Zdravím, na léto jsem si zakoupil letenky do Portugalska na 12 dní. Chtěl jsem se zeptat někoho, kdo má s touto zemí zkušenost, jestli by mi nepomohl s itinerářem. Přilétáme do Porta a chceme se za těch 12 dní dostat do Fara, už jsem koupil i letenku Faro -> Porto, takže časově to nebude tak dlouhé cestování. Co všechno se dá za těch 12 dní vidět, respektive, kde se určitě zastavit? Jasné je samotné Porto, Lisabon a Faro (respektive jih a pláže)... to zabere téměř celý itinerář, ale 2-3-4 dny tam ještě je prostor. Máte nějaká doporučení, jak to vyřešit?  .

Portugalsko - Porto-Faro

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

15 reakcí

Zdravím, na léto jsem si zakoupil letenky do Portugalska na 12 dní. Chtěl jsem se zeptat někoho, kdo má s touto zemí zkušenost, jestli by mi nepomohl s itinerářem. Přilétáme do Porta a chceme se za těch 12 dní dostat do Fara, už jsem koupil i letenku Faro -> Porto, takže časově to nebude tak dlouhé cestování. Co všechno se dá za těch 12 dní vidět, respektive, kde se určitě zastavit? Jasné je samotné Porto, Lisabon a Faro (respektive jih a pláže)... to zabere téměř celý itinerář, ale 2-3-4 dny tam ještě je prostor. Máte nějaká doporučení, jak to vyřešit? smiley Jinak předpokládám, že budeme cestovat bus/vlak a ve Faru si půjčíme na 3 dny auto, takže bychom měli jih zvládnout tím autem, tam nám jde především o pláže a moře. Díky!

0

Cauko, kedy letis? Ja 1. jula do Lisabonu na 11 dni, odtial by som chcel na Azorske, ale ked budu drahe letenky tak plan B budu prelety do Porta a odtial do Fara, kebyze sme v rovnakom datume, mozme sa na nejakych usekoch dohodnut, aj keby nie, tak tiez by som si nechal poradit kam sa urcite ist pozriet a co radsej vynechat smiley

0 Citovat

Ahoj, bohužel přesně o týden později. Přilétáme 7.7. do Porta a hned druhý den bychom chtěli jet směr jih (Porto si nechat na konec)... Takže to moc nesedí s vaším datem, ale kdyby náhodou, určitě se ozvi a můžeme podniknout třeba drink někde smiley

0 Citovat

Mne by aj vyhovovalo letiet 8. na Faro a pochodit 8- 9-10 okolie autom popripade este aj 11. kebyze ,ale to uz mame vecer let do Budapesti, takze o 18:00 by som musel byt na letisku smiley Rad by som si tiez precital od niekoho kto ma PT pochodene, ako si to rozvrhnut. Planujem zatial nejako takto, 2-4 Lisabon , 5 surfovanie, 6-7 Porto , 8-9-10 Faro a 11 spet do Lisabonu. Radsej by som sice tie Azory, ale viac ako 45€ za spiatocnu nedam smiley Hodne vysoke ocakavanie, ale ved nemyslel som si ,ze budem mat spiatocnu na jul do Lisabonu za 72€ smiley

0 Citovat

To bohužel u nás nehrozí, jelikož už máme letenky Faro -> Porto koupené na 17.7., takže bychom se chtěli do Fara dostat nejdřív někdy 13.7.... smiley Ale koukám, že máš podobné plány: Porto-Lisabon-Faro... takže si můžeme aspoň dát nějaké tipy, já plánuji se na cestě z Porta do Lisabonu stavit v Coimbře, vypadá to jako krásné město... takže by se mi hodil nějaký tip na zastávku, kde se dají obdivovat přírodní krásy, napadla mě Mértola (Parque Natural do Vale do Guadiana), akorát vůbec netuším jestli to za to stojí, tady by se mi hodilo nějaké doporučení smiley

