Prosím o info, jak daleko je běžnou chůzí z nádraží Termini do Vatikánu. Děkuji. .

Řím pěšky

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

JJ díky smiley Z letiště a zpět jedeme se SIT - jako jediní mají zastávku ve Vatikánu, v pěší dostupnosti našeho ubytování, takže mi to přišlo lepší, než se trmácet od Termini nejdříve metrem a pak pěšky. Cena je sice o něco vyšší - 11 Euro / zpáteční jízdenka.

0 Citovat

ahoj, můžu se zeptat, na kolik vyjde dovča v Římě? Myslím letecky a s polopenzí. Je týden v Římě moc nebo se dá shlédnout za pár dní?

Jedná se o pvní dovolenou, tak se omlouvám za dotazy. smiley

0 Citovat

letenky se dají koupit i mezi 1200-1500 (lítám z Katowic wizzairem), doprava z letiště do centra od 1,2 eura (z Ciampina na nejbližší metro) po cca 4 eura (terravision z Fiumicina) za jednu cestu, ubytování jsem řešil přes airbnb - tři noci pro 4 osoby asi 1 km od Vatikánu za 7.200,-Kč (květen). Myslím, že ceny přes airbnb jsou většinou o dost lepší než přes booking a když to je dlouho dopředu tak máš i výběr z krásných apartmánů. V lednu jsem spal v hotelu dvě stanice metrem za Vatikánem za 39 e/noc pro dva - bylo to přes hrs.de (mají každý den cca 50% slevu na asi tři hotely v Evropě, tak je třeba si hlídat řím - ta sleva je pak v období asi 2-3 měsíců, tak se dají podle ubytování dokoupit letenky..). jinak jsem si blokl na příští leden toto ubytování - https://www.airbnb.cz/rooms/870905?s=-CKC , myslím, že to bude fajn a v centru...Polopenzi v římě vůbec neřeš!!!! snídaně v hotelu je fajn ale večeři si prostě někde dáš... tam pizzu (od cca 5eur), tam carbonara, lasagne (taky tak od 5,5 eur), řekl bych, že oproti Londýnu, Paříži jsou tady parádní ceny. Počítej další výdaj na památky (to z hlavy nevím - mrkni na netu), ale pokud to jen trochu jde, tak zkus tam být první neděli v měsíci - je tam toho strašně moc zdarma (viz výše). V římě je skoro vše v centru v docházkové vzdálenosti, takže pokud seženeš ubytování v centru, tak ani nemusíš moc platit za mhd...

0 Citovat

ahoj, děkuju ti moc - má prosím ještě někdo nějaké tipy (krom těch, co už jsou zde napsané)? smiley

0 Citovat

Zdravim mam v plane ist pred odletom z Rima pozriet na plaz do Ostie. Cestu do Ostie som uz vyriesil, no nejak neviem najst ziadny rozmuny a lacny sposob dopravy z ostie na letisko Fiumicino. Budem rad za akekolvek rady smiley dakujem

0 Citovat

Do Ostie ti jezdí z Říma nadzemka ( metro ) za cenu lístků na MHD. Dle me budeš muset zpět do Říma

0 Citovat

My sme tam tiez boli minuly piatok pocas cakania na dalsi let, isli sme tam priamo z letiska autobusom, bus odchadza z pred terminalu 2, listky sa daju kupit v terminaly T2, v obchode s tabakom, cena listka z FCO do Ostie bola okolo 1.5€, jazdia cca kazdu polhodinu. Takisto sa dostanes z Ostie na letisko, autobus stoji pred kaviarnou na autobusovej stanici, nie je tam oznacena zastavka smiley

inak rim sme tiez obehali peso, vecer o osmej sme dorazili na letisko, presunuli vlakom na stanicu Termini, kde v blizkosti sme mali ubytovanie a dalsi den rano o siedmej sme vyrazili ku koloseu (cca 20min) a potom pozdlz zrucanin do vatikanu (40min), a z vatikanu spat do Termini (40min) a o 12tej presunili spat busom na letisko, odporucam ist busom, je ovela lacnejsi ako vlak.

0 Citovat

Presne nieco take som hladal, dakujem. Len sa este pre istotu spytam ci toto je ta autobusova stanica, oktorej hovorite? (Lido Centro). Poprípade ci neviete kde tam daju kupit listky na tento autobus

0 Citovat

Ano tam, autobus stoji pred touto kaviarnou:

https://www.google.sk/maps/place/Ostia, ... !1e1?hl=sk

neviem kde sa tu daju kupit listky, vo vnutri stanici je rozpis ako chodi bus, my sme si kupili spiatocne na letisku

0 Citovat

este raz dakujem velmi ste mi pomohli, s listkami mi tam snad niekto poradi, v najhorsom pripade ich kupim drahsie priamo v autobuse.

0 Citovat

Na zastavke na letisku bolo pisane ze listky v buse stoja 7€ tak radsej skus sa tam popytat kde ich zohnat smiley

0 Citovat

Ahojte,
Nemate niekto skusenosti s nocnou dopravou z letiska Ciampino to centra?
Kedze ryanair mi zmenil odletu z 15:00 na 21:35 s priletom o 23:15
Cisto teoreticky by som mal este stihnut posledny terravision bus o 23:40, no to bude dost tesne.
Na nete som nasiel nejake nocne busy, len neviem, ze ci je to este aktualne, alebo to riesit cez taxi?

Vdaka

0 Citovat

este ide sitbusshuttle.com o polnoci

0 Citovat

Ahoj,
Diky za tip smiley
Prv vy nevyhodilo posledny bus terravision, ktory ide o 0:15 z letiska, no teraz som to uz nejak nasiel.Pocitam, ze s urcitostou by som mal aspon tento o 0:15 stihnut, skor len hladam pripadne alternativy, ak by sa nieco vynimocne stalo, lebo zatial vzdy ked som letel s ryanairom, tak sme meskali od 0,5h - 2,5h, preto radsej uz hladam alternativy.
Ako som spominal, nasiel som aj nejake nocne busy, no z niektorych stranok sa je velmi tazke vysomarit, ale tak vyskusam este co to pohladat.

0 Citovat
pratele, nevite nekdo, jaky mam koupit listek do vatikanskeho muzea, abych nemusel stat tu silenou frontu ? diky TH
0 Citovat
Zkus to tary, je tam sice poplatek za online booking 4e, ale za memnohem lepsi, nez stat tu frontu...https://biglietteriamusei.vatican.va/musei/tickets/do?aaaamm=20175&numeroPartecipanti=2&step=3&action=booking
0