http://forum.airways.cz/viewtopic.php?f=42&t=8056 .

Mauricius na 9 dni

Založil ve fóru Cestopisy

Marně hledám jeden rozdíl oproti AL.. smiley Proti stylu Aleše nic nemám, ba naopak si tyto reporty také rád přečtu. Přijde mi ale naprosto zbytečné zakládat vlákno, jehož první příspěvek směřuje na jiné fórum k materiálu, které není pro místní čtenáře příliš informačně hodnotné.

Ke zbytku se vyjadřovat nebudu, ušetřete písmenka a běžte psát místo nadávek inspiraci pro ostatní. smiley

0 Citovat

Dino,
mozna jsem se blbe vyjadril, nemel jsem na mysli zlatou kartu jako kreditku, ale kartu milovou Napr Lufthansa Miles & Mile Senator status nebo British Airways Gold. Ale abych te uklidnil, zadnou z techto karet nevlastnim, ale muj kamarad "Context z airways" hodne cestuje sluzebne pro svoji firmu a tyto statusy ma. Jelikoz letecke spolecnosti tyto vyhody nabizeji, tak toho jen vyuzivame a vetsinou ja pokud jedu s nim, tak Context ma narok na jednoho hosta zdarma vzit do salonku po letistich. Tak napriklad vznikl vylet do Turecka o 5 segmentech za 2 dny, aby jsme navstivili salonky na tech a tech letistich, ochutnali ruzne veci a proleteli se. Cena letenky Viden-Istanbul-Adana-Ankara-Istanbul-Viden vysla cca 110 eur, takze to byl vyborny kup za 5 letku s TK. Navic CIP lounge v IST je jeden z nejlepsich letistinich salonku ve svete. Odkaz na galerii tomu jen dokazuje. Ano, cely vikend jsme hezky prochlastali, jedli same dobroty, uzivali si zivota a hlavne se bavili a vymysleli ruzne dalsi vylety, a trasy kam by jsme chteli, protoze nas to bavi. Nikdy nekupujeme drahe letenky, jdeme prave po tech levnych, ale snazime se obcas drzet te a te aliance, aby jsme mohli vyuzit vstupu do tech a tech salonku. Nic vic nic min. Nemam nic pro tvemu nazoru a zpusobu cestovani. Je to jen a jen tvoje volba. Zkus se podivat na ruzne trip reporty na nejvetsi server o letectvi airliners.net nebo si precist o ruznych akcich na flyertalk.com. Tam potkas hodne leteckych nadsencu, co cestuji jen tam a zpet z duvodu, aby se proleteli, udelali mileage run, nebo cokoliv jineho.

0 Citovat

Tak ať si jen lítá, to je toho. smiley
Já třeba stravu v letadle (obzvlášť na takovejch dlouhejch letech) beru jako nutný zlo, aby se člověk trochu najedl a zabil nějakej čas, kdy musí sedět na zadku a dívat se na film. Podle mě je totiž jedno, jestli letíš z Dubaje na Mauritius nebo z Prahy do New Yorku, to letadlo vypadá zevnitř stejně smiley

A že si z tak malýho, ale přesto krásnýho ostrova prohlídl minimum možností? No tak to je jeho smůla, někoho prostě baví sedět v letadle a na letišti. Ale neřekl bych, že jsem si procestoval Mauritius, když bych neviděl pár základních věcí, který jsou jednak volně googlovatelný a pro většinu populace rozhodně zajímavější zážitek, než salonek na letišti smiley

Mohl si projít Caudan Waterfront v Port Louis včetně Blue Penny Musea (známky modrý a červený mauritius); třtinové plantáže a rumovou fabriku v Chamarelu, stejně jako vodopády v rezervaci, 7-barevnou zemi (vyvřeliny), procházku s tygřími mláďaty; zahrát si s negrama fotbal na místním hřišti; zakajtovat si na jihu pod Le Morne a poslechnout si legendy, co se o tom místním kopci vykládají, zajet si na to obrovský poutní hindu/budhi? místo (to už si nepamatuju a nechce se mi to googlovat).
A tunu dalších věcí, co jsou větší zážitek a větší story, než že se v letadle blbě roztíralo máslo a (nečekaně) se mi letělo nepohodlně smiley

0 Citovat

Samozrejme je to fuk kolik staly letenky,(jsou to tvoje prachy)ty jsi cenu napsal az co jsem ti polozil otazku a pritom pises ze je to takova vase tradice,v tom TR totiz neni napsana jedina cena a tudiz mne zarazila tvoje veta,ze bych koukal za kolik se da letat(to jsem teda koukal smiley )Letel jsem na Mauritius asi pred 6i lety za 300Ecek s Condorem a shodou okolnosti bydlel taktez v Pereybere(hotel Cote d Azour)a je to trosku ma srdcova zalezitost,je pro mne nepochopitelne ze jsi ostrovu venoval dve vety.Promin uz jsem ti to psal,fora typu Airways,Airliners...jsou mi k smychu,reseni problemu jestli byl plastovy ci nerezovy pribor,foceni palubaku,misek s jidlem,kolik bylo v letadle lidi ci v IFE nesla nejaka podelana hra a dolsich milion primitivnich veci mne nebere a povazuji to za absolutni vrchol povrchnosti.Takovym lidem se radeji obloukem vyhnu,natoz procitat nejake jejich TR.Nez sedet ve sterilnim salonku,tak radeji sednu v Pereybere do katamaranu (do stredove site,)necham se omyvat Indickym oceanem a zavest na nadherne ostrovy kde probehne neskutecna grilovacka daru more prolita BinLadinovou pomstou takove sily,ze az budes pri zapadu slunce vysedat zpet v Perey,nebudes verit jak neskutecne se da uzivat zivota.Tohle je totiz ten rozdil PROLETET a PROCESTOVAT smiley Nemam sebemensi zajem obracet tvoji"viru"

0