Ahoj, na přelomu července a srpna se chystáme do Kanady / máme letenky z Budapešti do Montrealu a z5 do Budapešti – díky za dobrý tip /. Nemáte někdo zkušenosti z poslední doby, případně tip co vidět a stihnou za týden? Chceme si půjčit auto a určitě vyrazit na Niagara Falls, což by měl být „cíl“ cesty. Rádi bychom viděli převážně přírodu ale i něco málo z měst. Má smysl řešit ubytování před odjezdem /s předem naplánovanou cestou/ nebo je ideální vyřešit první noc a zbytek řešit na místě dle aktuální situace? Jak je to s výměnou peněz, máme americké dolary, je lepší je měnit na kanadské až na místě, nebo v ČR? Díky moc za rady, případně prosím na email nevsa.nevsa@seznam.cz Ondra .

Kanada

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

23 reakcí

Ahoj,
na přelomu července a srpna se chystáme do Kanady / máme letenky z Budapešti do Montrealu a z5 do Budapešti – díky za dobrý tip /.
Nemáte někdo zkušenosti z poslední doby, případně tip co vidět a stihnou za týden?
Chceme si půjčit auto a určitě vyrazit na Niagara Falls, což by měl být „cíl“ cesty. Rádi bychom viděli převážně přírodu ale i něco málo z měst.
Má smysl řešit ubytování před odjezdem /s předem naplánovanou cestou/ nebo je ideální vyřešit první noc a zbytek řešit na místě dle aktuální situace?
Jak je to s výměnou peněz, máme americké dolary, je lepší je měnit na kanadské až na místě, nebo v ČR?
Díky moc za rady, případně prosím na email nevsa.nevsa@seznam.cz
Ondra

0

Ahoj,

díky za info smiley
Ještě tedy zvážím možnost vodopády vynechat, je fakt, že strávit dva dny v autě nic moc smiley
Díky Ondra

0 Citovat

Ahoj! Zakoupil jsem si tady letenky Paříž-Montreal 17.9. a zpět 23.9. z Toronta do Prahy. Bylo by nějaké doporučení, jak tento týden nejlépe využít? Chtěl bych si naplánovat cestu a nemám z Východní Kanadou zkušenosti. Byl by nějaký kontakt, kdo by mi doporučil co vidět, kam jet a pomoci udělat nějaký pohodový okruh? Moc díky za pomoc!
Petr

0 Citovat

Ahoj. Moc děkuji. Můžeš mi poslat email? Byl bych Ti moc vděčný za pomoc. Potřeboval bych pomoci vědět s ubytováním, kde co a jak a doladit detaily. Za případný vypracovaný itinerář se mohu s Tebou i finančně vyrovnat! Já totiž pravidelně jezdím do Californie a Kanadu vůbec neznám, tak to, byť krátkodobě, prubnu na kukačku letos. Moc děkuji Petr

0 Citovat

Montreal se mne moc nelibil, Toronto bylo fajn. Nejvic mne prekvapi Quebec City.
Jak pise i Ales, v okoli jsou dva hezke parky Parc National des Grands Jardins a Parc National des Hautes Gorges de la Riviere Malbaie. Kdyz pojedete podel reky Sv. Vavrince na sever tak pak jeste Saguenay (fjordy).
Jestli radi chodite, tak dobre traily byly Mont du Lac-des-Cygnes Trail a L'acropole des Draveurs.

0 Citovat

V Kanadě doporučuju Vancouver potažmo celou Britskou Kolumbii, přijde mi to trochu jako ráj na zemi. Vancouver je dlouhodobě řazený mezi top5 měst na světě s nejlepší životní úrovní a ne nadarmo, kdybych někdy musel emigrovat z Evropy, tak bych jel tam. Město je mladé a hodně multikulturní, možná i polovinu populace tvoří Asiaté, což se promítá do všude velmi dostupné a skvělé asijské kuchyně - např. japonská polévka ramen nebo vietnamské bagetky bahn mi (ve Vancouveru jsem jedl asi nejlepší ramen v životě v ramen baru Kintaro). Osobně mi přijde, že Vancouver je skvělou kombinací toho dobrého z USA a z Evropy zároveň. Město je brutálně bike friendly, všude se dá jezdit na kole. MHD lze dojet za město na skvělé turistické stezky s parádními výhledy. Ve městě je několik pěkných pláží, voda je v létě chladnější, ale čistá. Vancouver je poměrně drahý, na druhou stranu nejen přes léto nabízí dost zábavy zdarma (bezplatná letní kina, koncerty, festivaly, atd.). Jinak co je prý skvělé - projet Kanadů z východního na západní pobřeží vlakem (nebo alespoň z Toronta) - http://canadarail.ca/packages/trans-can ... lway-tours Taková civilizovanější transsibiřská magistrála smiley

