Tak ať to máme kompletní (snad tu tohle téma ještě není).Japonsko - jak padlo v některém z těch dalších témat. Mix moderního a historie, vlaky, Japonské zahrady.Bosna - četl jsem pár cestopisů a líbí se mi příroda, ale rád bych se podíval i do Sarajeva. Navíc v Evropě je to pořád ještě neobjevená destinace, což už nemusí platit dlouho.Parky na západním pobřeží USA + Havaj - V USA jsem zatím byl pouze na východním pobřeží a rád bych taky absolvoval nějaký okruh po parcích na západním pobřeží, projel si Pacific Coast Highway.Nový Zéland - příroda no :-) A taky že z našeho pohledu je to pomalu na "konci světa". Jižní Amerika - nebyl jsem vůbec a nejvíc mě asi láká Peru. I když Kryštof s tou Kolumbií vedle ... :-)  .

5 míst kam se chci podívat a ještě jsem tam nebyl

Založil(a) ve fóru Cestopisy

Madeira

Formentera

Sardinie

Karibik

Japonsko

0 Citovat

Deny napsal(a):

Nějaká ta destinace jak z katalogu, bílé pláže, horké moře, zvířátka, žádní turisté, snad taková existuje

Toto vše najednou není snadné najít. 1. možnost je Tonga, Ha'apai (zvířata jen mořská, ptáci a kaloni) a v sezóně přidat plavání s keporkaky na Vava'u. 2. možnost je Samoa, ale ze zvířat jen ptáci a korálové ryby. Oboje raději mimo prázdniny v Austrálii a na NZ.

https://www.zonerama.com/liborst...um/3895593

3. možnost je Banda Islands se světležlutými plážemi, ale s velmi bohatým podmořským životem včetně velryb (stejně jako na Tonga v našem létě, ale nedá se s nimi plavat), v lese pár menších varanů a na krásné bílé pláže bez turistů se dá přejet jednou za 2 týdny velkou lodí na sousední Kei Islands (odkud létají velká letadla přes Ambon třeba do Jakarty, na Banda velká letadla nelétají).

https://www.zonerama.com/liborst...um/5079708

4. Exmouth, Západní Austrálie, pláž v Turqouise Bay se šnorchlováním nad korály s želvami, v sezóně plavání se žralokem velrybím (drahý placený výlet lodí na vnější stranu útesu Ningaloo) s možností vidět keporkaky a manty. Zároveň je tam Cape Range NP, takže je možnost vidět i jiná zvířata a v Západní Austrálii lze pozorovat hodně zvířat i při nutných dlouhých přesunech autem.  Na této pláži, kam vede asfaltka, nějací turisti budou, ale ne moc. S terénním autem se dá dojet i na pláže, kde nebude nikdo.

0 Citovat

Tony68 napsal(a):

Bora Bora za kačku....už se těším na cestopis  :-) :-)

Já taky. A ještě se těším na cestopis Aljaška za kačku. Hlavně na to, jestli si tam udrží dosavadní komfort ubytování. To by šlo ale asi jen s obytným autem, což za kačku nebude.
0 Citovat

No hlavně letět na tu Aljašku v létě, jinak ji to víno ve skleničce zmrzne. :-)

0 Citovat

1) Uganda

2) Papua Nová Guinea

3) Madagaskar

4) Vietnam

5) zbytek světa :)

0 Citovat

Tony68 napsal(a):

No hlavně letět na tu Aljašku v létě, jinak ji to víno ve skleničce zmrzne. :-)

Jak vidím, velký fanoušek 💪😂😂 To těší! 😉

0 Citovat

Kateřina Ostrá napsal(a):

No Libore, zklamu tě odpovědí. Aljaška za Kačku není, to není žádné překvápko 😉 Nicméně otázka nezněla, kam se chci podívat za kačku, ale kam bych se podívat chtěla a nebyla jsem tam. Do těchto kritérií Aljaška (i Bora Bora 😉) zapadají. 

A tak si kluci říkám, jaké životy žijete, když máte čas na takové hloupoučké a přízemní komenty..  Vždycky jsem si myslela, že lidé, kteří hodně cestují, jsou pozitivní usměvaví pohodáři.. Jak je vidět, i mezi cestovateli jsou ...slabé články. 

