Ahoj, chtěla bych do Britanie v červnu/červenci mám kupovat či se vyplatí ještě čekat ?  Nejsem rozhodnutá, zda Liverpool/Londýn nebo popřípadě Irsko a Dublin ? Doporučili by jste některou destinaci ?  Londýn znám - byla jsem 2 x a bylo mi tam skvěle !Díky Verča  .

United Kingdom - čekat nebo kupovat?

Založil(a) ve fóru Tipy na levné letenky

3 reakce

Ahoj, 

chtěla bych do Britanie v červnu/červenci mám kupovat či se vyplatí ještě čekat ?  

Nejsem rozhodnutá, zda Liverpool/Londýn nebo popřípadě Irsko a Dublin ? Doporučili by jste některou destinaci ?  Londýn znám - byla jsem 2 x a bylo mi tam skvěle !

Díky 


Verča 
0

Doporučil bych klidně obojí. Přelet Liverpool-Dublin koupíš v pohodě za 15 liber. Dal bych si den-dva v Liverpoolu a dva v Dublinu. Případně můžeš Liverpool vyměnit za Bristol.

0 Citovat

Zalezi kolik mas casu a kolik do toho chces investovat , ale trasa Praha - Liverpool je pomerne nova a tim je predpoklad , ze tam budou lepsi ceny , no a jak pise Mailand , Dublin koupis za tech 15 liber let opacne je z Dublinu Liverpool za totez a ,ma velice dobrou navaznost na let Liverpool - Praha a jeste muzes napriklad zvolit variantu, ze se z Dublinu podivas na zapadni pobrezi do Galway

Galway ma svou atmosferu a je z Dublinu dostupne bud busem ( levnejsi varianta ), nebo na Irsko nezvyklou dopravou vlakem , Dublin bych naplanoval na patecni vecer kdy je nejziveji v Temple Baru priadne na sobotu , Galway pak i mimo vikend kdy usetris za jizdenku , no a do toho nastrcit ten Liverpool pripadne ho vymenit za Bristol coz neni spatny napad , mam pocit ze Liverpool trochu nostalgicky zije porad z Zlute ponorky a skupiny Beatles a Bristol je zajimavejsi ,

Pokud by ti uz Galway prislo prilis , tak samotny Dublin ma mestskou dopravou dostupne Bray a na opacnou stranu Howth, Z Bray vede pesina kolem more je dobre vylezt na strmy kopec s krizem na vrcholu odkud je pekny vyhled v Howtu je pekny rybarsky pristav , Dublin ma 2 pesi centra za zminky stoji Zoo , da se navstivit jeden z nejznamejsich irskych pubu Fox, ktery je ve smeru na Wiklow ( v patek a sobotu se vyplati rezervace mist )

V Galway je zase jedna z nejlepsich restaruraci na irske tradicni Fisch and Chips ,sedi se i venku , polovina je pak uvnitr jako samoobsluzna jidelna , druha polovina z obsluhou , byva narvano . zminuje ji i prestizni pruvodce lonely planet , obcas obsluhuje i samotna majitelka . porce jsou k nesnedeni -)poulicni muzikanti dokresluji kolorit pesiho centra a vychazkou se da dojit do mistni casti Shalthill k vyhledum na Atlantik

Dublin - Bristol je za podobne ceny jako Dublin - Liverpool . mozna , ze by se i vyplatilo ,nez cestovat z Bristolu do Liverpoolu busem tak se vratit do Dublinu a pokracovat do Liverpoolu letecky , nebo letet Praha- Liverpool - Dublin - Bristol- Praha nebo opacne . tedy zacit Bristolem Bristol - Praha lita easyJet ale muze vyjit levneji i neco s prestupem

0 Citovat

Z Liverpoolu jsem se zrovna v neděli vrátil. Fajn město. Doporučuji. A je taky levnější než Londýn, což potěší peněženku. Snad do víkendu o tom i napíšu do blogu (http://michal-na-cestach.blogspot.cz).

Jinak, co tu ještě napadlo, mohlo by být zajímavý z Liverpoolu si odskočit i na ostrov Man. Buďto trajektem nebo letadlem. Let na Man jsem zrovna viděl na displeji na letišti a na nábřeží lodě tam jedoucí. Jinak co se dá dělat v Liverpoolu? Navštívit tamější dvě katedrály, čínskou čtvrť, zajít do doků, kde je i muzeum Beatles a v okolí je spousta dalších možná i zajímavějších muzeí, do kterých se dá jít i zdarma - např. Námořnické muzeum, Muzeum otroctví, Liverpoolské muzeum, Tate galerie...

1
3 reakce