Ahoj,  přemýšlel jsem kam v srpnu na 2 týdny mimo Evropu (spíš teplá destinace, u moře, zároveň poznávání míst) a po vyloučení USA mi přišlo, že vzhledem ke klimatickejm podmínkám (hurikány, období dešťů, cyklonů atd.) zbývá jen Bali. Napadá, prosím, někoho z vás ještě něco jinýho? Moc mě nenadchly letenky za 1000 euro plus totiž. Díky moc!  .

Srpen - Bali/?

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

18 reakcí

Ahoj, 

přemýšlel jsem kam v srpnu na 2 týdny mimo Evropu (spíš teplá destinace, u moře, zároveň poznávání míst) a po vyloučení USA mi přišlo, že vzhledem ke klimatickejm podmínkám (hurikány, období dešťů, cyklonů atd.) zbývá jen Bali. Napadá, prosím, někoho z vás ještě něco jinýho? Moc mě nenadchly letenky za 1000 euro plus totiž.


Díky moc!

0

Určitě bych zkusil Sri Lanku, turisty potřebují a určitě to bude super dovolena. Východní pobřeží bude mít sezonu. Pak část Thajska, kde je teď taky v části sezona. Nicméně, na předpovědi bych nekoukal, když se člověk podívá na počasí na Bali, je tam nonstop mraky a déšť. My letíme za 10 dni asi po páté na Bali a každý den mrknu na Youtube na Live kamery z Bali a až na 2 dny tam třeba posledních 10 dní bylo sluníčko. Takže za mě určitě Bali. Sice jsou letenky za 1000 euro, ale zase na 3 týdny co máme ubytko platíme 7 tis+bazen+klima+snídaně pro dva. Srí lanka a Thajsko se sice třeba dostane za levněji, ale ubytko za 300 Kč tak takové nebude, nebo nebude takový výběr a nakonec se dostanete celkově na stejnou nebo vyšší částku :) 

Plánuji sem dát poté cestopis, tak třeba bude inspirace

To je můj názor :)

0 Citovat

Díky za radu! Na Srí Lance jsem už byl a nevím, jestli to je teď ideálka, vzhledem k těm občanskejm nepokojům a tomu, že je ta země v rozkladu. 
V Thajsku je v srpnu sezona jen na severu ne? Já chápu, že se to nemusí stát, ale moc se mi nechce riskovat, že někam poletím v období dešťů a fakt tam půlku času proprší...

0 Citovat

To bohužel nevíme nikdy :) Je to prostě počasí, my letíme na Bali a počítáme prostě, že občas pršet bude, že zataženo taky občas bude a to budeme dělat výlety a jíst :D... Srí Lanky bych se nebál, pro turisty udělají všechno :) 

0 Citovat

Srí Lanka je teda veľmi inteligentný nápad. Inak vkľude sa dá zvoliť Thajsko, Malajzia či Vietnam - aj tu sú sprievodcovia takže si ich stačí otvoriť a pozrieť aké časti sa najviac oplatia v danom období.

0 Citovat

Zrovna na Srí Lanku bych teď určitě nejezdil :)

2 Citovat

https://www.seznamzpravy.cz/clan...sta-205285

0 Citovat

Že to není inteligentní pro Vás, tak to neznamená, že to není dobrý nápad :) když jste potento tam jezdit, tak to nekažte ostatním :) 

 

guessWho napsal(a):

Srí Lanka je teda veľmi inteligentný nápad. Inak vkľude sa dá zvoliť Thajsko, Malajzia či Vietnam - aj tu sú sprievodcovia takže si ich stačí otvoriť a pozrieť aké časti sa najviac oplatia v danom období.

0 Citovat

Ahoj :), má někdo info o tom, kdy budou aerolinky vydávat podzimní/zimní letový řády? Jak @davidx psal, letenky za víc než 23 tisíc do destinací jako Thajsko a Bali je fakt moc (jasně chápu, všechno se zdražuje, ale přece jenom na zimu občas bývaly akce). Děkuji.

0 Citovat

@Pasty: Ty jedeš po páté na Bali a nevíš, že je tam v našem létě suché období, když se divíš těm webkamerám?

Srí Lanka bude snad vhodná pro lidi jedoucí do velkých hotelů v turistických centrech a používajícím turistické taxíky, které možná budou mít lepší přístup k pohonným hmotám, nebo pro nenáročné nízkonákladové cestovatele, kterým nebude vadit častý výpadek elektřiny včetně klimatizace a že třeba zkejsnou pár dní na místě, když nepřijede žádný autobus či vlak, ale psát, že "určitě to bude super dovolená" tj. asi myšleno pro každého, je nesmysl. Tak tam jeď a pak napiš, jaké to bylo.

@davidx: Za výrazně nižší ceny letenek mě napadá, že podmínky splňuje Egypt a Jordánsko, ale není to plnohodnotná náhrada samozřejmě. Teplo je až dost a pláže nic moc.

Thajsko u moře může v srpnu vyjít s krásným počasím, ale může i několik dní pršet (stejně tak ale i v zimě), i když spíš jen část odpoledne a aspoň to ochladí vzduch, což je příjemné, protože jinak je dost horko. Já měl začátkem září (to má pršet víc než v srpnu) víc než týden v Thajsku v okolí Bangkoku úplně bez deště a téměř bez mraků a jindy v září víc než týden taky bez deště a téměř bez mraků (z toho 5 dní na Railay), pak trochu zapršelo cestou na Ko Phangan, tam bylo spíš zataženo bez deště a pršelo jen v den návratu do Bangkoku. Lidi běžně jezdí o prázdninách do Thajska a ani ze statistik nevyplývá, že by tam mělo neustále pršet (spoustu hodin se sluncem v průměru denně).

