Ahoj, kdy je nejlepší letět na Faerské ostrovy, v jaké cenové relaci je letenka, ubytování, půjčení auta a jídlo. Nějaké rady, tipy, zkušenosti?Díky za jakékoliv podněty .

Faerské Ostrovy - cestování, letenka

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

12 reakcí

Ahoj,

kdy je nejlepší letět na Faerské ostrovy, v jaké cenové relaci je letenka, ubytování, půjčení auta a jídlo. Nějaké rady, tipy, zkušenosti?

Díky za jakékoliv podněty

0

Taketo lahko googlitelne otazky :)

ale co ma pred par mesiacmi zaujal bol cestopis od Classica

https://www.cestujlevne.com/disk...ochu-jinak

Letenky uz klesli na prijatelnu uroven, okolo 5000-7000 czk

https://www.cestujlevne.com/akcn...ke-ostrovy

0 Citovat

Ahoj, zajima me, jestli ma nekdo vykoumane letenky na prelet helikopterou po Faerskych ostrovech. Podle trasy jdou koupit jen 2-7 dni predem. Budeme skupina 4 lidi a vzhledem k cene ubytka chceme mit itinerar naplanovany jiz mnohem drive, nez par dnu predem, tzn., nejspis i nejake ubytka bez moznosti storna. Nevite, kdy presne se otvira moznost koupit letenky, zda je to o pulnoci a jak moc realne hrozi, ze proste se nevejdem ve 4 lidech? Jakekoliv jine postrehy na Faerske ostrovy ci dopravu heli beru take. Diky

0 Citovat

Nebyl jsem tam, ale mám zkušenost s norským pobřežím, takže mě hned napadlo, že spoléhat na let helikoptérou byste se neměli a vygoogloval jsem toto: "Be careful with helicopter flights in particular, as they would not run in fog. Don’t rely on them and have a back-up plan." https://www.dumitrip.com/single-post/faroe

Podobně jako mlhou to může být se silným větrem. Proč si nepůjčíte auto?

0 Citovat

plan B samozrejme mit budeme, je mi jasne, ze nemusi letet. Spis me zajimal samotny proces nakupu letenek. Auto pujceny mit budeme, chceme si zaletet heli (zazitek), a vecer se vratit z daneho ostrova trajektem. 

0 Citovat

Mám zkušenost z loňského července. Prvotní nadšení navštívit nějaký odlehlý ostrov rychle vyprchalo, protože je tam několik omezení. 1) Jak píšeš, letenky lze bookovat nejdříve 7 dnů do odletu, u destinace Frodba (ostrov Suduroy) pouze 2 dny před odletem. 2) Nejdou koupit na jednu rezervaci zpáteční letenky na stejný den, tzn. nedá se udělat jednodenní výlet - u některých ostrovů by šlo např. na 1 hodinu vystoupit a počkat, až se helikoptéra vrátí z dalšího úseku. Takže se dá kombinovat pouze vrtulník v jednom směru a trajekt zpátky. U odlehlých ostrovů jako je Fugloy a Svínoy se to s trajektem nedá rozumně nakombinovat a ubytování tam zřejmě ani neexistuje. Mykines jsem ani nezkoušel - ten je turisty úplně převálcovaný a i ta loď byla vykoupená dlouho dopředu, nakonec přidali plavbu navíc (2,5x dražší než původní fare).3) Lítá se jen pondělí, středa, pátek a neděle - viz příklad letového řádu na středu. Takže mi nakonec jako nejlepší varianta vyšel jižní ostrov Suduroy s tím, že letenku koupím ty 2 dny před odletem, z mobilu už na Faerských ostrovech a zpět trajekt (jezdí tam z Thórshavnu velká loď M/F Smyril). Opravdu byl booking na Atlantic Airways zpřístupněný minutu po půlnoci dva kalendářní dny předem (tedy víc než 48 hodin), ale smolík, zero available seats.. Zřejmě to mají nějak ošetřený a místní předem zamluvený, aby jim to turisti nevykoupili :-) Takže jsme nakonec vzali zavděk nejprofláklejší trasou Thórshavn - letiště Vágar a skutečně to odletěli, ale ráno v den odletu volali, že máme být na heliportu o dvě hodiny dřív, že se lety mění. Skutečně vynechali kvůli počasí celý úsek po východních ostrovech - Thórshavn-Klaksvík-Svínoy-Fugloy a odletěli jsme na Vágar už v poledne, než padla mlha. Na heliportu byly holky z Ameriky, které měly letenku do Klaskvíku a pán jim prostě bez sebemenšího výrazu ve tváři sdělil: Klaksvík is cancelled. Jo a samozřejmě se libovolně vynechávají mezipřistání, pokud na ostrov nejsou lidi. Kromě helikoptér najdeš všechno kolem dopravy na webu https://www.ssl.fo/en/


