Ahoj/dobrý den, před pár měsíci jsem si koupila letenku z Prahy na Goa od Flydubai v termínu 17.12. - 11.1., ale už teď vím, že tam nepoletím. Poradíte mi, prosím, zda se dá letenka někomu odprodat, nebo zrušit? Předem nastokráte děkuji za radu  .

Flydubai - změna a zrušení letu

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

16 reakcí

Ahoj/dobrý den,

před pár měsíci jsem si koupila letenku z Prahy na Goa od Flydubai v termínu 17.12. - 11.1., ale už teď vím, že tam nepoletím. Poradíte mi, prosím, zda se dá letenka někomu odprodat, nebo zrušit?
Předem nastokráte děkuji za radu smiley

0

Co znamená před pár měsíci? Pokud to byla tato akce http://cestujlevne.com/zpatecni-letenky ... -9-000-kc/, tak letenku zrušíš za poplatek tuším 200 AED a let, tedy cca 2.400 Kč.

0 Citovat

Děkuji Dave, myslím ale, že to byla tahle akce: http://cestujlevne.com/hit-letenky-na-p ... divy-aj-9/ Platí tam stejné podmínky?

0 Citovat

Takhle zpětně to nezjistím. U toho náhledu není tarif do Goa. Kontaktujte aerolinku - +420 224 282 820

0 Citovat

Já jsem to kupoval, máme také Goa a ne letenkách je pouze základní tarif "ECONOMYPay To Change".
To tam máš Emo napsáno asi stejně né?

0 Citovat

Dave i tak moc děkuji. Zkusím se s nimi spojit.

0 Citovat

Ano ano, také to tam mám napsáno. Nevíš, co to znamená? Nejspíš, že budu za změnu platit, ne?

0 Citovat

Takže je to následovně (sry na předešlou mystifikaci):

Tarif Pay to Change: změna letu za 150 AED + rozdíl v ceně letenky, storno letenky poplatek 200 AED za let (tedy 400 aed za celou letenku)
Tarif Free to Change: změna letu pouze za rozdíl v ceně letenky, storno letenky také za poplatek 200 AED

Takže tak smiley pokud letenku zrušíš, přijdeš o cca 2.400 Kč na člověka.

Pokud nestihnete letadlo, obdržíte hotel, odvoz a stravu dle doby čekání. Většinou večeře + oběd smiley

0 Citovat

Mockrát děkuji, Dave. Moc jsi mi pomohl @->-- Ještě mě napadá jedna věc - ta změna letu - šla by ta moje letenka přepsat na někoho jiného? Jako že bych jí někomu prodala? Bylo by to pak také s poplatkem? Dá se to vůbec udělat?

0 Citovat

Nedá, letenky mimo low-cost dopravců typu Ryanair, Wizz Air, se nedají přepsat na jinou osobu.

0 Citovat

Pokud se něco nezměnilo, tak ti udělají vratku pouze v kreditech použitelných do budoucna pro nákup jiné letenky u FD..

0 Citovat

Den odletu zpět FlyDubai z Goa do Prahy změnili o dva dny později.
V náš termín (pátek), neletí a v sobotu také ne.

Pokud nemám o tuto změnu zájem, tak mohu žádost o vrácení celé částky a v penězích, kredit mě v tomto případě jako zákazníka předpokládám nemusí zajímat.

Před dvěma dny poslali info intinerář, kde je jiné datum a úplně tam chybí info omlouváme se změnili jsme vám to dva dny.
Na telefon sms info také žádná. Zjistil jsem to náhodou.

Díky za rady. Asi na uvedený mail poslat žádost o vrácení peněz, že změnu neakceptuji. To by mělo stačit?

0 Citovat

Tak jsem počkala tak dlouho, až nejdřív posunuli odlet, a včera let zrušili smiley Takže zítra volám pražskou pobočku pro info o refundaci smiley)
Ještě jednou díky za rady!

0 Citovat

Goa od 27.9. zcela zrušena.

0 Citovat

Dobry den, v prosinci nam zrusil FlyDubai let kvuli pisecne bouri. Letenku jsme kupovali u Pelikana. Uz je to pul roku, co se snazime situaci vyresit a stale nic. Muzete mi nekdo poradit, co delat?

0 Citovat

Určitě řešit s Pelikánem. Kontaktovali jste je telefonicky?

0 Citovat

Ano, s Pelikanem jsem v kontaktu od te doby, co se to stalo - ale za celou dobu nam nedali uspokojive reseni. Neustale nam pisi, ze cekaji na odpoved od FlyDubai. Ale uz to trva 5mesicu.

0
16 reakcí