0 Citovat

Ahoj, my jsme byli v Portugalsku loni v září na 10 dní, přesunovali jsme se z Porta do Lisabonu. Itinerář zhruba následující: v Portu 2,5 dne, z toho jednodenní výlet do Guimarães a do Bragy (Bom Jesus do Monte), poté přesun do Aveira. Nalákalo mě, že se o Aveiru psalo jako o "portugaských Benátkách", no, vzhledem k tomu, že tam jsou asi tak tři kanály je to trochu přehnané smiley Loďky sice pěkně pomalované, ale jinak mi tam přišlo vcelku mrtvo. Další den přesun z Aveira přes Coimbru do Leria. Osobně mě Coimbra vcelku zklamala, zato Leiria bylo neplánované, ale o to příjemnější překvapení (chytli jsme sraz veteránů + na kopci stojí pěkný hrad). V Leiria jsme si na dva dny půjčili auto a projeli kláštěry v okolí (Tomar, Batalha, Alcobaca), mrkli do Fátimy a k moři do Nazaré. Pak už jsme pokračovali až do Lisabonu, odtud jsme podnikli jednodenní výlet do Sinty (100% doporučuju, sice spousta turistů, ale zase hodně památek k vidění a moc příjemné parky, kde už tolik lidí není).

0 Citovat

Díky, přesně takovéto tipy se mi moc hodí! smiley

0 Citovat

určitě doporučuju výlet na Cabo de Roca a pak návštěvu Sintry u Lisabonu. Jezdí tam příměstský vlak z Lisabonu a pak autobus objíždí všechny památky dokola, tak se vyplatí koupit si celodenní lístek. Jen se dopředu podívejte, co by vás nejvíc zajímalo a kde chcete jít i dovnitř nebo si na to dejte 2 dny, ať je to napohodu. My jsme stihli jenom Maorský hrad a palác Pena, který měl fakt krásné zahrady. Ty jsou za mě jasná volba. Škoda, že je tam všechno placené zvlášť (a ne málo) - vlak, co vás vyveze do kopce, vstup na terasu, vstup dovnitř atd. Zahrady byly zdarma a o to byly krásnější smiley

V Lisabonu si sjeďte do Pasteis de Belém na jejich vyhlášený koláček, stojí sice 2€, ale s tím v supermarketu se to nedá srovnat.

V Portu doporučuju si na ochutnávku portského dojít dál než přímo na hlavní ulici u řeky. My jsme šli do vinařství Graham a v půlce května jsme tam byli sami, takže si s náma vinař povídal a přidal i nějaké ochutnávky zdarma.

Na jihu jsme byli v Albufeiře, kde sice není nic moc k vidění, ale je tam pěkná pláž (i dkyž v létě to bude asi slušná masovka) a super velké mušle. A taky za to stál hotel s bazénem na střeše s malinkým výhledem na moře smiley Nějaké ceny a tipy najdeš pod textem po mým cestopisem: http://monca.cz/?q=node/39

0 Citovat

Ahoj,

ja nemam zatim osobni zkusenosti, ale v nejblizsi dobe bych taky do Portugalska rada. Libila se mi tahle brozura s tipy kam jet a kolik dni to zabere. Nejvic se mi libil vylet vlakem do vinic u Porta.

0 Citovat

Ahoj, mam dotaz pro lidi, co projeli autem Portugalsko. V unoru letime do Porta a vracime se take zpet z Porta. Vychazi nam to na cistych 8,5 dne. Kam se podivat atd. si vse najdu, zajima me jina vec, ktera souvisi s pujcenim auta. Zvazuju 2 varianty:

a) one way rental z Porta do Fara.

b) udelat okruh po portugalsku tzn. Porto-faro-porto. Tam treba podel pobrezi a zpet cestama ve vnitrozemi

A ted muj dotaz: jevi se jako lepsi varianta A) s tim, ze budeme jezdit tak trochu zig-zag abysme projeli vsechny body zajmu? Sice asi v konecnym dusledku neusetrime tolik najetych kilometru oproti kruhu, ale mohlo by to byt pohodlnejsi z Fara jen preletet zpet do Porta. A nebo se vam zda lepsi varianta B) udelat okruh? Jde mi jen o to, co je pohodlnejsi, finance nejsou az tak zasadni, oboji vychazi docela podobne.