Každopádně díky za zpětnou vazbu, je vidět, že na mě opravdu myslíte, a to mě těší 💛

0 Citovat

@ Libor_S No vida, díky moc. Píšu si a porozhlédnu se.

Kamarád mi jako první exotiku doporučoval Kostariku, ale holt lidi no.

0 Citovat

@Kateřina Ostrá

To by mě zajímalo, proč na každého pořád tak startuješ. Libor ani Tony nenapsali nic špatného a ty už tady zase brečíš něco o hloupoučkých komentech. Totéž při jakémkoli náznaku kritiky pod tvými články. Chápu, že jsi Ostrá, ale trochu klídek, ne?

0 Citovat

:D :D

Proky napsal(a):

@Kateřina Ostrá

To by mě zajímalo, proč na každého pořád tak startuješ. Libor ani Tony nenapsali nic špatného a ty už tady zase brečíš něco o hloupoučkých komentech. Totéž při jakémkoli náznaku kritiky pod tvými články. Chápu, že jsi Ostrá, ale trochu klídek, ne?

0 Citovat

na začátku 2019 jsem si sepsala wish list s místy, kam se chci podívat (https://www.nebudvorvan.cz/2019/...-list.html) ... něco jsem odškrtala v průběhu roku, ale paradoxně jich stále víc přibývá než ubývá :D :D Kdybych jich měla vypsat jen 5 tak asi takhle:

1. západ Kanady

2. Skotsko

3. Faerské ostrovy

4. Reunion

5. Himaláje


0 Citovat

Kateřina Ostrá napsal(a):

No Libore, zklamu tě odpovědí. Aljaška za Kačku není, to není žádné překvápko 😉 Nicméně otázka nezněla, kam se chci podívat za kačku, ale kam bych se podívat chtěla a nebyla jsem tam. Do těchto kritérií Aljaška (i Bora Bora 😉) zapadají.


A tak si kluci říkám, jaké životy žijete, když máte čas na takové hloupoučké a přízemní komenty..  Vždycky jsem si myslela, že lidé, kteří hodně cestují, jsou pozitivní usměvaví pohodáři.. Jak je vidět, i mezi cestovateli jsou ...slabé články.


Každopádně díky za zpětnou vazbu, je vidět, že na mě opravdu myslíte, a to mě těší 💛

Člověk aby se bál napsat pod Katčiny příspěvky něco jiného než chválu a přitakávání. Jinak přiletí pěkně zOstra pokus o K.O. v souladu s jejími iniciálami - abych trochu rozvinul Prokyho zastání :-)

Napsat chci ale hlavně to, že Aljaška se dá procestovat i levně, i když ne zrovna ve stylu cestopisů za kačku s pěkným ubytováním. Procestoval jsem ji před 10 lety dost levně spolu s Yukonem a fotky jsem dal teď na web:

https://www.zonerama.com/liborst...um/5587654

Podíval jsem se na letošní ceny těch nákladů, které jsem tam tehdy platil. Ceny kempů v NP Denali jsou 15 - 16 USD za více lidí (spali jsme ve stanech a byli 3). Tábořiště jinde jsou i levnější nebo zdarma. Potom, co kamarádi letěli domů dříve, jsem spal většinou zdarma. Vstupné do NP Denali stojí 15 USD na osobu (max. 45 USD za 4 lidi na pass, my měli pass z mé předchozí cesty po USA). Camper Bus do NP Denali (autem se nedá kromě prvních km) stojí 42,75 USD zpáteční (platí asi i pro další cesty po parku během pobytu). Ceny jídla v supermarketech se moc nelišily od zbytku USA. Benzín stojí okolo 20 Kč na litr nebo o něco víc. Po Aljašce jsem ujel asi 3300 km. Občas se platí 5 USD parkovné u přírodních parků.

Jediná větší položka kromě letenky je půjčení auta v sezóně, ale když jede víc lidí, není to tak hrozné. Případně by se dalo stopem, ale to není tak běžné a snadné (na druhou stranu cestou zpět jsem vzal stopaře, kteří měli dobré zkušenosti, a sám jsem letos projel v pohodě stopem během 3 týdnů sever Norska, kde to taky není běžné). My jsme si půjčili auto v Calgary (kde stojí asi poloviční cenu než v sezóně na Aljašce), projeli cestou Skalnaté hory, Britskou Kolumbii, Yukon, kamarádi letěli domů z Anchorage a já jsem si pak projel ještě jih Aljašky a vrátil auto v Calgary, což bylo s odbočkami 10750 km a trvalo 38 dní.