img-1479.jpg

0 Citovat

My letime na konci brezna, tzn. mista by byt mohly. Chceme letet v patek trasu Torshavn-Frodba (takze trasu co jsi mel v planu ty). Koukal jsem se dnes rano, a na stredu tam bylo jeste 6 mist. Tzn. asi by to mohlo vyjit, pokud to booknu v 00:01 (jen pozor na casovy posun :-D). 

Co me prekvapilo, ze ta lod Smyrill jezdi pomerne hodnekrat za den. A taky se mi jeste nepovedlo dohledat cenu a zda jde rezervovat predem. Neporadis v tomto smeru? Jinak diky za potvrzeni mych domenek. 

0 Citovat

Podle https://www.ssl.fo/en/tickets-an...s/booking/ se nedají místa rezervovat předem. První věta. To platí jen na tu loď na Mykines, což ovšem nejezdí SSL a je to fakt hlavně pro turisty. Ten Smyril je velká loď, dřív jezdila na trase Dánsko - Faery - Island, nebál bych se, že nebudou místa. Cena Suduroy - Thorshavn by měla být 80 DKK. Koukám v pátek jede z Tvoroyri na Suduroy 3x, v 7.00, 16.00 a 21.00 

0 Citovat

Tu cenu 80DKK nikde nevidim, nemoznost rezervace jsem prehlidl, diky. Tzn. pokud by to klaplo, tak pak odlet v nejakych 13:12 heli na Sudoroy, pujcit auto a zpet ten samy den lodi v 21:00. To by slo :-). Kazdopadne uplne nerozumim tomu, proc tu trasu jezdi tak velka lod.. ze by byla poptavka tak velka? Kazdopadne aspon je dobre, ze asi nehrozi, ze by nejela :)

0 Citovat

Záložka Prices - Route to Suduroy 80 DKK. https://www.ssl.fo/en/tickets-an...es/prices/ Nevím, jestli je to jednosměrná nebo zpáteční, já mám zkušenost u těch krátkých úseků za 40 DKK a tam je to zpáteční, tzn. platilo se vždy cestou tam a zpět se jen ukázal lístek. Asi je to jednotná cena a platí tam i zpět, to je na výběr každého soudruha. Tak s tou lodí - na tu dálkovou štreku si pořídili novější kocábku M/S Norröna a Smyril je ještě funkční, tak co s ním taky jiného :-)

0 Citovat

Jsem fakt slepej dneska, ach ty pondeli :-D. Aha, to mi uniklo, ja si prave rikal, jestli jsou Smyril 2 nebo jak to delaji. Ale pak me napada otazka - jak moc je efektivni s tou lodi jezdit tuhle trasu, naklady to asi jen tak nepokryje tech par aut :-D 

0 Citovat

To zaplatěj dánský daňoví poplatníci :-) Je to všechno dopravní obslužnost pro místní obyvatele, včetně helikoptéry. Turisti si to můžou užít za stejný ceny jako místní, protože předpokládám dánské zákony neumožňují double pricing (i když Faery nejsou v EU). Finanční soběstačnost tam není tak úplně známé slovo, při té odlehlosti a členitosti a malém osídlení se prostě dotovat musí. Stejně to funguje ve Skotsku například.. Jo a pozor, ještě jedna docela nepříjemná věc: protože turistů je tam čím dál tím víc a všichni chodí na ty samá místa, na těch nejvyhlášenějších trecích se od loňska platí vstupné, a ne malé: Traelanípa 200 DKK/os, Mykines 100 DKK/os. Je to ranec, ale v prvním případě je v ceně teplý nápoj :-)

0 Citovat

Je mi to jasny, ze to je vse dotovany, cloveku ale nedojde, jak moc.. musi to byt ranec. S tim zpoplatnenim o tom vim, prislo to ale docela nedavno. Takze bohuzel jsme trochu prokaucovali obdobi, kdy tam jet. Ale porad lepsi ted, nez za par let, bude asi jenom hur, co se tyce poctu turistu. Uvidime, jake bude vubec pocasi v tom breznu, mozna se spokojime s autoturistikou a vyhledama z tepla :-D 

0
12 reakcí