1 Citovat

Jen jsem psal slečně nebo paní, že se dívám na webky :D nehraj tady na mě něco prosím, že něco nevím a nerejpej :) díkes 

 

Libor_S napsal(a):

@Pasty: Ty jedeš po páté na Bali a nevíš, že je tam v našem létě suché období, když se divíš těm webkamerám?

Srí Lanka bude snad vhodná pro lidi jedoucí do velkých hotelů v turistických centrech a používajícím turistické taxíky, které možná budou mít lepší přístup k pohonným hmotám, nebo pro nenáročné nízkonákladové cestovatele, kterým nebude vadit častý výpadek elektřiny včetně klimatizace a že třeba zkejsnou pár dní na místě, když nepřijede žádný autobus či vlak, ale psát, že "určitě to bude super dovolená" tj. asi myšleno pro každého, je nesmysl. Tak tam jeď a pak napiš, jaké to bylo.

@davidx: Za výrazně nižší ceny letenek mě napadá, že podmínky splňuje Egypt a Jordánsko, ale není to plnohodnotná náhrada samozřejmě. Teplo je až dost a pláže nic moc.

Thajsko u moře může v srpnu vyjít s krásným počasím, ale může i několik dní pršet (stejně tak ale i v zimě), i když spíš jen část odpoledne a aspoň to ochladí vzduch, což je příjemné, protože jinak je dost horko. Já měl začátkem září (to má pršet víc než v srpnu) víc než týden v Thajsku v okolí Bangkoku úplně bez deště a téměř bez mraků a jindy v září víc než týden taky bez deště a téměř bez mraků (z toho 5 dní na Railay), pak trochu zapršelo cestou na Ko Phangan, tam bylo spíš zataženo bez deště a pršelo jen v den návratu do Bangkoku. Lidi běžně jezdí o prázdninách do Thajska a ani ze statistik nevyplývá, že by tam mělo neustále pršet (spoustu hodin se sluncem v průměru denně).

0 Citovat

Pasty napsal(a):

To bohužel nevíme nikdy :) Je to prostě počasí, my letíme na Bali a počítáme prostě, že občas pršet bude, že zataženo taky občas bude

Napsal jsi to, jako bys tam jel v období dešťů viz výše. A když tu jsi 8 let, mohl by ses už naučit, že je hloupé kopírovat příspěvek, na který bezprostředně reaguješ. Nebo z něj aspont jen vyber, na co reaguješ, a nekopíruj celý dlouhý příspěvek, který byl z větší části určený někomu jinému.

0 Citovat

Tati, ještě nějaká poučka? :) už to nekomentuj, evidentně si nejchytřejší na světě :) hezký den přeju 

Libor_S napsal(a):

[citace="Pasty"]

To bohužel nevíme nikdy :) Je to prostě počasí, my letíme na Bali a počítáme prostě, že občas pršet bude, že zataženo taky občas bude

Napsal jsi to, jako bys tam jel v období dešťů viz výše. A když tu jsi 8 let, mohl by ses už naučit, že je hloupé kopírovat příspěvek, na který bezprostředně reaguješ. Nebo z něj aspont jen vyber, na co reaguješ, a nekopíruj celý dlouhý příspěvek, který byl z větší části určený někomu jinému.

[/citace]

1 Citovat

Pasty, píšeš tu blbosti a jsi na ostatní, kteří tě na to upozornili, celkem drzý, tak proto sis vykoledoval to poučování.

1 Citovat

Snad mám dobře citaci. Díky táto :) 

Libor_S napsal(a):

Pasty, píšeš tu blbosti a jsi na ostatní, kteří tě na to upozornili, celkem drzý, tak proto sis vykoledoval to poučování.

0 Citovat

Citaci máš zbytečnou, ale asi to nemá cenu opětovně vysvětlovat.

0 Citovat

Alternativou k Bali v srpnu by mohl být Zanzibar. Levnější letenky ovšem nejspíš vynahradí dražší ubytování. Případně i jiná místa ve východní Africe.

0 Citovat

Pasty napsal(a):

Že to není inteligentní pro Vás, tak to neznamená, že to není dobrý nápad :) když jste potento tam jezdit, tak to nekažte ostatním :) 

 

[citace="guessWho "]

Srí Lanka je teda veľmi inteligentný nápad. Inak vkľude sa dá zvoliť Thajsko, Malajzia či Vietnam - aj tu sú sprievodcovia takže si ich stačí otvoriť a pozrieť aké časti sa najviac oplatia v danom období.

[/citace]

Odporúčam si naštudovať aktuálnu situáciu. Určite to dobrý nápad nie je. Situácia sa môže ešte viac zhoršiť z minúty na minútu. Spoliehať sa že turistov tam budú mať teraz za bohov je naozaj úsmevné.

2 Citovat

Každý má svůj názor :) 

 

m si naštudovať aktuálnu situáciu. Určite to dobrý nápad nie je. Situácia sa môže ešte viac zhoršiť z minúty na minútu. Spoliehať sa že turistov tam budú mať teraz za bohov je naozaj úsmevné.

[/citace]

0
18 reakcí