0 Citovat

Kateřina Ostrá napsal(a):

Mezi cestovateli jsou určitě i slabé články, to ano, a pak i i tací co nemusí partičky přiožralých lidiček z české kotlinky, s láhvemi laciného chlastu.


0 Citovat

Com Truise napsal(a):

Co mě láká v příštích měsících až letech? 

Expedice číslo 1 - Gambie a Senegal - letos v listopadu. Pro mě ideální vstupní brána do subsaharské Afriky.

Expedice číslo 2 - Bolívie, Peru, Panama a Mexiko - jaro 2020 - cca na 3 měsíce. Napadají mě dvě slova... diverzita a dobrodružství.

Expedice číslo 3 - Nepál, Bangladéš, Barma, Laos, Japonsko a Indonésie (Sumatra, Jáva, Flores, Moluky, Raja Ampat)

Expedice číslo 4 - Mongolsko, Rusko, Kazachstán, Kyrgyzstán, Uzbekistán, Turkmenistán, Írán a Arménie

Expedice číslo 5 - Namibie, Botswana a Zimbabwe

Potom budu mít splněno a začnu sbírat třeba motýly nebo hrát šachy.

Řada těch zemí nespadá pod pojem expedice, ale běžný výlet, jehož realizace je vázaná především na to, kolik jste do toho ochoten vložit peněz.
0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Člověk aby se bál napsat pod Katčiny příspěvky něco jiného než chválu a přitakávání. Jinak přiletí pěkně zOstra pokus o K.O. v souladu s jejími iniciálami - abych trochu rozvinul Prokyho zastání :-)

Napsat chci ale hlavně to, že Aljaška se dá procestovat i levně, i když ne zrovna ve stylu cestopisů za kačku s pěkným ubytováním. Procestoval jsem ji před 10 lety dost levně spolu s Yukonem a fotky jsem dal teď na web:

https://www.zonerama.com/liborst...um/5587654

Podíval jsem se na letošní ceny těch nákladů, které jsem tam tehdy platil. Ceny kempů v NP Denali jsou 15 - 16 USD za více lidí (spali jsme ve stanech a byli 3). Tábořiště jinde jsou i levnější nebo zdarma. Potom, co kamarádi letěli domů dříve, jsem spal většinou zdarma. Vstupné do NP Denali stojí 15 USD na osobu (max. 45 USD za 4 lidi na pass, my měli pass z mé předchozí cesty po USA). Camper Bus do NP Denali (autem se nedá kromě prvních km) stojí 42,75 USD zpáteční (platí asi i pro další cesty po parku během pobytu). Ceny jídla v supermarketech se moc nelišily od zbytku USA. Benzín stojí okolo 20 Kč na litr nebo o něco víc. Po Aljašce jsem ujel asi 3300 km. Občas se platí 5 USD parkovné u přírodních parků.

Jediná větší položka kromě letenky je půjčení auta v sezóně, ale když jede víc lidí, není to tak hrozné. Případně by se dalo stopem, ale to není tak běžné a snadné (na druhou stranu cestou zpět jsem vzal stopaře, kteří měli dobré zkušenosti, a sám jsem letos projel v pohodě stopem během 3 týdnů sever Norska, kde to taky není běžné). My jsme si půjčili auto v Calgary (kde stojí asi poloviční cenu než v sezóně na Aljašce), projeli cestou Skalnaté hory, Britskou Kolumbii, Yukon, kamarádi letěli domů z Anchorage a já jsem si pak projel ještě jih Aljašky a vrátil auto v Calgary, což bylo s odbočkami 10750 km a trvalo 38 dní.



Souhlasím s Vámi, Libore. Ono, nakonec je snad i lepší, že existují i dražší a drahé destinace (i když i samotný pojem "draho" je relativní), alespoň to odfiltruje určité typy lidí.
0 Citovat

vignette napsal(a):

1) Uganda
2) Papua Nová Guinea
3) Madagaskar
4) Vietnam
5) zbytek světa :)


Ha, tak koukám, že už jsem si splnila skoro všechno (až na bod 5), co jsem sem před čtyřma lety psala! :) Co vy?

Uganda - 2021
Papua - 2023
Madagaskar - 2023
Vietnam - 2024 (za měsíc a půl)

2