0 Citovat

Souhlas, nejrasnejsi severoamericke mesta pro me byl Vancouver a Quebec. Vancouver je fakt parada, az na Hastings Street, tam jde o kejhak smiley
Pocitam ale, ze tohle vlakno se tyka spis vychodnich provincii

0 Citovat

Do kanady se taky s rodinkou chystám smiley Vidím, že výhodnější je si peníze vyměnit předem, blízko domu máme tuhle směnárnu *smazán odkaz*, tak se chci zeptat, jestli jsou ty kurzy dobré? Vypadají celkem seriózně, děkuji za odpověď smiley

0 Citovat

První příspěvek nového uživatele a rovnou link na neznámou směnárnu, chjo :/ Já mám dobré zkušenosti se směnou korun na kanadské dolary v Exchange.cz v Kaprově ulici.

0 Citovat

Po vlně akčních letenek do Kanady nabízím k prodeji Discovery pass (annual) do národních parků Kanady. Místo stále na oba podpisy, platny do 7/2016. Pass nikdo podrobně nekontroluje, stačí ukázat, že ho máte, a že je platný. Puvodni cena 136,40 CAD, necham za 1000 Kc.

0 Citovat

Ahojte, nemate tip na co najlacnejsie presuny vramci Kanady? Nechodi tam nieco ako megabus ze ma obcas akcie na listky za dolar? Zaujima ma hlavne zapadne pobrezie, Vancouver a okolie. Tiez by som bol rad za tip na letecke vylety vramci Kanady su tam nejake nizkonakladove aerolinky co lietaju za dobre ceny? Lebo co pozeram tak vsetko celkom draho vychadza....

0 Citovat

Ahoj, potřeboval bych poradit ohledně tripu. Koupili jsme letenky na červenec a potřeboval bych radu od někoho zkušenějšího, kdo už v této oblasti někdy byl. Přílet do Calgary 8.7., máme v plánu prohlídku města, pak Banff, Jasper, Whistler a Vancouver, odkud odlétáme 24.7. Potřeboval bych poradit, kolik času si na jednotlivé místa nechat, či zda něco přidat nebo naopak vynechat. A ještě doporučení, u koho se porozhlédnout ohledně půjčení auta.
Předem děkuji za jakékoliv tipy či rady.

0 Citovat

Calgary je hezký město, ale bude bohatě stačit 2-3 dny, Vancouver nápodobně, záleží jak moc máš rád městskou turistiku. Já bych se teda ve městech zdržoval spíše méně a užíval úchvatných Rockies. Pokud byste spali v kempech, tak ty mají super úroveň. Hotely sice dražší, ale dá se to. Dal bych si 10 dní na Jasper+Banff (s tím, že na cestě mezi něma je spousta must see věcí, takže jen na samotnej přejezd je dobrý mít tak 2-3 dny) - Jasper SkyTram, Pyramid Lake, Maligne Canyon, Maligne Lake, Athabasca falls, Glacier Skywalk (pokud nevadí výšky), Columbia Icefields, Athabasca glacier, Parker Ridge Trail, Abraham Lake, Kootenay Plains, Bow Lake, Lake Louise, Banff, Canmore. Až některej den nebude úplně hezky, navštivte některý z mnoha Hot Springs.
Na cestě do Vancouveru (pokud pojedete "vrchem" z Jasperu) doporučuju Mt.Robson, potom nedaleko Vanc. jsou Bridal Falls, hned vedle města Stanley Park (+Aquarium), Capilano Suspension Bridge a dál ve Whistleru jsem nebyl, takže neporadím.
Do parků Jasper/Banff se platí mýtné, nevím kolik je jednorázovka, protože my měli půjčený roční pass. Pokud parkem jenom projíždíš, platit nemusíš, ale nesmíš nikde zastavit, což asi nehrozí smiley
Počítej dardu za one-way car rental, my platili na konci září okolo C$450 za menší SUV od Alamo na trase Edmonton-Vancouver na pár dní.

0 Citovat

Díky moc.

0 Citovat

Ak niekto letite v najblizsich mesiacoch do Kanady mozem ponuknut Discovery Pass do narodnych parkov... Nie je podpisany a platnost je do 06/2018. Cena dohodou, povodna cena bola 136.40 CAD... Odovzdanie najlepsie osobne v Bratislave...

0 Citovat

Discovery pass byl v roce 2017 zdarma. Takže původní cena nula.