Za kazdou radu budu rad. Diky

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Ahoj, mam dotaz pro lidi, co projeli autem Portugalsko. V unoru letime do Porta a vracime se take zpet z Porta. Vychazi nam to na cistych 8,5 dne. Kam se podivat atd. si vse najdu, zajima me jina vec, ktera souvisi s pujcenim auta. Zvazuju 2 varianty:

a) one way rental z Porta do Fara.

b) udelat okruh po portugalsku tzn. Porto-faro-porto. Tam treba podel pobrezi a zpet cestama ve vnitrozemi

A ted muj dotaz: jevi se jako lepsi varianta A) s tim, ze budeme jezdit tak trochu zig-zag abysme projeli vsechny body zajmu? Sice asi v konecnym dusledku neusetrime tolik najetych kilometru oproti kruhu, ale mohlo by to byt pohodlnejsi z Fara jen preletet zpet do Porta. A nebo se vam zda lepsi varianta B) udelat okruh? Jde mi jen o to, co je pohodlnejsi, finance nejsou az tak zasadni, oboji vychazi docela podobne.

Za kazdou radu budu rad. Diky

Ahoj Ivo,  aktuálně řešíme stejné dilema, tak jsem se chtěla zeptat, jak si to nakonec vyřešil? Jel si one way Porto - Faro s přeletem zpět a nebo okružní jízdu? Předem moc díky za odpověď a tip :-)

0 Citovat

Koupená letenka VIE - OPO / za směšných 28e s příručákem na 5 dní / - prosím o radu, přes booking si obvykle rezervuji 2-3 ubytování a rozhoduji se až před odletem, ostatní rezervace ruším. Nyní je samože potřeba vyplnit PLF, kde je nutné vyplnit místo pobytu. Nemáte někdo zkušenost s vyplněním PLF a uvedením adresy, která se nakonec změní ? Chce se mi to neřešit, jakože ne úplně podstatnou věc, ale hlavou mi to vrtá :-)

Případně v Portu / ze zkušeností / lze označit nějákou městskou čtvrť za méně bezpečnou skrz ubytování  / cestuji sama / případně uvítám i doporučení místa ubytování jako výchozí bod pro pěší trajdání po městě. Jak po městě metrem, busem a kam vlakem zjištěné mám. Vše samože gůglím a dohledat si umím, ráda však uvítám názor zdejších zkušených a věřím, že se zde dozvím i něco navíc :-)

Díky všem ..

 

0 Citovat

Můžeš být klidná, nikdo to nekontroluje, pokud už bys teda mermomocí chtěla, tak si něco na bookingu zamluv, vytiskni potvrzení a pak to klidně stornuj. Ale je to zbytečné. V Portu mi nepřipadalo nic nebezpečné. Bydleli jsme vždy kousek od řeky a oceanu ve čtvrti Graja de Baixo.

 
0 Citovat

Super Martine, děkuji :-)

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):  

V Portu mi nepřipadalo nic nebezpečné. Bydleli jsme vždy kousek od řeky a oceanu ve čtvrti Graja de Baixo.

 

Takže jste preferovali spíše tu Spodní Farmu (Granja de Baixo) před proslavenými sklepy (caves) plné sladkého portského (tintinho 😋) ve Vila Nova de Gaia?

Ohledně bezpečí je to celkem v normě, i když v těch uličkách pod katedrálou se taky občas dějí věci ...

0 Citovat

To víš, oceán sebou nevezmeš, ale dvě, tři lahvinky Portského k oceánu klidně 😁.

0
15 reakcí