me to ale byla dost nuda, hordy cinanu fotici si starou portugalskou architekturu, ktera je pro me podobna jakekoliv jine evropske (snad me tu nejaky architekt neukamenuje)... dalsi moznost je Tian Tan buddha na Lantau, ten je tak na 1/2-2/3 dne ale dle meho se to v pripade tak kratkeho pobytu nevyplati

0 Citovat

A co úplně něco jiného - Jeju Island? smiley Ten je na 2 dny akorát..

0 Citovat

Nemůžu ti ty místa srovnat, ale půl roku jsem strávil na Taiwanu a je to skvělá země. Životní úroveň srovnatelná s námi (v něčem jsou výše, v něčem naopak), bezpečnost je tam absolutní (ale to asi platí o Koreji taky), jídlo skvělé a levné, lidi trochu ostýchaví, ale jinak přátelští.

Je pravda, že na dva dny nevím, jestli to vůbec má smysl. Pokud ano, pak máte šanci stihnout Taipei (vyjet si do 91.patra budovy Taipei101, prohlídnout si Sun Yat Sen memorial hall, Čankajškův memoriál, nějaký ten noční trh...) a rozhodně doporučuju se vydat do Yangmingshan National Park a Beitou Hot Springs - jde to stihnout za den, je to asi 30km severně od Taipei a je tam hezky - vulkány, hory, květiny...

0 Citovat

no da sa na pol dna ist na Lantau Island checknut budhu (dedinky Mui Wo, Tai O... je to tam fajn), prip. si pobehat Lamma Island. ale pravda, na HK aspon 3-4 dni. A Macao sa da ozeliet, to je fakt len pre zaujimavost.

0
7 reakcí