0 Citovat

2017 bol zadarmo ale uz nie je... tento bol normalne kupeny este predtym takze zadarmo nebol... ak sa niekomu viacej oplati kupit ho za normalnu cenu je to jeho rozhodnutie, ak by niekomu vyhovoval tento, vieme sa dohodnut...

0 Citovat

Ahoj všem,

v červnu letíme do Kanady na 2,5 týdne. Přílet do Edmontonu, půjčení auta, projet NPs, Rockies do Vancouveru a zpátky přes Calgary. Řešíme ubytovní, v Banffu a Jasperu poměrně napálené, tak buď varianta obyč auto a spaní ve stanu (nebo v nějakém ne extremně drahém ubytování) a nebo půjčit RV. Nemáte někdo nějaké srovnání co se kdy a jak víc vyplatí, případně tip na RV rental?


A ještě dotaz na doporučenou SIM, na 2,5 týdne by se nějaká data hodila. Koukal jsem na Prepaid Data SIM Card Wiki, ale moc z toho chytrý nejsem, hodilo by se doporučení. Telefon Samsung Galaxy A20e (bez eSIM).


Díky

0 Citovat

Nejvíce se vyplatí auto a stan. Překvapivě.

Jelikož letos jedeme i s rodiči, tak jsem sehnal od čechokanaďana ve Vanu RV. Bydlet někde 50-100 km za NP mi přijde nesmysl, nehledě na to, že kemp má svoji atmosféru. Myslím si, že finančně to vyjde dosti podobně jako ubytování v motelech.

V USA/Kanadě jsem už nějaký čas strávil a vždycky jsem se obešel bez dat. Wifi je téměř všude a aspoň není člověk furt přilepený na mobilu.

0 Citovat

Ubytování ve stanu je mnohem levnější a ubytování v RV je mnohem komfortnější (ale pomalejší přesuny než autem). Jak bys chtěl srovnávat, co se vyplatí? To je asi jako ptát se, jestli si máš dát k večeři raději steak nebo krupicovou kaši. S půjčením RV v Kanadě zkušenost nemám.

0 Citovat

Tak pro Banff se levnější ubytování dá sehnat v Canmore, což je kousek. Pro Jasper je to ale problém, za rozumnou cenu je pak ubytko až v Hintonu, cca hodinu cesty, nicméně cena proti Jasperu může být klidně třetinová. Pro ostatní NP (Yoho, Glacier, Kootenay, Revelstoke) je pak nejlepší se ubytovat v Golden, kde je to všechno +- stejně daleko. Simku objednej MTX Connect. 1 GB všude po světě, kde mají pokrytí vychází cca na 14 eur, což je podstatně levnější než když koupíš přímo kanadskou simku (1 GB stojí 30 CAD + ve většině případů ještě cena simky plus nějaký  base plan za 5-10 CAD, plus voser při kupování)

0 Citovat

My jsme to 4 roky nazpět absolvovali v dodávce od wickedcampers.ca. Půjčovali jsme a vraceli ve Vancouveru, za 18 dní jsme toho projeli spoustu (na někoho asi až moc) - tady je odkaz na příspěvek na Facebooku s mapou: https://www.facebook.com/prokyav...5452829776

Spaní v dodávce pro dva žádný problém, platíš jen za místo v kempu, sprchy jsou taky v kempech, takže pohoda. Za kempy jsme během 18 dní dali 7000 Kč. Půjčení dodávky nás vyšlo na 55 500 Kč. Velké obytné vozy tehdy vycházely na nějakých 130 000 Kč. Jako největší výhodu kromě úspory za ubytování vidím v tom, že jsme se mohli v průběhu cesty rozhodovat, kde se jak dlouho zdržíme, podle toho, jak se nám tam bude líbit nebo jak nám co bude trvat. Což při předem rezervovaných ubytováních není dost dobře možné.

0 Citovat

Pokud nechceš tahat stan, tak se dá spát v některých NP v oTentiku https://www.pc.gc.ca/en/pn-np/ab...ng/otentik

Takhle jsme spali v Banffu za 120 CAD s tím, že nás bylo 6, ale vejde se až 8 lidí. K dispozici byl plynový gril, dřevo na oheň a taky El. Přímotop. Stačí si vzít jen spacák a nějaké vaření... 

V Pacifik rim NP ten oTentik byl dost osekanej, ale taky se dalo... 

V jasperu jsme spali ve stodole tady https://www.pc.gc.ca/en/pn-np/ab...sades ;

Jinak mám ještě Discovery Pass platný do července 2020, kdybys chtěl. Prodám za 1000 Kč. 

0 Citovat

Plánujete ještě někdo letos navštívit Kanadu, podle všeho by se měla 7. 9. otevřít turistům z EU. Myslíte, že je to risk začít kupovat na září letenky?

0
23 reakcí