Vážení, tipy, rady na prosincový termín do New Yorku (ledacos už jsem pochytil tady v diskuzích) ? Momentálně vidím letenky od BA za 10, 5 k z Prahy popř. 9,6 s Tap, ale celkem dlouhy stop v Lisabonu (brát nebo ještě zkusit štěstí ?). Ubytovaní jsem našel celkem slušné v Union City přes Airbnb (7 nocí pro 4 za 23k). Mimo NY hodlám jet na NHL do philly, popřípadě jestli čas dovolí, tak vidět DC. Byla by to moje první návštěva USA. Díky za případné rady. .

New York - prosinec

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

18 reakcí

Vážení, tipy, rady na prosincový termín do New Yorku (ledacos už jsem pochytil tady v diskuzích) ? Momentálně vidím letenky od BA za 10, 5 k z Prahy popř. 9,6 s Tap, ale celkem dlouhy stop v Lisabonu (brát nebo ještě zkusit štěstí ?). Ubytovaní jsem našel celkem slušné v Union City přes Airbnb (7 nocí pro 4 za 23k). Mimo NY hodlám jet na NHL do philly, popřípadě jestli čas dovolí, tak vidět DC. Byla by to moje první návštěva USA. Díky za případné rady.

0

ještě upřesním jedná se o prosinec období cca 1.12 - 22.12.

0 Citovat

TAP Portugal je bez zavazadla, bacha na to. Teď má levnější tarif Air Berlin za 10,3 tisíc.

Co v zimě krom NHL a nákupů? Chill ve Starbucksu, zabruslit si... Je asi úplně jedno, kdy míříš do NY, aktivity se tu moc nemění.

0 Citovat

Díky Davide, ještě chvíli počkam, zda-li se něco neobjeví.

0 Citovat

V zimě je v NY fakt zima. Jeď raději na Floridu, nebo do Karibiku a NY si nech na jaro - podzim.

0 Citovat

jako z toho jediného mám celkem obavy, bohužel vyloženě jaro podzim nemůžu kvůli práci. Zase vánoční NY by mohl přeci mít "svoje kouzlo" ne ? A za teplem bych chtěl výhledově spíš konec února.

0 Citovat

Spíš ne...

0 Citovat

Byli jsme ted v cervnu na mensim roadtripu baltimore-ac-ny-niagara-toronto-pittsburgh-washington-baltimore. Zvladnuto za 9 dni. Celkem pekny, zazitky nabity vylet.

V NY jsme se byli projet na kole V Central parku, celkem hezka vyjizdka, nevim jak v prosinci. Kola pujcenaod postavajicich prodejcu na chodniku. Vyzkouseno, ze pujcovne kola jde usmlouvat z puvodnich asi 15 dolaru za hodinu na uroven asi 7,5 dolaru na tri hodiny, niz uz se jim nechtelo. Podobne to bude ai u vsech na ulici prodavanych zazitku v NY. Dost popularni - alespon podle poct prodejcu - jsou vyhlidkove busy..moc jsem nepochopil jak nekdo muze platit za stani v zacpe, kdyz se da jit krasne pesky a rychleji.

Zrovna v nasem terminu se hralo i finale NHL, ale ceny vstupu zacinali nekde asi na 500USD "za slopem" a slusne misto od cca 2000 USD. Bylo to finale, ale stejne bych asi kouknul co stoji vstupenky pred cestou. Jako ubytko slouzil predevsim retezec motel6, az na ten prvni u filadelfie celkem cisty a za rozumny penize(levnejsi pres jejich aplikaci, kterou ale nestahnes mimo usa z Google Play, ale jen pres nejaky alternativni app store co jsem nasel. 10% slevu dostanes i pri rezervaci pres PC, pokud si po vybrani pokoje odskocis cca na 10minut a pak se vratis a rezervaci dokoncis - zjisteno nahodou :) ), hlavne pro nas vyhoda proti airbnb moznost checkinu i pozde v noci.

0 Citovat

Jestli je na prosinec letenka za 10,5 do NY, tak bych neváhal a letěl za 12,5 do Kalifornie. V daném ročním období vlídnější počasí a možnost kombinovat město a přírodu. 2000 je v celkovém úhrnu nákladů relativně zanedbatelná částka.

