Hezký den všem, Jestli někdo máte zkušenost, rád bych také požádal o info, jak je to s vrácení 11% daně... Cestou zpět z Krabi máme mezipřistání v délce 18 hodin (6:40 - 0:50 následující den), což bych už rád využil k návštěvě centra, pořídil pár fotek a suvenýrů  .

Co lze stihnout za půl dne (1 den) v Šanghaji?

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

10 reakcí

Hezký den všem, smiley

Na konci ledna letíme na Krabi (China Eastern Airlines), přičemž po cestě tam a zpět máme mezipřistání v Šanghaji (Pudong).
Můj dotaz by proto rád rozdělil na části - pevně věřím, že vlákno bude užitečným pomocníkem i dalším cestovatelům.

Cestou tam máme mezipřistání 11 hodin. Má otázka tedy zní, zda má cenu jezdit do centra a dát například oběd? Jelikož zde budeme stavět na cestě zpět, napadla mě návštěva Florentia Village outletu a nakoupit plavky smiley Jestli někdo máte zkušenost, rád bych také požádal o info, jak je to s vrácení 11% daně...

Cestou zpět z Krabi máme mezipřistání v délce 18 hodin (6:40 - 0:50 následující den), což bych už rád využil k návštěvě centra, pořídil pár fotek a suvenýrů smiley
Budu tedy moc rád za tipy, co (ne)vidět a další užitečné informace od zkušenějších cestovatelů.

Jako vždy bych chtěl moc poděkovat za tento web, fórum a především jeho uživatelům, kteří mi mockrát pomohli - jste super! smiley

0

Ahoj, z Pudongu jezdí do města maglev (trochu dražší, myslím, že 80 RMB za zpáteční). Ten tě zaveze na Longyang Rd. a z tama už pojedeš normálním metrem kam chceš. Ceny jsou veskrze směšné, kolem 2 až 5RMB za cestu. Jen je třeba podívat se, v kolik maglevy jezdí a nepromeškat ten poslední, či ten, který budete potřebovat.

S tím outletem ti nepomůžu, ale mezi hlavní turistické spoty patří určitě The Bund (když tam budete dvakrát, tak doporučuju jednou jít ve dne a jednou večer/ v noci), pak Nanjing road (miliarda obchodů a obchodních center plus dobré místo na oběd, i když asi trochu pricier), People's Square a oblast kolem (tady bych vypíchnul Urban planning center) a třeba French Concession.

Zavazadla si můžeš nechat na letišti, maximální cena je myslím 35 RMB/os/den.

0 Citovat

Pokud nechcete utrácet za Maglev, tak z Pudongu jede i normální metro (zelená linka 2). Ale aspoň jednou Maglev za ten zážitek stojí smiley. Pokud je přestup kratší, než 24h, tak zavazadla (kromě příručního) by měla jít odbavit v obou směrech až do cílové destinace a nebude třeba se o ně vůbec starat

0 Citovat

pavelp: Mě China Eastern nechtěla odbavit zavazadla protože navazující let byl po půlnoci (i když celková čekačka byla jen cca 14h, takže daleko do 24). Je to jedna z mála aerolinek se kterou se snažím už nelítat, protože mě štvou ty jejich móresy.

0 Citovat

Moc díky za reakce.
Cestou tam plánujeme jen rychlou zastávku do obchoďáku - při zpáteční cestě už hodláme mrknout
do centra a Bund si necháme na večer.
S ohledem na režim by mě zajímalo, jaké jsou vaše zkušenosti s blokováním služeb Google, respektive Google Maps.
Máte tip na osvědčenou VPN aplikaci pro iOS, která dovolí mapy používat? smiley

0 Citovat

Já bych i doporučil návštěvu některého z mrakodrapů, osobně jsem navštívil Shanghai Tower loni v listopadu a nebylo to špatný. Naplánovali jsme si to tak, abychom tam byli během pozdního odpoledne a bylo zajímavé zeshora sledovat jak se postupně stmívá a Shanghai se celá rozsvěcí. Plus ve dne je (když není moc smogu) vidět opravdu daleko a hlavně dolů. Cena myslím v přepočtu nějak cca. 600 Kč (ale nevím přesně). Jinak určitě stojí za návštěvu i Finance center (otvírák) a Pearl of Orient.

0 Citovat

ale zase nerobme z toho tragediu
http://en.shairport.com/2012-11/13/content_15920657.htm

0 Citovat

taky jsem si dřív myslel, že to odbaví až do cílové destinace...

dvakrát nezávisle na sobě z osobní zkušenosti jsem se dozvěděl, že ani při přestupu v PEK Ti to neodbaví do cílové destinace když je to více jak x hodin (prý to odůvodnují bezpečností ) jednalo se o CA

EDIT:
jednou PEK a jednou CTU

0 Citovat

hmm tak to je teda nemilé. Takže jestli tomu rozumím správně, přiletíme do Šanghaje, vystoupíme z letadla, vyzvedneme si někde kufry a budeme pořád v bezcelní zóně? Nebo musíme vystoupit z bezcelní zony, aby jsme si vyzvedli kufry a pak zase projít znovu odbavením a kontrolou? Omlouvám se za pro někoho hloupé dotazy, ale cestuji s takovým dlouhým přestupem poprvé. :/

0 Citovat

Ahoj, máme dlouhou pauzu na letišti v Pudongu, ale do města jít cestou tam nechceme. Nevíte jak je to s těma salonkama? Našla jsem toto https://www.sleepinginairports.net/airp ... ounges.htm Ale píšou tam, že je to max. na 3 hodiny. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Popřípadě jinej lounge tam pro normalni pasažeri? A nebo případně nějakej hotel přímo na letišti, ale nějak nejsem schopná ho najít. Moc díky za rady smiley

0 Citovat

na tej istej stranke, takze asi pohladat na mieste
T2 Max VIP Hourly Lounge - a helpful reader has let us know there is an "hourly rate hotel" located airside in Terminal 2. Sleepy transit travellers will be thankful to rest in one of its mini-hotel rooms with en-suite washroom (including shower). To get there, following the "hourly rate hotel" signs. Unfortunately, we don't have rates.

0
10 reakcí