Ahoj všem, Odpoledne plánujeme opět návrat na letiště a využít možnosti bezplatné city tour ve večerních hodinách. Předem moc děkuji za reakce. Stále víc začínám tohle forum a web mít jako první zastávku při plánování itinerářů. Tvůrcům a uživatelům proto patří velké dík!!!  .

Singapore - co se dá stihnout za jeden den?

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

9 reakcí

Ahoj všem, smiley

při cestě z Bali máme 24 hodin stopover v Singaporu a proto bych se znalejších rád zeptal, co se dá během dne stihnout.
Přiletíme 14.8 (1:10) do Singaporu a další spoj do Dubaje máme 15.8 (0:50). Má vize je prozatím taková, že na letišti zkusíme přespat (možná vyzkoušíme jejich ubytko na 5 hodin; máte s tím někdo zkušenost?) a ráno vyrazíme do města (metrem?).
Předpokládám, že čas využijeme kocháním a drinkem v Marina Bay Sands. Dále bychom rádi mrkli na nějaká další zajímavá místa. Doporučíte? smiley
Odpoledne plánujeme opět návrat na letiště a využít možnosti bezplatné city tour ve večerních hodinách.

Předem moc děkuji za reakce. Stále víc začínám tohle forum a web mít jako první zastávku při plánování itinerářů. Tvůrcům a uživatelům proto patří velké dík!!! smiley

0

Můžu popsat, co jsem stihl za jeden den já. Bydlel jsem v Chinatown, ráno jsem si to dal pěšky právě z CHT kolem přístavu k hotelu Marina Sand Bay. Zrovna začlo pršet, tak jsem zavítal do gigantickýho nákupního centra přes ulici. Dá se tam koupit snad všechno od Ferrari až po Rolexky. Vnitřek celkem pěknej, ale na nákupy moc nejsem, tak jsem zajel eskalátorem do zahrad, který jsou na střeše centra. Je odtud parádní výhled na jezero s chrlícím lvem a taky na okolní mrakodrapy. Z té střechy se dá projít přes lávku do hotelu MSB (opět je odtud slušná vyhlídka do prostor hotelu) a když se projde hotel, dá se projít až do zahrad před hotelem. I když zahrady je slabý slovo, je to spíš venkovní botanická. Pak jsem SMRTí (singapore mass rapid transit) jel do stanice Harbour front. V každé stanic jsou automaty na lístky, ale bývají tam fronty. Automat vrací tušim max.4SGD. Mělo by se dát koupit lístek i u okýnka - nezkoušel jsem. Já jezdil s přednabitou kartou, kterou mohu odprodat. Stála 5SGD (funguje jako el. peněženka a dá se s ní platit jízdné v metru). Jízdné s kartou je levněší než při nákupu lístků z automatu. Platí se za každou jízdu - cena 1-2,5SGD podle toho odkud a kam se jede. Stanice je součástí velkého nákupního centra. Vyjel jsem do 3. patra a odtud monorailem na ostrov zábavy Sentosa (dá se tam jít i pěšky nebo kabinovou lanovkou. Ono jeden den by vydal jen na prohlídku hlavních atrakcí ná ostrově). Vystoupil jsem na první zastávce a šel do místního akvária. Mají tam prosklený tunel, kdy se vám nad hlavou budou prohánět žraloci, pak akvárium ve tvaru obřího válce, který se dá celý obejít, velký "akvárium" s delfínama a jako zlatý hřeb gigantický akvárium s prosklenou stěnou tak 40x10m, kde se prohání rejnoci, manty a plno dalších mořských potvor. Samozřejmě tam mají desítky dalších akvárií s rybama ze všech koutů světa. Ještě doporučuju navštívit takovou zatrčenou chodbu, kde mají asi 20 akvárií s medůzama a velkou chobotnicí. Aby si to tam člověk aspoň trochu užil, tak prohlídka zabere cca. 3-4hod. Na první stanici byly nekonečný fronty lidí, tak jsem šel pěšky po schodech ke druhý stanici, kde se dalo rychle o pohodlně nastoupit do monorailu. Pak jsem metrem vrátil k hotelu MSB. To už se stmívalo. Vzal jsem to výtahem opět k mostu skrze hotel. Večerní osvětlení má taky něco do sebe. Pak jsem to vzal k "patě" jedný nohy hotelu (ta nejbližší) směrem k ruskému kolu. V podzemí jsou kasy a vstup na vyhlídkovou terasu na střeše hotelu. Dá se ušetřit cca. 6SGD nákupem vstupenek přes turistické agenturu nebo v infocentrech na letišti. Jsou to stánky, kde se dají koupit předplacené karty do mobilu atd. Na přesný název si už nevpomenu. Po dobu prázdnin (ne však těch našich) je v zahradách parádní světelná show. Vydržel jsem se dívat asi 15minut a pak šel podél hrany terasy na druhou stranu, kde byla laser show. Dole u jezírka hrála hudba, do rytmu svítila střecha shopping centra a stříkal barevný vodotrysk. Pak jsem vystál asi 20ti minutovou frontu na výtah a hajdy do hostelu. Na oběd doporučuju "jídelnu" v Chinatown. Je to prostor cca. 200x30m, kde po obvodu jsou desítky prodejen s jídly ze všeho, co běhá, lítá a plave na týhle planetě a uprostřed jsou stolky, kde si svoji porci, uprostřed neuvěřitelnýho mumraje, můžete vychutnat. Ceny velice příznivé. Mají tam i krásnou ZOO a botanickou, ale všechno se za jeden den stihnout nedá. Tipuju, že na pohodovou prohlídku většiny hlavních atrakcí by to chtělo celý 3 dny. Tak to je něco málo pro inspiraci z návštěvy Singapuru.