0 Citovat

díky za pozn. ke kalifornii (určite mám v budoucnu v plánu), ale ještě upřesním mojí cestu a momentální situaci. Jedu spolu s přítelkyní, takže +2k je pro mě už +4k - nehledě na dražší ubytování v kalifornii, další věc, že jsem plánoval ten prosinec opravdu jen na týden (vzhledem k dovolené a svátkům v ČR), kalifornie je pro mě minimálně 3 týdny a tak nějak více příprav než to, co chci teď investovat do prosince (čas, peníze, náročnost). Chtěl jsem to pojmout jako poznávačku města a zatím teda mě tu všíchni od prosincovému NY celkem odrazujete, tak jsem celkem na vážkách.

0 Citovat

no neviem ci bude az o tkolko drahsie ubytovanie v Kalifornii ako v New Yroku. Treba si uvedomit, ze 2000 CZK+ za letenku nie je nic...to je cca 85 USD = 1 noc v New Yorku. Aj tyzden v Kalifornii kludne staci, ak sa nerozhodnes ju preskumat celu, ale vyberies is povedzme len juh. Ak uz letis do NYC, tak do Kalifornie to je len o par hodin dalej. A ked si pozicias auto, tak to bude uplny iny zazitok (a hlavne budes mat moznost usetrit napr. na ubytovani, kedze lahko sa odvezies niekde z lacnejsiho hotelu na predmesti tam kam potrebujes)

0 Citovat

Vánoční New York nemusí bejt špatnej, ale je pravda, že i tak jsem pro něj radši zvolil duben (a i to bylo ještě asi brzy).

Ze San Francisca se dá s Greyhoundem za pár dolarů přejet do Las Vegas, ale jízdenku doporučuju koupit online, protože ušetříte mraky peněz, dokonce sami Amíci za přepážkou to doporučujou. Cesta teda něco kolem deseti hodin. Ve Vegas je levný žití, tejden v tříhvězdě tam vyjde stejně jako v SF dvě noci v motelu a z Vegas jsou pořádaný bus nebo heli výlety na Grand Canyon. Tady ale pozor, protože ve Vegas může bejt v dobu odjezdu na GC 25 stupňů, ale na GC bude pocitově -7! Takže bundy a ponožky určitě s sebou. Doporučuju nejezdit na West Rim, což je sice nejblíž a je tam Skywalk, ale ta je zbytečně drahá a zážitek bídnej, teda aspoň mě to nenadchlo. A celkově v tomhle místě je GC slabší než na těch vzdálenějších okrajích. Spolu s GC se ná navštívit i Hoover Dam a co by kamenem dohodil je z Vegas i Údolí smrti. No a taky samotný Vegas, to se ale musí vidět. :-) pak Greyhound do L.A., Hollywood atd. a prej stojí za to vidět San Diego, ale to štěstí jsem neměl a samozřejmě Sillicon Valley. Na parky jsem se nedostal (což mě mrzí).

0 Citovat

Vánoční New York jsem i přes svých 5 zimních pobytů viděl jen ve filmu Sám doma 2... Vánoční výzdoby se konají jen na metrových úsecích patřících k významnějším hotelům a u Rockefellera, jinak jsou ulice ničím nevýznamné. Pravda, kouřící kanály jsou fakt pecka :)

Zima je vhodná zejména proto, že jsou ceny ubytování nízké.

0 Citovat

ja by som to zhrnul tak, ak si este nebol v NYC, v zime tam nechod. To je uplne iny zazitok ist ked je teplo.

Takto staci ked na juznom Manhattane trosku zafuka od mora a hned radsej bezis do prveho fastfoodu sa zohriat. A to nehovorim o vyhliadkach na Rockefeller, alebo Empire state...to je tak na minutu a omrznuty prec.

10 500 CZK nie je ziadna zazracna cena, ktora by napr. mna tam presvedcila ist v zime. to ked sa zadari, tak rovnaka cena s mozno dlhsim prestupom bude aj na jar. New York v zime je dobry tak na predlzeny vikend na nakup, nejaku show na broadway, muzea a kaficko. Urcite nie na "spoznavacku" a tulanie sa po uliciach a parkoch.

