Zdarec sice to sem moc nepatří ale jiný vlákno tady o NY není! Můžu se zeptat kam na nákupy v NY??? Vyplatí se jet třeba do Woodbury outlets?! Dík moc za info .

Nákupy v New Yorku

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Michal K. napsal(a):

Já teda za sebe musím říct, že Marshalls a Ross a případně i TJ Maxx jdou poslední dobou strašně dolu. Za poslední tři měsíce jsem byl v několika NYC a Atlanta a odcházel jsem s prázdnou. Děsný výběr a spíš už odpadní věci. Ja sám doporučuji outlety - Calvin Klein, Hollister, A&F, GAP, COACH, atd.

Aneb srovnáváme jablka a hrušky.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Aneb srovnáváme jablka a hrušky.


Tento výkřik do tmy má znamenat co?
0 Citovat

No že Ross, Burlington, TJ apod. nenabízí stejný sortiment (ani ceny) jako značkové outlety. Styl nakupování je rovněž úplně jiný.  Venkovské strip mally ve městech kolem 80-200,000 obyvatel mají v uvedených obchodech poměrně slušný výběr. Nicméně nejsem kikina, takže i osobní měřítka a nároky jsou nejspíš jiné.

0 Citovat

Ahoj,chystám se v květnu poprvé do NY, kde je teda nejlepší nastoupit na bus do JGarden a koupit lístek a asi je dobré jet hned ráno? Mám v plánu si tam koupit velký kufr a naplnit ho. Dá se tam i dobře nakoupit pro děti, nikde jsem tu nic takového nečetl? Děkuji

0 Citovat

Do Jersey Gardens se fakt vyplatí jet hned ráno (otevírají tuším v 10, takže adekvátně tomu). Dopoledne je tam skoro prázdno, ale kolem oběda se to hodně zaplní a odpoledne je to už celkem mazec. Seženeš tam úplně všechno, i věci na děti. Kufr jsme kupovali až tam.

0 Citovat

A ta zastávka BUSu, odkud je to nejlepší, nebo kolik by stál Taxi?

0 Citovat

Jede to z Port Authority Bus Terminal: http://www.panynj.gov/bus-termin...minal.html

0 Citovat

Daniel P. napsal(a):

A ta zastávka BUSu, odkud je to nejlepší, nebo kolik by stál Taxi?


Taxík jsem si zkoušel vzít, ale nikdo tam nechtěl doject. Buď že se jim to nevyplatí nebo ani nevěděli kde to je. 


Ten bus je nejlepší, ale problém je když má člověk kufr. Nad hlavu ho nedáš a podpalubí ani neotevřeli 😀

0 Citovat

A jezdí se z Port Authority Bus Terminal. Je to přímo na metru. A lístky na bus koupíš v automatu (viz obrázek)


img-1305.jpg

0 Citovat

Daniel P. napsal(a):

Ahoj,chystám se v květnu poprvé do NY, kde je teda nejlepší nastoupit na bus do JGarden a koupit lístek a asi je dobré jet hned ráno? Mám v plánu si tam koupit velký kufr a naplnit ho. Dá se tam i dobře nakoupit pro děti, nikde jsem tu nic takového nečetl? Děkuji

Já jsem tam byl v obchodě pro těhotné (název už envím), kde jsem koupil 2 trika a tam mi dali 30% slevue na nákup ve vedlejším obchodě se zbožím na děti od nejmenších, až po puberťáky. Ceny celkem v pohodě, ale zase nějaké extra WOW ceny jsem tam neviděl. Jinak v normálních obchodech dětské oblečení je, ale nekoukal jsem na ceny. Co se týče času, my byli v pátek, jeli jsme kolem 10h a narváno tam nebylo, horší to bylo cestou zpět, kde jsme stáli asi 1h frontu na bus :-)
0 Citovat

Kdyby se někdo chystal na nákupy do USA, zbyl mi jeden kupón do obchodů oblečení/bot Columbia - sleva 20USD při nákupu nad 100USD. Platnost do konce května 2019. V případě zájmu pošlu poštou, případně osobní předání.

0 Citovat

Přidám své zkušenosti z levného nákupu oblečení na západě USA. Výprodejové obchody typu hrabárna, mi zase jako takové terno ve srovnání přímo s outlety nepřišly. Navštivil jsem jich mnoho v různých státech a městech a shrnul bych to takto:

Burlington - za mě rozhodně nejlepší řetězec s tímto zaměřením, největší výběr, největší prostory, ceny bych řekl druhé nejnižší hned za Ross. Mají o dost méně poboček než ostatní řetězce, s čímž také souvisí celkem velká koncentrace nakupujících, hlavně o víkendech

Ross a DD's discount - dvě značky, jeden majitel, nejnižší ceny, ale s výběrem už to tam není tak žhavé, je to hodně přebrané hlavně třeba ve Vegas. V menších městech v Utahu byla nabídka větší. DDs je víc zaměřen na děti a bytové doplnky. Na oblečení pro dospělé je lepší Ross. Výhodou je že mají nejvíce poboček a jsou tak skoro všude.

