Ahoj, na konci března letíme do Skopje, pátek tam, pondělí zpátky, takže budeme mít dva dny na poznávání krás tohoto makedonského města. Chci vás poprosit o nějaké tipy co ve městě vidět, kam stojí za to jít, třeba nějaké dobré restaurace apod. Jeden den jsem si říkal že bysme věnovali městu a druhý den bysme si udělali tůru k Millenium crossu pokud bude hezky (tady taky uvítám nějaké rady, jestli to za to stojí, jestli je lepší tam jet lanovkou nebo pěšo atp.) Díky za rady  .

Skopje – co vidět a navštívit

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Ahoj, chystáme se na konci září znovu do Skopje na prodloužený víkend. Tentokrát s sebou bereme dalších 6 lidí kteří tam ještě nebyli, takže začínám postupně skládat itinerář. Chci to nějak nakombinovat - něco co už jsem viděl a líbilo se mi to + něco kde jsem ještě nebyl. Budeme mít poměrně hodně času (celou sobotu, neděli a podstatnou část pondělí díky večernímu odletu). Určitě si dáme jeden den tůru na Vodno a nějak to tam celý projdem, Matku asi vynecháme, to mě ani přítelkyni posledně moc nenadchlo.

 

Pokud máte někdo nějaký tip na jednodenní výlet mimo Skopje (asi dotaz hlavne na tonica :) ) prostě dopoledne tam, odpoledne zpátky, tak budu vděčný. Přemýšlel jsem nad Tetovem, kam je i dobrá dostupnost, ale klidně si nechám poradit něco lepšího ve zhruba 2hodinnové dojezdové vzdálenosti busem.

Díky :)

0 Citovat

Je to trochu dál a trochu časově nejisté skrz hranice, ale jde udělat výlet do Prištiny.

0 Citovat

To mě taky napadlo, ale v Prištině jsem už byl a znovu tam jet asi nepotřebuju.

0 Citovat

Letíme taky koncem září na pátek - pondělí. 

Jeden den chceme pěšky Vodno - Matka - nějak zpět.  Pondělí asi necháme na průzkum Skopje. Zbývá nám volná (asi) sobota na nějakej zajímavej výlet. Auto půjčovat nechceme, takže ideálně někam poblíž vlakem / busem. Národní park Mavrovo už je asi na jeden den dost daleko. 

0 Citovat

Ohrid se dá udělat jednodenní, jezdí několik autobusů ráno, několik zpátky odpoledne. Pokud stačí vidět to hlavní ve městě, nemá potřebuje jet někam dál, tak to podle mne stačí

0 Citovat

V Tetovu je zajímavá Šarena Džamija - pestrá mešita, zvenku je to hezká stavba, dovnitř jsem se nedostal. Poměrně daleko od autobusáku. Jinak Tetovo je čistě albánské město a dost odlišné od Skopje. Autobusem ze Skopje cca hodina. Do Ohridu bych se určitě nehrabal na jeden den na otočku. My tam spali 3 dny. Město samo o sobě je tak na  den a půl až dva (památky, atmosféra, večer jídlo/pití), dá se tam udělat základna na cesty do okolí (všude doporučovaný Sv. Naum určitě stojí za návštěvu), plavba po jezeře. Ta cesta autobusem ze Skopje je dost opruz, nic moc pohodlného a absolvovat to 2x za den, tak to radši ne...

0 Citovat

 Ohrid na den určitě ne. 7 hodin v autobuse kvůli pár hodinám ve městě, na to nebudeme mít čas ani nervy. :)

0 Citovat

mě se dost líbilo v GOSTIVARU, méně albánské než Tetovo, je dál od jejich hranic. Dost srbských a turecký nápisů, pěkné tržiště, na hlavním náměstí u fontány několik dobrých restaurací. Dobré cukrárny a poprvé jsem tam viděl zmrzlinu s příchutí Facebook

0