0 Citovat

No upřímně nevím s kalifornii na týden, pokud někam letím, tak chci vidět vždycky všechno co k tomu patří nebo se apsoň o to snažím, takže do polovičatých řešení se mi moc jít nechce. To samé, pokud někam poletím na týden 20 h, tak se mi vážně nechce 10 h greyhoundem (,ale schovávám do šuplete, bude se třeba někdy hodit). NY jsem chtěl vidět kvůli tomu, že by to byla první cesta do USA. Chci vidět hokej, nba, nákupy a "must see věci". Odrazujemě akorát ta zima a je mi jasný, že třeba babí léto nebo jaro by bylo pro cestu daleko lepší. Bohužel kvůli práci mohu jen sezoně, zima a léto, takže CA bych chtěl třeba spojit v letě i s Comic-conem apod. Třeba tady výletne nějaká akce, na celé se vyprdnu a poletim někam do karibiku, ale zatím mne láka NY a vzhledem k tomu, že jsem byl 3 krát za sebou zimu v asii, tak nebude na škodu, když trochu promrznu no :)

0 Citovat

tonic: asi jo, ještě budu čekat, není kam spěchat.

0 Citovat

superweb . napsal(a):

Byli jsme ted v cervnu na mensim roadtripu baltimore-ac-ny-niagara-toronto-pittsburgh-washington-baltimore. Zvladnuto za 9 dni. Celkem pekny, zazitky nabity vylet.

V NY jsme se byli projet na kole V Central parku, celkem hezka vyjizdka, nevim jak v prosinci. Kola pujcenaod postavajicich prodejcu na chodniku. Vyzkouseno, ze pujcovne kola jde usmlouvat z puvodnich asi 15 dolaru za hodinu na uroven asi 7,5 dolaru na tri hodiny, niz uz se jim nechtelo. Podobne to bude ai u vsech na ulici prodavanych zazitku v NY. Dost popularni - alespon podle poct prodejcu - jsou vyhlidkove busy..moc jsem nepochopil jak nekdo muze platit za stani v zacpe, kdyz se da jit krasne pesky a rychleji.

Zrovna v nasem terminu se hralo i finale NHL, ale ceny vstupu zacinali nekde asi na 500USD "za slopem" a slusne misto od cca 2000 USD. Bylo to finale, ale stejne bych asi kouknul co stoji vstupenky pred cestou. Jako ubytko slouzil predevsim retezec motel6, az na ten prvni u filadelfie celkem cisty a za rozumny penize(levnejsi pres jejich aplikaci, kterou ale nestahnes mimo usa z Google Play, ale jen pres nejaky alternativni app store co jsem nasel. 10% slevu dostanes i pri rezervaci pres PC, pokud si po vybrani pokoje odskocis cca na 10minut a pak se vratis a rezervaci dokoncis - zjisteno nahodou :) ), hlavne pro nas vyhoda proti airbnb moznost checkinu i pozde v noci.

neměl bys krapet podrobnější info k vašemu roadtripu :)? Docela se mi váš itinerář zamlouvá a do NY bych chtěl v září...

0 Citovat

Jestli je někde drahé ubytování, tak v NY. Všude jinde si můžeš víceméně jen polepšit. To samé pro vstupenky na basket a hokej. Taktéž nákupy.

Pokud ale máš rozpočet tak našponovaný, že 2000 Kč hrají roli, tak není skoro škoda uvalit 50,000 jen za ubytování a letenky za tak trochu prodloužený víkend do NY v mizerném ročním období jenom proto, že jsou letenky zdánlivě levné??? Spojte cestu na západ USA s pár dny v NY a výrazně ušetříte a více si užijete.

O tom jak nevlídný NY v zimě může být se už rozepsali ostatní.

0 Citovat

Za mňa je NYC v zime tiež super zážitok a okrem neporovnateľne lacnejšieho ubytovania ako v sezóne je tu jeden hlavný rozdiel - v lete na každej jednej atrakcii odstojíš v rade desiatky minút až hodiny a tlačíš sa tam s davmi ďalších ľudí (ak vôbec zoženieš lístky). V zime si takmer všade úplne sám. Ak na to pri plánovaní myslíš, môže to byť super trip - treba preferovať vnútorné aktivity - múzeá (9/11, Met Museum), vyhliadky (aj v zime to bolo na Top of the rock v pohodičke), Socha Slobody (koruna) alebo napríklad NHL/NBA, Grand Central, knižnica... Aj tak je väčšina zaujímavostí v NYC indoorového charakteru a keď chodíte metrom, každú chvílu sa vpohode zohrejete. Treba pozrieť Groupon, mimo sezóny majú reštaurácie a rôzne atrakcie (napr. Intrepid, lety vrtulníkom, divadlá) zľavy aj 50-70%.

My sme tam boli počas snehovej kalamity a pohľad na totálne zamrznutý a zasnežený New York mal naozaj svoje čaro. Treba sa vhodne obliecť a je to úplne vpohode.

0
18 reakcí