Marshalls a TJMaxx - opět dvě značky stejného majitele. Tyhle dva řetězce mi přišli jako nejdražší ze všech, Marshalls je víc zameřený na pánské oblečení a na boty, TJMaxx na dámské a šperky. Celkově nic moc výběr, ceny kolikrát i dost vyšší než přímo v outletech jednotlivých značek.

Obecně není snadné v těchto obchodech najít nějaké větší množství dobrého oblečení (snad až na Burlington), jsou to věci co se neprodaly ani v outletech, z američanů je téměř nikdo nechce a většinou v nich nakupují dosti sociální případy, což se odráží i na tom jaký je v nich bordel. Druhá věc je, že celkem dost kusů jsou z výroby nepovedené kusy, druhá jakost, zašpiněné či jinak poškozené kusy, takže pořádně si prohlédnětě co kupujete.

Lepší volbou jsou přímo outlet městečka, kde má každá značka svůj na české poměry velmi velký obchod. Při první návštěvě je potřeba vědět několik věcí. Ceny, které jsou na jednotlivých kusech oblečení neplatí. Určení výsledné ceny se liší obchod od obchodu. Jeden typ je, že je plošná slova třeba 40% na úplně vše, tj. 40% sleva z nejnižší ceny jakou u daného kusu najdete (např. Adidas). Další typ je, že každý regál má nad sebou třeba 70% slevu, to znamená 70% sleva opět z nejnižší ceny, kterou u věci v daném regálu najdete. Obdobná varianta je na regálu napsaná cena třeba 14,99 USD který platí na vše co v něm je, bez ohledu na to jestli na vybraném kusu je cenovka třeba 99 USD, zaplatíte maximálně 14,99 USD plus daň.

Nicméně ani tato cena ještě nemusí být ta, kterou zaplatíte. Ve většině případů se dá cenu ještě snížit. Obchody mývají další plošné slevy z finální částky k různým příležitostem, v mém případě to byl Mothers day a Memorial Day. Dost často jsem si ani nevšimnul, že by to bylo někde uvedeno, někdy je potřeba se zeptat prodavačky. Dále pokud se registrujete na webu řetězce Premium Outlets, získáte přístup do VIP sekce, kde jsou další slevové kupony, které stačí ukazát v mobilu. Často podmíněno nákupem na minimální částku, například 20% sleva při nákupu nad 100 USD, ale ne vždy. Další slevu můžete získat registrací na webech jednotlivých značek, kde jednak pak při zadání svého mailu při placení dostanete slevu za věrnost a dále vám budou ještě chodit další kupony na váš mail. Tyto slevy platí ve všech prodejnách dané značky, nemusí to být outlet, ale platí i v nich. A konečně na účtence při placení dostanete další kupony, buď do obchodů jiné značky, případně té stejné, ale na další den.


Všechny tyto slevy můžete použít najednou, kdy se vždy postupně počítá finální částka a z ní se pak odečte další sleva. V tomto případě se pak už dostanete na stejné nebo nižší ceny než ve výše zmíněných výprodejových obchodech, přičemž budete mít daleko lepší výběr a jaksi lepší kulturu nakupování.
0 Citovat

Ještě doplním zkušenosti k jednotlivým outlet centrům, které jsem navštívil:

Desert Hills Premium outlet - rozsáhlý outlet u dálnice z LA směrem do Palm Springs a Joshua Tree NP. Hned vedle je ještě Cabazon Outlet, který nepatří pod Premium Outlets, neplatí v něm VIP kupony a pěšky se do něj nedá z Premium dostat přímo, je potřeba vyjít přes parkoviště a přejít silnici. V čase mé návštěvy cca 2 hodiny před zavířačkou připomínaly oba outlety město duchů, skoro žádní nakupující, ale zase opravdu velký výběr a ne tak přebrané jako v Las Vegas a ceny stejné.

Las Vegas North a South Premium Outlets - Byť je North outlet o dost větší než South, tak bych hlavně během den doporučoval spíše ten South. North je totiž umístěn venku a mezi jednotlivými obchody vždy musíte vyjít ven do horka a pak zase zpět do klimatizovaného obchodu. Navíc se tam platí 5 USD za parkovné. South je celý uvnitř budovy a vypadá jak běžné obchodaky v ČR, za parkovný se tam neplatí a je o trochu méně navštěvovavný než North.

