Ahoj, minulý červnový víkend jsem si udělal výlet do Bologně. Nedalo se odolat. Otočka vycházela na 40 €. Pojal jsem ho mezi low-costem a mainstreamem. Z letiště BLQ můžete jet buďto shuttlem za 6 € nebo od pondělí do soboty místní MHD za 1,3 €. Vyzkoušel jsem oba. Ubytování jsem situoval do kvalitně hodnoceného hostelu a jedl jsem tradiční italské jídlo - pizzy.  Lowcostové cestovatele také potěší, že do ani jednoho z tamějších kostelů se neplatí vstup.Náklady:Zpáteční letenka Praha - Bologna ..... 1058,01 KčUbytování v Bologni ..... 30 € / nocDoprava z/do města ..... 7,3 €Pizza ..... 9,5 €Zmrzlina ..... 2,5 €Magnetka ..... 3 €>> https://michal-na-cestach.blogsp...pizza.html .

Bologna: Dvě věže a jedna pizza

Založil ve fóru Cestopisy

22 reakcí

Ahoj, minulý červnový víkend jsem si udělal výlet do Bologně. Nedalo se odolat. Otočka vycházela na 40 €. Pojal jsem ho mezi low-costem a mainstreamem. Z letiště BLQ můžete jet buďto shuttlem za 6 € nebo od pondělí do soboty místní MHD za 1,3 €. Vyzkoušel jsem oba. Ubytování jsem situoval do kvalitně hodnoceného hostelu a jedl jsem tradiční italské jídlo - pizzy.  Lowcostové cestovatele také potěší, že do ani jednoho z tamějších kostelů se neplatí vstup.

Náklady:

  • Zpáteční letenka Praha - Bologna ..... 1058,01 Kč
  • Ubytování v Bologni ..... 30 € / noc
  • Doprava z/do města ..... 7,3 €
  • Pizza ..... 9,5 €
  • Zmrzlina ..... 2,5 €
  • Magnetka ..... 3 €

>> https://michal-na-cestach.blogsp...pizza.html


2018-06-16-15-45-51.jpg

0

Namiesto 1 pizze si mohol ísť hore na tú vežu, je tam celkom fajn výhľad :)

0 Citovat

teď se dá sehnat letenka na víkend  v září  (22./23.) za cca 900...

 https://www.ryanair.com/ie/en/bo...g-referral

0 Citovat

A potkal jsi tam nějaké masérky?

0 Citovat

Hele, každej má svůj způsob cestování, já sice ten Tvůj nevyznávám (než někam vyrazit a tam zběsile šetřit, to radši nevyrazím vůbec), ale o víkendu v Itálii jíst jen pizzu, protože mi přijde dát 8 euro za skvělé těstoviny moc, to fakt nechápu.  Osm euro jsou dvě stovky, v restaruaci, k tomu v Itálii voda zdarma, domácí víno za éčko. Ty si radši dáš pizzu do krabice za kilo pade ... Ono podle mě všeho moc škodí, i toho šetření, navíc v zemi, kde je jídlo součástí kultury, je naprosto fantastické a nijak drahé.

Druhá věc, takový to naše pindání o tom, že všude jinde jsou pivo patoky, sorry, ale italský pivo není světový pivní etalon, ale pít se v pohodě dá, některý je i vyloženě dobrý, jen je fakt drahý, jako každý pivo v Itálii, ale to s jeho chutí nemá nic společného.
0 Citovat

+1 eremi

0 Citovat

Mysím, že je to každého věc, ale když jsem v Itálii, tak si také dám raději víno než pivo a co se týká té jejich pizzy, myslím, že největší kouzlo kuchyně je v použití minima ingrediencí, zpravidla si tam dávám tu základní, max. s prosciuttem. 

Ale třeba v USA není problém ta jejich vysoká pizza se vším možným a k tomu Budweiser (americký - chutná mi víc než originál z Budějic).
0 Citovat

Padrino je vidět, že jsi znalec na slovo vzatý

0 Citovat

guessWho napsal(a):

Namiesto 1 pizze si mohol ísť hore na tú vežu, je tam celkom fajn výhľad :)

Nešlo o to, že by vstup na věž byl drahý, jen se mi nechtělo šlapat v tom počasí 500 schodů ;)

eremi: Vidíš, a já chtěl poprvé ochutanta italskou pizzu. Po-xté v Itálii a ještě nikdy žádná pizza. Penne nějak nemusím. Pak v sobotu žádný extra velký hlad a v neděli ani hlad, ani čas čekat v restauraci.

A pivo jsem ani neměl, protože na alkohol nejsem. Jen měl zaujalo množství a ta cena.

padrino: dávám si taky jen šunkovou. Masérky jsem nepotkal, ale jsem si jistý, že když budeš hledat, najdeš :)

0 Citovat

Tak pokud jsi pizzu ještě neměl, tak ok. Jinak si nemusíš dávat penne, je x druhů těstoviny a jedny lepší než druhý :)

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

 k tomu Budweiser (americký - chutná mi víc než originál z Budějic).


Dobrá provokace. :-) jsi první, koho znám a tvrdí, že mu US Budweiser chutná. Já tu jejich sodovku měl chuť vylít do záchodu.

