Zpáteční letenka na trase Brno - Bergamo za 878 Kč Z Bergama se vydáte vlakem do stanice Tirano, doba jízdy 2:42, odtud vyhlídkovým Bernina Expressem do Sv. Mořice, doba jízdy 2-3 hodiny. Více informací o Bernina Expressu v článku na idnes.cz Jednosměrná jízdenka na trase Bergamo - Tirano stojí 9,85 EUR x 2 / 19,7 EUR / 500 Kč http://www.trenitalia.it Zpáteční jízdenka na Bernina Express na trase Tirano - St. Moritz stojí 60 CHF / 1300 Kč (více na informací o cenách a jízdních řádech) Vlaky na sebe navazují!!! Jak si naplánujete ubytování a délku pobytu, to už je na vás. Tento itinerář slouží jako inspirace k velmi zajímavému výletu. .

TIP! Z Brna do Sv. Mořice 2680 Kč (letenka, vlaky)

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

5 reakcí

Zpáteční letenka na trase Brno - Bergamo za 878 Kč



Z Bergama se vydáte vlakem do stanice Tirano, doba jízdy 2:42, odtud vyhlídkovým Bernina Expressem do Sv. Mořice, doba jízdy 2-3 hodiny.

Více informací o Bernina Expressu v článku na idnes.cz



Jednosměrná jízdenka na trase Bergamo - Tirano stojí 9,85 EUR x 2 / 19,7 EUR / 500 Kč http://www.trenitalia.it
Zpáteční jízdenka na Bernina Express na trase Tirano - St. Moritz stojí 60 CHF / 1300 Kč (více na informací o cenách a jízdních řádech)

Vlaky na sebe navazují!!!

Jak si naplánujete ubytování a délku pobytu, to už je na vás. Tento itinerář slouží jako inspirace k velmi zajímavému výletu.

0

zrovna to plánuju na březnový víkend, akorát teda to Bergamo bude z Vídně. Máte k tomu někdo zajimavej postřeh?

0 Citovat

Leonard napsal(a):

zrovna to plánuju na březnový víkend, akorát teda to Bergamo bude z Vídně. Máte k tomu někdo zajimavej postřeh?

Chceš jet lyžovat? Já toto absolvoval před pár lety, jenže v létě.

0 Citovat

Nechápu rozdíl v jízdenkách z Tirana do Sv. Mořice na totožný vlak. Je možné ji koupit na sbb.ch za 20 CHF nebo za 32 CHF na webu Rhétských drah. 

0 Citovat

@Mirjur a bylo to dobrý? asi jo, co?:) mě to právě láká s tím sněhem ještě!

Lyžovat ne, jen se projet vláčky :D Ta Bernina mi poslední dobou nedá spát. No a teď se mi naskytla příležitost, že musím být v pátek večer ve Vídni. Tak jsem začal šmejdit a vypadá to, že poprvé přespím v Moxy na letišti, v sobotu 07:15 poskočím do Bergama, pak Lecco a Tirano. I tahle trasa vypadá podle mapy dost scénicky. V 14:25 Bernina (posledních 9 volných míst) s příjezdem do Churu 18:19 - nocleh. V neděli přejezd do Buchsu, dopolední procházka po Lichtenštejnsku a v 13:54 odjezd RJX do Vídně. Přestup na hlaváku a v 21:00 vyzvedávám auto na Céčku u Moxy. O půlnoci doma v Ostravě :)

Ve Sv. Mořici jsem ještě nebyl a taky by se mi to líbilo, ale nejlevnější ubytování tam na můj den stojí od 7500 Kč/noc a to mi přijde dost ...

Vtipný je, že jsem si tu cestu do Tirana z Bergama nakoukal sám podle mapy a když jsem chtěl k Bernině tady najít nějaké informace, vyskočil na mě tenhle Lukášuv 7 let starý tip, který téměř totožně kopíruje můj itinerář.

K těm cenám, je tam k tomu ještě povinná rezervace 14 CHF, aspoň teda na webu těch Rhétských drah, sbb.ch jsem zatím moc nezkoumal.

Ráno moudřejší večera, ale asi to v neděli booknu :D

0 Citovat

Cesta přes Berninu je parádní, musí tedy být počasí, abys měl výhledy, a pokud ti jde opravdu jen o tu projížďku, tak na období nezáleží. V zimě dokonce některé partie mohou mít ještě větší grády než v létě. Byl jsem tam autem v březnu, taky se jen podívat, jak to tam vypadá, a super. Sněhu mraky. Ta cena ještě záleží na tom, do jakého vlaku a vagónu si ten listek koupíš.

0
5 reakcí