Ahoj,chci s dcerou navštívit Victoria Falls v Zimbabwe a NP Chobe v Botswaně teď v srpnu. Nechci si půjčovat auto, protože v Africe nerada sama řídím. Na cestování místními africkými autobusy jsme zvyklé. Můžete někdo poradit jak to stihnout levně za týden? Jak jezdí bus z Harare k vodopádům, jede 1 den nebo se cesta musí rozdělit případně co vidět cestou? Prostě beru jakékoliv tipy na průvodce, dopravu apod. Mohu přiletět do Harare nebo Lusaky a odlétat z těch stejných měst. Díky Jitka .

Zimbabwe + Botswana Chobe

Založila ve fóru Co vidět a navštívit

6 reakcí

Ahoj,

chci s dcerou navštívit Victoria Falls v Zimbabwe a NP Chobe v Botswaně teď v srpnu. Nechci si půjčovat auto, protože v Africe nerada sama řídím. Na cestování místními africkými autobusy jsme zvyklé. Můžete někdo poradit jak to stihnout levně za týden? Jak jezdí bus z Harare k vodopádům, jede 1 den nebo se cesta musí rozdělit případně co vidět cestou? Prostě beru jakékoliv tipy na průvodce, dopravu apod. Mohu přiletět do Harare nebo Lusaky a odlétat z těch stejných měst. Díky Jitka

0

Letěl bych do Livingtone- vodopády se dají prohlédnout z jedné strany, poté pěšky přejít hranice do Zimbabwe - Victoria Falls a prohlédnout si i druhou (mnohem zajímavější) část.

Přes přechod Kazungula potom do Botswany - místní busy, nebo je tam spousta taxíků a na hranice to není moc daleko.

Chobe bez auta si neumím představit - budeš si muset zaplatit nějakou místní CK a jet buď sólo jen s průvodcem, nebo se skupinou. To je omezení a musíš akceptovat jejich ceny - jsou na internetu.

Já to projel autem půjčeným v JAR (ale bylo to hodně o štěstí na hranicích a ilegálně protože do Zimbabwe auta nepůjčují).

0 Citovat

Přiletím určitě do Lusaky nebo jen Harare a pak autobusem. Chobe taky vidím, že se budeme snažit k někomu přifařit do auta. S tím počítám, nebude to poprvé. Jaké je cca vstupné?

0 Citovat

Viktorky vstup 50 USD , Chobe super , ale doporučuji i podvečerní projížďku po řece zajistí v lodgích.

0 Citovat

Chobe bez projížďky lodí není kompletní, jinak pokud si nechceš půjčovat vlastní auto, radil bych obejít cestovky v Kasane , obvykle najdeš nějakou výpravu, jde o to, na jak dlouho chceš do Chobe vyrazit. Ale jakékoli přenocování uvnitř parku bude hodně drahé... Jinak k přechodu hranic se musíš dostat na hranici , což je z Vic Falls asi 50 km, na druhou stranu jsi prakticky hned v Kasane, a je levnější si domluvit taxík k hranici než agenturu která jede přes.

Máš nějaký důvod,. proč neletět do Harare a cestou na vodopády (nebo z nich) nenavštívit Hwange?

0 Citovat

Ohledně busů z Harare... Asi nejspolehlivější jihoafrická Intercape, se kterou se dalo s jedním přestupem v Bulawayu, už k VicFalls nejezdí, takže pokud vím, jediná další jakž takž možnost je ExtraCity, měli by jezdit 3x denně z Harare (http://www.extracity.co.zw/). Donedávna šlo Harare - VicFalls za babku a spolehlivě i letecky, ale od té doby, co Fastjet odešel, už létá jen Air Zimbabwe a ti mají ke spolehlivosti velice daleko :)

Vstup k vodopádům jsem platil v únoru jen 30 USD.

Už by mělo být opět zavedeno společné vízum pro Zimbabwe/Zambii za 50 USD, takže překročení mostu na VicFalls až do Livingstone je možné. Most lze ale přejít i bez zambijských víz, jen není možno vstoupit do Zambie, musí se jít zase zpět. Jen asi pozor, pokud se z Chobe budete vracet zase zpět do Zimbabwe, budete si muset koupit nové jednovstupové vízum za 30 USD.

0 Citovat

Díky za ty autobusy. Já jsem právě žádný nenašla, tak jsem to chtěla odpískat. Fast jet v srpnu ještě letí, ale je dost drahý. Pamatuju časy, kdy přelet stál 10 USD :-) Nevíš odkud ty autobusy vyjíždějí? Na mapě je několik bus terminálů.

Kryštof Hájek napsal(a):

Ohledně busů z Harare... Asi nejspolehlivější jihoafrická Intercape, se kterou se dalo s jedním přestupem v Bulawayu, už k VicFalls nejezdí, takže pokud vím, jediná další jakž takž možnost je ExtraCity, měli by jezdit 3x denně z Harare (http://www.extracity.co.zw/). Donedávna šlo Harare - VicFalls za babku a spolehlivě i letecky, ale od té doby, co Fastjet odešel, už létá jen Air Zimbabwe a ti mají ke spolehlivosti velice daleko :)

Vstup k vodopádům jsem platil v únoru jen 30 USD.

Už by mělo být opět zavedeno společné vízum pro Zimbabwe/Zambii za 50 USD, takže překročení mostu na VicFalls až do Livingstone je možné. Most lze ale přejít i bez zambijských víz, jen není možno vstoupit do Zambie, musí se jít zase zpět. Jen asi pozor, pokud se z Chobe budete vracet zase zpět do Zimbabwe, budete si muset koupit nové jednovstupové vízum za 30 USD.

0
6 reakcí