Great Mall Milpitas - Opravdu obří obchoďák v aglomeraci San Jose, 70 km od San Francisca. Není to čistokrevný outlet, některé obchody jsou klasické, ale téměř všechny jsou outlety. Výhodou je, že se v něm nachází i obří pobočky Burlington a Marshalls, takže máte klasické outlety i výprodejové obchody pod jednou střechou.


Pokud jedete po pobřeží ze SF do LA nebo opačně jsou po cestě ještě další 2 outlety spadající pod Premium outlets brands. Menší z nich je v Pismo Beach a velký pak v Camarillo, což je 80 km od LA na západ.

0 Citovat

No nevím, za mě tolik protěžované Jersey Gardens v NYC těžké zklamání, značkový obchod Hilfiger tričko za 34 USD, zimní bunda se 40% slevou stále těžce přes 200 USD, obchody Guess a Ralph Lauren to samé. Je tam i Marshalls, Burlington a Century 21, ale totálně vybrakované, Nakonec jsem pořídil v C21 triko Guess za 13 USD a v džínovém obchodě dvoje "wrangleří kalhoty" za 34 USD. Zbytek  (mikina RL za 50 USD) v Marshalls ve Flushingu  a zimní "hilfigeří" softshellku za 60 USD v TJ Maxx  na 6th Av./19th, kde to nebylo tolik vybrakované. O to více jsem byl překvapen v Macy´s ve Washingtonu, kde ve slevě nabízeli zimní bundy Calvin Klein, Guess, Tommy Hilfiger od 89 USD. Macy´s  a North Premium O. ve Vegas jsou snad také výrazně cenově lepší než JG.

PS: hlavně nejezdit např. v neděli dopoledne při špatném počasí, nápad jet do JG pak dostane snad každý v New Yorku, k uzavřené nástupní platformě v Port Authority jezdí jen eskalátor, autobusy č. 111 nestíhají, lidí je čím dál tím více až zaplní celou platfromu, lidé zezhora posléze ječí na ty dole ať nenastupují na eskalátor, ti však neuposlechnou a jde do tuhého, lidé padají z eskalátoru na ty ostatní nahoře. Museli jsme pak vylézt nouzovým východem a zburcovat ostrahu ať vypnou ty zpropadené eskalátory.  Totální konzumní šílenství.

0 Citovat

to je ten kapitalismus...

0 Citovat

To není kapitalismus. Je to hamižnost lidí kteří potřebují tričko s nápisem CK, Guess a pod. a nechtějí platit standartní cenu.🤔

0 Citovat

Inka Ouředníková napsal(a):

Ato někdo letí někam,  aby si tam na sebe nakoupil hadříky nebo jsem to špatně pochopila? 


A nezapomínejte na botičky a kabelčičky...

0 Citovat

Inka Ouředníková napsal(a):

A to někdo letí někam,  aby si tam na sebe nakoupil hadříky nebo jsem to špatně pochopila? 

Ano, vcelku nezanedbatelný počet lidí létá přes oceán za účelem nákupu spotřebního zboží. 


0 Citovat

A už je to tady. Doporučuji se včas přesunout na příslušné téma, dokud je čas :D

https://www.cestujlevne.com/disk...-za-letani


0 Citovat

No tak ono to není jen o těch nákupech - většinou se tam jede člověk podívat (já tam třeba jezdím protestovat proti globalizaci a imperialismu) a při té příležitosti si tam nakoupí i nový outfit. A celkově ho celý výlet i s nákupem vyjde levněji, než u nás jen ten nákup.

0 Citovat

Inka Ouředníková napsal(a):

Ale to není o tom, jestli se za létání stydim či ne, tohle je trošku o něčem jiném. 

V čem je to jiné? Je to let za prostým uspokojením osobních potřeb. CO2 vzniká stejně při letu za nákupy, jako při letu za cestováním a poznáváním cizích zemí. Z hlediska životního prostředí, jsou to prostě  stejnětak zbytečné lety.

0 Citovat

Další diskuze Padrino a Padrino 

0 Citovat

Martin napsal(a):

To není kapitalismus. Je to hamižnost lidí kteří potřebují tričko s nápisem CK, Guess a pod. a nechtějí platit standartní cenu.🤔

Pardon, ale co je standardní cena? To jako ta naše?

0 Citovat

Paja napsal(a):

Další diskuze Padrino a Padrino 

Tu im veru dáva padrino dobre zabrať 😂

0