Dá se otočit Kazbek z Tbilisi během jednoho dne a nebude to příliš rebelské? Resp. jestli dobře počítám a mé představy se shodují s realitou: odjezd cca v 9h z Didube a příjezd kolem 12h do Kazbeku. Kratší túra ke Gergeti Trinity Church s obědem (cca 4 hodiny) a poté mezi 16h - 17h odjezd zpět do Tbilisi? .

Kazbek, Gruzie

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

eremi napsal(a):

Kdo chce, tak si to může vyšlápnout vždycky a myslím, že ten kdo hledá nějakou turismem nedotčenou destinaci nepojede na toto konkrétní místo, ale někam jinam, do míst, kterých je v Gruzii stále dost.

Amen :-). 

0 Citovat

pride cinsky investor a kupi si celu Ciaturu :D

0 Citovat

Ak sa to stane,  my budeme smutní a Gruzincom by to zase pomohlo.  Nostalgicky vzdychať a žiť tam sú dve veci. 

Napríklad také Tbilisi, z mojich návštev a rozhovorov s miestnymi všetkých kategórií som sa dozvedela, že pred érou Saakašviliho neboli asfaltové vedľajšie cesty a pouličné osvetlenie...čiže nech bol aký bol ( však aj to tak dopadlo), tak vedel, že peniaze hovoria po anglicky a idealizmus by tam bol. 

Stačí pozrieť na net, ako vyzeralo Tbilisi po roku '91, totálna chudoba, anarchia  a prepadové akcie jednotiek Mchendrioni (?) 

Ja im želám aby sa mali čo najlepšie. Ale aby kaukazská mentalita zostala rovnaká. 


0 Citovat

Mainstream typu prázdnin ve Středomoří nebo známých středisek v Alpách se z Gruzie nestane, ale z pohledu mých návštěv z let 1997 a 1999 a čtení tohoto webu, že snad každý už tam byl,  to mainstream téměř je. Tehdy jsme v Kazbegi, cestou na Kazbek a ve Svanetii (natož v jiných i dnes nenavštěvovaných regionech) žádné turisty nepotkali kromě naší a druhé skupinky z VŠE Praha (věděli jsme o sobě, ale spíš náhodou jsme se potkali cestou na Cmindu Samebu a pak šli spolu na Kazbek).

0 Citovat

Maja napsal(a):

Tak hlavne, že ruská lanovku zlikvidovali, lebo "znesväcovala"  to miesto...aký paradox. Každopádne miestni o tom asi nerozhodovali.  Niekde som čítala, že bola v pláne komplet asfaltka cez Kaukaz, akurát som zabudla, že presne kde. Petícia ( a hlavne nedostatok financií) to našťastie stoplo. Čo považujete za extrémne zaujímavé, že za komančov sa  napríklad do Omala v Tušeti letelo vrtuľníkom, aj zásobovanie tak fungovalo. Letisko v Telavi žiaľ už nefunkčné... Aká to romantika, teraz len  Delica za Delicou :( 

 Nechcela by som veru z Gruzínska ďalšie Alpy a valiacich sa všadeprítomných  premudrelých rakúskych a nemeckých dôchodcov 


Alpy už z toho jsou a to na obou stranách. 

0 Citovat

tonic napsal(a):

miestni taxikari by nesuhlasili:)) ale to ma asi vcera chytil nejaky "splín" a tak mi prislo (sebecky) luto, ze ako sa ten turizmus v krajine rozmaha. Ze o par rokov bude Gruzinsko obycajny mainstream (teda ak nenaserie medveda zo severu, ten dokaze rychlo uzemnit) a pomer cena/vykon pojde strmhlav dolu. Alebo mozno len zavidim, ako Gruzinci postavia cestu a u nas sa dokopy nic nerobi:)


Vždyť "Mainstream" je to už dnes - nepřetržitě tam přistávají letadla (nejen) ze západní Evropy plná turistů. 

0 Citovat

Maja napsal(a):

Ak sa to stane,  my budeme smutní a Gruzincom by to zase pomohlo.  Nostalgicky vzdychať a žiť tam sú dve veci. 

Napríklad také Tbilisi, z mojich návštev a rozhovorov s miestnymi všetkých kategórií som sa dozvedela, že pred érou Saakašviliho neboli asfaltové vedľajšie cesty a pouličné osvetlenie...čiže nech bol aký bol ( však aj to tak dopadlo), tak vedel, že peniaze hovoria po anglicky a idealizmus by tam bol. 

Stačí pozrieť na net, ako vyzeralo Tbilisi po roku '91, totálna chudoba, anarchia  a prepadové akcie jednotiek Mchendrioni (?) 

Ja im želám aby sa mali čo najlepšie. Ale aby kaukazská mentalita zostala rovnaká. 


Ano, takové Tbilisi jsme zažili. Například zcela bez elektřiny (až na metro), úděsné. 

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Mainstream typu prázdnin ve Středomoří nebo známých středisek v Alpách se z Gruzie nestane, ale z pohledu mých návštěv z let 1997 a 1999 a čtení tohoto webu, že snad každý už tam byl,  to mainstream téměř je. Tehdy jsme v Kazbegi, cestou na Kazbek a ve Svanetii (natož v jiných i dnes nenavštěvovaných regionech) žádné turisty nepotkali kromě naší a druhé skupinky z VŠE Praha (věděli jsme o sobě, ale spíš náhodou jsme se potkali cestou na Cmindu Samebu a pak šli spolu na Kazbek).

A ještě o několik let dříve nás místní důsledně varovali nevycházet v po setmění beze zbraní. 

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

Ano, takové Tbilisi jsme zažili. Například zcela bez elektřiny (až na metro), úděsné. 

Tak to by bolo pre mňa zaujímavé čítanie, pop. info. 

0 Citovat

Sepisovat to zatím nehodlám, ani skenovat fotografie, to by bylo dost dlouhé. Pokud vás zajímá něco konkrétního pošlete mi zprávu nebo na e-mail. 


0 Citovat

Zdravím,
píšu diplomovou práci na téma Udržitelný cestovní ruch v Gruzii a potřebuji pomoc v podobě vyplnění dotazníku. Vám to zabere dvě minuty a mi to moc pomůže. Dotazník je určen pro ty, kteří Gruzii již navštívili.

https://docs.google.com/forms/d/...sp=sf_link

0 Citovat

Když pominu téma, mám jed u podstatnou připomínku - jak mám vědět, do kterého regionu spadá Kutaisi? Nejde to bez použití Googlu. Co tak tam doplnit do závorky krajská města? 

0