0 Citovat

A ještě k tomu přespání - pokud zůstanete v transitním prostoru, pak by to neměl být problém. Moc jsem tam nestihl pokoukat, ale z toho mála mi na přespání přišla celkem fajn oddechová a PC zóna v prostoru u slunečnicové terasy (tušim Sunflower garden). Je tam i něco jako minikino, ale nevim, jestli by tam někoho nechali spát). V prostoru checkin moc pohodlí a klidu nenajdete. Letiště je teda velký jak kráva, nebo spíš dvě. Ve spodním patře je i malý supermarket, kde se dá koupit něco k jídlu a pití, i když k hotovky jako sendviče nebo bagety tam nemají. Max. balené pečivo (chleba a něco málo sladkého.)

0 Citovat

Ahoj,

je moznost i zdarma tour z letiste http://www.changiairport.com/en/airport ... -tour.html

V Chinatownu doporucuji - 1/Chram Buddhova zubu - https://en.wikipedia.org/wiki/Buddha_To ... and_Museum
2/ Kousek vedle pesky hinduisticky chram Sri Mariamman - https://en.wikipedia.org/wiki/Sri_Maria ... _Singapore

Z marina bay jede prijemna ferry s audio doprovodem do Clarke Quay a zpet. Tu laser show urcite doporucuju, stoji za to (byva v 20 a 21.30 kazdy den)

Pro vsechny je tu neco, zalezi na preferencich a budgetu (cestovat se da i taxikem $0.55 per km + nastupni sazba).

Klidne se ozvi, pokud mas nejake dalsi otazky.

0 Citovat

Doporucuju si koupit "Singapore Tourist Pass" (info: http://www.thesingaporetouristpass.com. ... rist-pass/), jednodenni stoji 10 SGD a dalsich 10 SGD je depozit, ktery je vratny (ja si jej vyzvedl pred odletem po posledni jizde na letiste). Pro presuny po Singapuru to je mnohem lepsi, nez kupovat jednotlive jizdy.

0 Citovat

Máte-li jen jeden den, tak bych zvážila i hop-on-hop-off bus. My dostali jako pozornost k ubytování tento- http://www.citytours.sg/funvee-city-tou ... p-off.html, vybereš si ze tří okruhů, podle toho, co tě zajímá.

0 Citovat

přesně si už nevzpomenu, je to skoro 2 roky zpět. Dali jsme si tam 2 drinky, poseděli, pokoukali a udělali pár fotek. Rozhodně nás to nezrujnovalo. Vyhlídku na Maríně jsem zkusil taky, ale bez drinku.
To, co bys dal za vstup na terasu Maríny, tak můžeš propít tam. A navíc pak později doma oceníš spíš fotku s panoramaten Singapuru s Marínou než z Maríny smiley

0 Citovat

My jsme měli necelý jeden den a to nám ho ještě půl propršelo. Takže bez velkých ambicí jen procházka po městě - viz krátké video http://www.bushmanfilm.com/singapur-2014/

0 Citovat

Stavte se v Raffles Hotelu na Singapore Sling koktejl, tam dělají nejlepší. A jízda na Singapore Flyer. Pokud by pršelo, tak Asian Civilisations Museum je dobrá volba.
Mimochodem: http://www.lonelyplanet.com/news/2016/07/25/hawker-stalls-singapore-michelin-stars/

0 Citovat

Při návštěvě Singapuru je hřích vynechat návštěvu terasy v 57. patře Marina Sands Bay. Cena je cca 400 Kč/ osobu. Jde o dominantu Singapuru a výhled stojí za to. Foceno 5.7.2016

0
9 reakcí