0 Citovat

Ze ty tie selfie davas, aby si tu zbalil nejaku cestovatelku? :D


Inac sa cudujem, ze si este neobjavil toto: https://www.gearbest.com/cooking...oodsDetail

to si mohol z tej pizze doniest aj susedom, popripade pohostit talianov niecim ceskym :D

A ze nemas take ??? ... https://www.banggood.com/Keith-T...mds=search

to by si si ani pizzu za 5 € nemusel davat :D Doma uvarene spagety v tej miske by ta stali ani nie euro :D

PS: Peroni pivo je celkom fajn ;)



0 Citovat

padrino11 napsal(a):


Ale třeba v USA není problém ta jejich vysoká pizza se vším možným a k tomu Budweiser (americký - chutná mi víc než originál z Budějic).


no to si děláš prdel??  Ta americká sračka a kroužek z tanku se ani nedá srovnat......

0 Citovat

[citace="voughne"]

Z

PS: Peroni pivo je celkom fajn ;)


jo, to je asi nejlepší italský pivo...


hlavně ne europivo alá Heineken

0 Citovat

voughne napsal(a):

Ze ty tie selfie davas, aby si tu zbalil nejaku cestovatelku? :D


Inac sa cudujem, ze si este neobjavil toto: https://www.gearbest.com/cooking...oodsDetail

to si mohol z tej pizze doniest aj susedom, popripade pohostit talianov niecim ceskym :D

A ze nemas take ??? ... https://www.banggood.com/Keith-T...mds=search

to by si si ani pizzu za 5 € nemusel davat :D Doma uvarene spagety v tej miske by ta stali ani nie euro :D

PS: Peroni pivo je celkom fajn ;)

S vašimi komentáři určitě :D

Znám, nějaké doma mám. Jen jsem je s sebou nebral a pizzu do koše dal.

Při cestování jídlo dost často flákám. Kdybyste věděli, jak jsem čas od času řešil jídlo na drahém kapitalistickém Západě, jak by napsala pí Krupská, slezly by vám vlasy i nehty hrůzou :D Takový oběd made in konbani :P
0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):


Dobrá provokace. :-) jsi první, koho znám a tvrdí, že mu US Budweiser chutná. Já tu jejich sodovku měl chuť vylít do záchodu.

Vidím to naprosto stejně. Navíc vůbec není nutnost ho konzumovat, protože v naprosté většině případů jsou dostupná piva z malých pivovarů. Zmíním například jedno z nejznámějších - Sierru Nevadu, opravdová lahůdka, zejména pak silnější svrchně kvašené speciály. Cena je však oproti nepitelnému Budweiseru dvojnásobná (přes 2$ za třetinku v obchodě nebo na benzince), ale pokud jich člověk nedá 10 za den, tak se to dá.
0 Citovat

O tom MHD na letiště jsem nevěděl. 

V Boloni jsme byli v únoru. Vzhledem k tomu, že mi taky nevadí ušetřit, jsme se stravovali převážně na ulici.

K té pizze, pokud si opravdu pizzu v Itálii ještě neměl tak OK. Nám stačil "mega slice" za 1e pod vežema ( Pizzeria due torri ).

Co se týká těstovin a hlavního jídla obecně. Vůbec není nutné si dávat jídlo za 18e. Například Pasta Fresca Naldi - boží tortelini "to go" za 6e. Úplně stačily jedny do páru. Když jsme si chtěli zajít oběd tak v Tratoria Belfiore jsme za 21e dostali dvouchodové menu pro dva s vínem.  Když to spachtíte v Italštině tak ani coperto nebudou chtít. 

Co se týká piva, tak i v Itálii běží Craft Beer revoluce a není problém tam najít kvalitní pivo ( Tana del Lupolo, BrewDog Bologna, Birra Cerqua ), ta cena tomu ale pak odpovídá. Naopak Peroni, patřící do skupiny Asahi ( Heineken ) je spíše zbytečný produkt. 

Takže za mě Lambrusco jasná volba.


0 Citovat

Když už je tu ten offtopic. Pro mě je lokální gastronomie nedílnou součástí poznávání místa. V Itálii se dají najít normální restaurace za ceny skoro jak u nás. Minulej rok jsme našli restauraci na doporučení od místních, kde jsem za domácí víno, předkrm sýry+salámy+šunky, pizza/pasta, a tiramisu platil za 2 osoby 30€, což je cca stejně možná i míň jak v ČR. Bylo to teda v Livornu, kde turisti nebyli ani v sezóně.

0 Citovat

Otevrene Bolona jako mesto neni  zrovna nic moc zajimaveho, radeji zajet vlakem  35 minut do Maranella a Modeny  a zde  navstivit dve muzea Ferrari. Jednu budovu navrhl Jan Kaplicky, hrdost mnou cloumala....

Ale dik za cestopis....

0 Citovat

Já vždycky když jedu do Itálie, tak checkuju www.groupon.it

Když jsme jeli do ŘÍma, tak jsme si tam nakoupili snad 7 voucherů, přičemž s různými slevovými kódy (kterých na netu najdeš habaděj), jsme měli každej den dvou až tříchodový menu s vínem a vyšlo nás to oba dohromady vždycky maximálně na 25 €.

0 Citovat

Dobrý den, máte, prosím, tip ohledně přírodních krás mezi Boloňou a Benátkami? Máme na to jeden den, tak přemýšlíme, kde přizastavit a pokochat se jezerami, lesy, horami atp. Děkuji moc za odpověď!

0 Citovat

Můj názor je, že zrovna mezi těmito městy moc přírodních krás neobjevíte, Toskánsko to není a do hor daleko. Zaměřila bych se na městskou turistiku, fajn byla i Padova a Verona 

0 Citovat

Súhlasím s Hankou K.,medzi Bolonou a Benatkami sa rozprestiera Padska nížina,krajina je rovinata,polia,sady...

V Padove som nebola,ale hoci Verona je trosku "od cesty", dá sa tam stráviť pekný deň,určite za návštevu stojí.

0
22 reakcí