Nějaké tipy kam na výlet a lepší pláž v okolí letiště Trapani? .

Sicílie - oblast Trapani

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

9 reakcí

Nějaké tipy kam na výlet a lepší pláž v okolí letiště Trapani?

0

Rozhodně stojí za návštěvu nedaleké Egádské ostrovy, většina lidí se vydává na větší z ostrovů, na Favignanu, ale přesto doporučuji menší Levanzo, kde je neuvěřitelný klid smiley http://lukashorak.rajce.idnes.cz/Levanzo_-_Egadske_ostrovy_Trapani-Sicilie/

Samotné město Trapani ničím nepřekvapí, typické italské město s nezbytnou skulpturou Garibaldiho na náměstí. Co nesmíte nevynechat je určitě výlet lanovku do horu Erice, na jejímž vrcholku se nachází stejnojmenné starobylé město. Odtud je úžasný výhled na celé okolí, především na celé Trapani.
http://lukashorak.rajce.idnes.cz/Erice_Trapani-Sicilie/

Samotné Trapani má několikakilometrové městské pláže.
http://lukashorak.rajce.idnes.cz/Trapani_Trapani-Sicilie/

Za pozornost stojí nedaleká Segesta, kde se nachází starý dórský chrám a amfiteátr. Vlakem z Trapani se sem dostanete za půl hodiny.
http://lukashorak.rajce.idnes.cz/Segesta_Trapani-Sicilie/

Pro přesuny v Trapani a lanovkou na Erice doporučuji pořídit Trapani Welcome Card, zahrnuje slevy na trajekty a lodě na Egádské ostrovy.

1 Citovat

A nějaký tip pro ubytování s dětmi někde u pláže? Buď v okolí Trapani nebo na Egádských ostrovech. smiley

0 Citovat

Trochu to oživím. Jsem trochu naivní, že bych se dostal na konci Března do Catánie. Ale mít nějaký menší plán není nikdy na škodu. 

Byl někdo v posledních letech na Etně ? Respektivě, šel někdo na vrchol bez průvodce ? Co jsem tak četl články, tak se to prý dá bez něj po vyšlapaných stezkách až na vrchol. Cedule v angličtině pouze píše "advised" jako "doporučeno" nejít na vlastní pěst. Tak se chci optat :)  

0 Citovat

Co myslíš tím "bez průvodce"? Fungovalo to (nebo funguje) tak, že přijedeš autem na parkoviště v nějakých 1800 m (dál se nesmí), tam si koupíš lístek na autobus a jedeš jím do 3 000 m a zbytek pak dojdeš po svých pěšky s ostatními z autobusu. Druhá varianta je, že nepojedeš busem, ale půjdeš pěšky už z toho parkoviště... Takže spíš zní otázka, jestli je možné jít pěšky nebo je nutno jet placeným busem. Je možné obojí. A samozřejmě je možné jít odkudkoliv, třeba i od úpatí.

Edit: Vlastně v tom busu průvodce je, ale spíš jen proto, aby všechny před návratem spočítal a dovezl zpět...

0 Citovat

Ano, do 1900m.n.m. se dá dostat buď autem nebo autobusem z CTA. Pak můžeš jet buď lanovkou za 30€ do 2500m.n.m./ pěšky pod lanovkou ( prý nejkratší cesta ) nebo už v buse s průvodcem ( ale to se moc nedoporučuje vzhledem k tomu, že z lanovky se dá aspoň fotit... Z 2500mn.m. se dá dostat na Torre del Filosofo což je 2900m.n.m. buď pěšky ( jdeš po cestě, kde jezdí autobusy, taky doporučováno ) nebo jedeš busem...  A těch 2900m.n.m. je prý nejvyšší bod, kam se dá dostat bez průvodce. Zde je to zmíněné parkovistě, kde jsou cedule se zákazem. Všude se píše kromě angličtiny, že je to zakázané, ale v angličtině je napsané "advised". 

Tak mě jen zajímá, jestli to někdo šel od tohoto bodů bez průvodce až ke kráteru. Na Idnesu je článek, kde to tak udělali. Tak proto se ptám... Jsem si vědom rizika, to se neboj.

0 Citovat

jo, 2 roky zpět jsem to šli pěšky z parkoviště až nahoru, bez autobusu, lanovky. Podle fyzičky to můžeš vzít buď přímo pod lanovkou, nebo po cestě, která se klikatí přes celý svah (dokonce to někdo vyjížděl na kole). Konec lanovky je tak v půlce výšlapu.
My vyšli až ke kráteru sami a bez průvodce. Myslím si, že je to taková odrbávka na turisty. Rozdíl byl v tom, že oni tam dojeli autobusem, dostali žluté helmy (podle mě úplně k ničemu, protože z vrchu na ně nic padat nemohlo, ale za ty prachy, aby měli aspoň něco). Nikde jsem nic nepřelízal, neplížil se bokem, prostě jsem jen nešel k té boudě, kde vybírali. Nebyli jsem sami, bylo tam x dalších lidí, kteří si to šli na vlastní pěst. 
Obešli jsem si kráter a na jeho konci se svezli po suťovisku dolů. Je fajn, že nejdeš tou stejnou cestou dolů a zase je to něco jiného. Byla tam taková "řeka" z vyvřelin, zase jiný povrch atd. 

0 Citovat

Jak dlouho jste to přibližně šli pěšky až ke kráteru ? Prý celkem tak okolo 6h počítat s výstupem. A díky za odpověď :-)

0 Citovat

Přesně jak píše mmksvestky. Nám ani ty helmy nedali, proč. Prostě na horním parkovišti nás vypustili z busu, támhle je vrchol a za 2 hodiny je odjezd dolů. Busem ušetříš čas a síly (1500 m převýšení ve vedru bez stínu dá zabrat), je to na každém, co si vybere. Jinak bavím se o přístupu ze severní strany, od jihu to může být organizováno jinak, to nevím.

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Jak dlouho jste to přibližně šli pěšky až ke kráteru ? Prý celkem tak okolo 6h počítat s výstupem. A díky za odpověď :-)



Neviděl bych to tak černě. 6 hodin to není určitě. Možná brané nahoru i dolů a to jsem v  nahoru na končenou lanovky v podstatě dotáhl i mamku (tehdy 68let). Ráno jsem se v klidu probudili (se ženskýma, takže určitě ani brzké vstávání, ani rychlé chystání), vyjížděli jsem z východního pobřeží, tak hodinka autem, nahoru dolů a ještě jsem stihly odpolední koupání (podle fotky v 16h). Mrknu doma na zálohu, jestli najdu fotky z místa, kolik to zabralo.
Jinak ono to jde asi kombinovat, myslím, že do těch autobusů šlo nastoupit i po lanovce a z jejich konečná je v podstatě hned u kráteru. My máme rádi výzvy (a mamka se bojí lanovek) tak jsme to šli pěšky. Jinak doporučuju samozřejmě nějaké oblečení navíc, my nahoře chytly mlhu, bylo dost chladno a na vrcholku i sníh.  Vyšel jsem to v pohodě s keckách, ono to je v podstatě vlastně hromada strusky, jen je otravné, že to do těch nízkých bot padá. 

 

Tak jsem se v rychlosti mrkl na zálohu a první fotku jsem našel pár set metrů od parkoviště někdy v 12:00 a v 14:30 už mám fotku kolem kráteru. Takže ty 3 hodiny nahoru v klidu. 

0
9 reakcí