Ahojte. S priateľom chceme ísť na začiatku septembra na 3-4 týždne do Rumunska na roadtrip. Čítala som si o Rumunsku na Wikitravel a narazila som na túto vetu: "...spotting a bear or wolf is fairly easy." Chceme brať aj nášho psa a nastrašila ma predstava, že by sme so psom narazili na medveďa/vlka. Tomu totiž nevysvetlím, že má byť ticho a v kľude odkráčať preč  .

Rumunsko - co navštívit a kam vyrazit za přírodou

Založila ve fóru Co vidět a navštívit

10 reakcí

Ahojte. S priateľom chceme ísť na začiatku septembra na 3-4 týždne do Rumunska na roadtrip. Čítala som si o Rumunsku na Wikitravel a narazila som na túto vetu: "...spotting a bear or wolf is fairly easy." Chceme brať aj nášho psa a nastrašila ma predstava, že by sme so psom narazili na medveďa/vlka. Tomu totiž nevysvetlím, že má byť ticho a v kľude odkráčať preč smiley Neviete či je to fakt také horké/pravdepodobné/nebezpečné? Ako to je vlastne so vstupom psov do národných parkov v Rumunsku? Nikde sa mi nepodarilo nič vygoogliť (v US napr. psy nemôžu na treky).

A keď už som pri tom, nemáte nejaké tipy kam ísť, čo vidieť atď? Prípadne nejaké odkazy na cestopisy? Zaujíma nás predovšetkým príroda. Ideme dodávkou kde budeme spať, ale berieme aj stan. Ďakujem vopred za odpovede smiley

0

neviem, ja by som so psom tam nesiel nie kvoli medvedom a vlakom, ale tulavym psom. Aj ked uz je ich o dost menej ako niekedy.

0 Citovat

No ak sú psy len v mestách tak by som to veľmi neriešila, pretože sa tam nebudeme zdržiavať. Ak sú všade, tak už by to mohol byť problém. Zostala som teraz úplne na vážkach :/

0 Citovat

uz nejaku chvilku pozeram co na vychod od nas a nasiel som celkom zaujimavu atrakciu v Rumunsku - http://www.cffviseu.com

Skoda, ze uz Wizz nelieta do Kluzu z BTS, premava tam odtial priamy vlak. Autom je to celkom streka, ale ten region Maramures (isiel som tade minuly rok vlakom zo Sighetu Marmateii) je nadherny.

0 Citovat

Maramures je luxus, vrele doporucuji vyrazit do hor.

0 Citovat

eremi, daj nejake tipy co tam odporucas, zatial len tak sledujem mapy.cz a je to tam celkom odlahle - vystupy na Toroiga, alebo Farcau vyzeraju velmi fajn

0 Citovat

Taky bych se pripojil k prosbe o tipy, valim tam v zari na 10 dni...dikys (:

0 Citovat

Čoveče teď jsem na to koukal a už si nemůžu vzpomenout, jak jsme to přesně šli, jediný co si vybavuju je, že jsme šli jeden den po hřebenu přímo na UK - R hranici a bylo to fakt super, krásný výhledy. Nevymýšlel jsem tu trasu já, takže si to bohužel nepamatuju kde to přesně bylo....

0 Citovat

to asi Pop Ivan a okolie

https://en.mapy.cz/turisticka?x=...03345&z=13

0 Citovat

Právě si nasbírala hodně plusových bodů. U mě rozhodně.

0 Citovat

No ta moja otazka je sice stara 2 roky, ale aj tak Navaja dakujem za info. Pred tymi dvoma rokmi sme nakoniec zvolili sever Spanielska a minuly rok Bulharsko. V Bulharsku teda so psami nebol problem vobec. Videli sme ich dost na okraji Sofie, kedy sme tam potrebovali nudzovo prespat, ale Pirin, Rila, Melnik a potom pobrezie od Burgasu na juh boli uplne bez tulavych psov. Myslela som si, ze to tak bude aj v Rumunsku, ale ocividne podla tvojho prispevku je to o dost horsie a na Rumunsko si este nejaky ten cas pockame. Este raz dik :)

0
10 reakcí