Ahoj,v lednu letíme do Bangkoku, kde chceme zůstat den a dalších 14 dní bychom chtěli být na Krabi. Jaké ostrovy, popř. co konkrétně dle Vašeho názoru stojí za to vidět?Je lepší si zarezervovat ubytování už teď, nebo až na místě?Na přelet z Bangkoku chceme využít AirAsia, je cena okolo 30 dolarů za jednosměrnou letenku přijatelná, nebo mám čekat na nějakou akci?Jak to děláte s mýdly a šampony, berete si je s sebou? Můžu je mít v batohu na palubě? Jestli ano, v jakém množství, aby mi to nevyházeli.Děkuji moc za rady a tipy Jindra .

Thajsko - Krabi

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

6 reakcí

Ahoj,

v lednu letíme do Bangkoku, kde chceme zůstat den a dalších 14 dní bychom chtěli být na Krabi. Jaké ostrovy, popř. co konkrétně dle Vašeho názoru stojí za to vidět?

Je lepší si zarezervovat ubytování už teď, nebo až na místě?

Na přelet z Bangkoku chceme využít AirAsia, je cena okolo 30 dolarů za jednosměrnou letenku přijatelná, nebo mám čekat na nějakou akci?

Jak to děláte s mýdly a šampony, berete si je s sebou? Můžu je mít v batohu na palubě? Jestli ano, v jakém množství, aby mi to nevyházeli.

Děkuji moc za rady a tipy

Jindra

0

Mýdlo jako město:-)

0 Citovat

Týmto otázkam by som chápal tak do roku 2008-2009. Ale už to je vyše 10 rokov, čo sa na palubu púšťa s max 100ml baleniami tekutín... Ak je toto prvý let v živote, tak sa ospravedlňujem..

0 Citovat

Ale i tak takové otázky máme rádi, protože máme svoji mantru, kterou stokrát zopakujeme a naše mysl je zase bez zloby :)

Já bych rezervoval předem, mám to radši.

Cenu pro AA nevím.

S sebou beru jen 50ml antibact gel na umytí rukou během letu. Cokoliv jiného koupíš v 7/11, nebo bude na ubytku. Problém jsou ženy, ty kolikrát s sebou svůj oblíbený lak na vlasy 200ml a podobné věci mít musí, to tedy leda do odbaveného, jinak smůlík.

0 Citovat

Vyuziju toto vlakno k otazkam kolem Krabi , nekdy na prelomu ledna a unora bychom chteli navstivit s zenou poprve Thajsko

I kdyz nekdo tvrdi, ze kdo nebyl v Bangkoku , nebyl v Thajsku ,radeji bych letel i s casoveho duvodu rovnou jinam , chceme spise prirodu , koupani , snorchlovani vylety a mene rusne mista

Videl bych to na let na Krabi , zda se mi vyhodny Qatar airways a pak 2 - 3 mista nejspis Ko Phi Phi a Ko Lanta

Na Krabi bych to videl na ubytovani v oblasti Ao Nang ,Railay Beach, na Ko Phi Phi Don pak oblast Loh Ba Kao Bay a Leam Tong Beach a na Ko Lanta asi Klong Dao Beach nebo Long Beach

Vim ,ze to jsou vsechno znama mista , kdy se da o nich nastudovat vsechno , presto bych uvital nejake doporuceni jak na ubytovani, tak na to co kde videt a co zase neni az tak nutne

Na vyse zminenych mistech tak 4- 5 noci , nejspis pres booking.com dopredu , jako takovy orientacni priklad uvedu treba ubytovani PP Red Tuna Hut na Phi Phi , Sun Set Bay Resort ze mi taky docela zamlouva , jak vidim ceny za noc do 50 euro vcetne snidane pro dva . vlastni koupelna blizko plaze , hodnoceni nad 7.5

Mozna treba po priletu na Krabi jen 3 -4 noci a pak to natahnout radeji na Ko Phi Phi nebo Ko Lanta , nechceme zadnou honicku ,ale pohodovou dovcu s uzivanim si krasnych plazi a nejakym tim vyletem po okoli

Jizda vlevo mi samozrejme vyhovuje takze klidne bych na Krabi pujcil i auto jestli se to vyplati vubec, kdyz do vic mist kam chceme neni ani pristup jinak nez lodi

Muze nekdo uvest jak vychazeji ty prepravy lodi ? Pripadne zda je dobre s Qatar vyuzit stop over , nebo zda to prece jen smerovat pres Bangkok a pak vyuzit Air Asia

Ceny za stravovani me taky zajimaji a jak je treba smlouvat o cene s prepravou lodkama a jestli se snazi turisty moc natahnout , tedy na co si dat pozor,

Dik za info

0 Citovat

Místa, která píšeš jsou asi OK. Pak si ještě dohledáš výlety příp. na místě využiješ některou z agentur, které jsou fakt na každém kroku.

Na Krabi jsme byli kus od města v tomto resortu https://cs.hotels.com/ho593999/

Jinak velmi záleží, jestli jsi byl v nějaké "asijské megapoli" - někomu se to nelíbí (beton, žádná velká čistota, všude visí dráty) ale má to své kouzlo. V Bangkoku jsme si přes FB domluvili na jeden den průvodce (čecha, co tam žije snad 15 let) a to potom má úplně jiný rozměr, protože se dozvíš spoustu informací o situaci v zemi, historii, zvycích, zákonech...

0 Citovat

Společností, které létají vnitrostátní lety v Thajsku je mnohem více než Air Asia a často se u jiných dají najít o lepší podmínky než u AA. Občas je lepší koupit let třeba s Thai nebo Bangkok Airways - narozdíl od lowcostů lítají z BKK - ušetříš si nervy a čas s přesunem BKK-DMK.

My jsme třeba řešili, zda letět cca ve 2 odpoledne KBV-DMK, potom se přesouvat DMK-BKK a do půlnoci čekat na letadlo nebo připlatit cca 600kč na hlavu a letět KBV-BKK až v 6 večer. Díky tomu jsme ten poslední den stihli ještě výlet lodí po ostrovech (kufry jsme nechali v resortu kde jsme se odpoledne ještě vykoupali ve sladkém bazénu a osprchovali... Pokoj jsme museli vyklidit).

0
6 reakcí